En Tatlı Heyecan: Evlilik Hazırlığı

Zevkli ancak bir o kadar da yorucu ve stresli geçen evlilik hazırlığı hakkında bilinmesi gerekenleri bu yazımızda inceledik.

Hayatın yükünü yalnız taşımaktan yoruldunuz ve evlenip bir aile kurmaya karar verdiniz. Peki nereden başlamanız lazım? Evlilik hazırlığı içine ne zaman tam anlamıyla girmelisiniz? Pek çok genç çiftin kafasını kurcalayan sorudur.

İşin temel noktası kendinize uygun kişiyi bulmakta. Evlilik hazırlığı ilkin düşüncede başlar. Doğru kişiyi bulduğunuza kanaat getirdiğinizde ister istemez bir hazırlığın da içine girmiş olursunuz. Bu durum tamamen kişisel tercihlerle alakalı olsa da size küçük bir tavsiyede bulunabiliriz; aşka değil her zaman dürüstlüğünüze güvenin. O sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

Kız isteme, nişan fasıllarını da atlattınız ve artık dünya evine girmenin zamanının geldiğine karar verdiniz. Evlilik tarihini belirledikten sonra yoğun evlilik hazırlığı maratonuna artık başlayabilirsiniz.

Öncelikle yapacağınız organizasyona karar vermeniz gerekir ki erkenden doğru mekan seçiminde bulunabilesiniz. Aksi durumda mekan alternatifleri azalacak ve düğün planladığınız konseptin dışına kaymaya başlayacaktır. Düğünün açık havada mı yoksa kapalı mekanda mı yapılacağı sorunu halledildikten sonra sırada bunu herkese duyurmak var.

Düğün davetiyesi seçimi işini erkenden yapın ve davetli listenizi hazırlayın. Davetiyeleri de bir an önce bastırın. Düğünden makul bir süre önce dağıtmanız hem misafirlerinizin kendilerini ayarlamalarına olanak tanıyacak, hem de arada unutulan kişilerin olması halinde hatanın telafisi için yeterli süreyi tanıyacaktır.

Bu arada oturacağınız evi belirlemeniz ve ev eşyalarının alımına yavaştan başlamanız gerekir. Özellikle perde gibi siparişli işlerin zamanında yetişebilmesi için erkenden ölçü aldırılması uygun olacaktır. Yine beyaz eşyaların eve kurulması, elektrik ve su bağlatılması gibi işlerin önceden halledilmesi gerekir.

Nikah şekerinizi sipariş edin ve düğünden en az bir gün elinizde olmasına özen gösterin. Düğününüzü ölümsüzleştirecek doğru fotoğrafçıyı bulun ve çekimleri birlikte organize edin.

Kına gecesi ve bekarlığa veda partisi gibi eğlenceleriniz için gerekli ayarlamaları yapın. Düğün için giriş ve dans müziklerinizi beğenin. Gerekiyorsa ilk dans için profesyonellerden yardım alın.

Düğün sonrası arzu etmeniz halinde kalacağınız otele rezervasyon yaptırın. Yine balayı için gerekli ayarlamaları son dakikaya bırakmayın.

İşte artık ana hatları ile evlilik hazırlığı aşamalarını tamamladınız sayılır. Bir takım küçük aksilikler çıksa da bunların mutluluğunuzu gölgelemesine izin vermeyin ve düğününüzün keyfini doyasıya çıkartın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!