En Uygun Gelinlik Fiyatları

Düğünler çiftler için çok önemli organizasyonlardan bir tanesidir. Büyük heyecanla beklediğiniz düğün gününüzde hayalinizdeki gelinliği bütçenizi sarsmadan giyebilmeniz için en uygun gelinlik fiyatları parmaklarınızın ucunda.

 Hayalleri süsleyen düğün gününde kusursuz görünmek isteyen gelin adayları için hem heyecanlı hem de endişeli geçen düğün hazırlıklarının en sancılı kısmı gelinlik seçmektir. Yıllarca hayallerde tasarlanan o gelinliği bulma heyecanı yerini bütçeye uygun gelinlik arayışına bırakır. Tüm bu koşuşturmaca içinde hayalinizdeki tasarımla bütçenizi barıştıracak gelinliği bulmak için en uygun gelinlik fiyatları karşınızda.

Düğün hazırlıkları birçok masrafı beraberinde getirse de en çok önem taşıyan kısım gelinlik fiyatları kısmıdır. En mutlu gününüzde kendinizi kusursuz hissettirecek ve bedeninize uygun olmasının yanı sıra içindeyken sizi dünyanın en mutlu insanı yapacak bir gelinlik için kovalarca para dökmenize gerek yok. Düğün zaten başlı başına ciddi bir bütçe ayrılması gereken organizasyonlardan bir tanesi. Bu nedenle en azından gelinlik masraflarınızı düşürebilirsiniz.

Hayalinizdeki gelinliği sıfırdan diktirmek için tercih edebileceğiniz moda evlerinde gelinlikler 1.500-2.000 TL ile başlayan fiyatlarla sunuluyor. Moda evlerinde dilediğiniz tasarımı gerçeğe dönüştürmek ve bunu uygun bir fiyatla yaptırabilmek için dikkat etmeniz gereken iki nokta var. Gelinliklerin maliyetini artıran el işçiliği ve kullanılan malzemenin kalitesi. Kalite ve el emeği arttığı sürece fiyatların da artacağını unutmayın. Örneğin sonradan eklenecek dantel, taş ya da çiçek süslemeleri maliyeti yükseltebilir. Kafanızdaki gelinliğe en yakın modele daha uygun fiyatlarla sahip olmak için sadeliği ön planda tutmanızda fayda var. Gelinliğinizde kullanılacak malzemeler arasında en uygun fiyatlı olarak Fransız danteli ve hayal tülünü saymak mümkün. Maliyeti daha da aşağı çekmek için gelinliğinizde yer alacak süslemelerin kaplama değil de serpme tekniğiyle kullanılması yerinde bir tercih olacaktır.

Hazır gelinlik modelleri arasından seçim yapmak isteyenlerin moda evlerinde bir sezon öncesinin gelinliklerine göz atmalarında fayda var. Bu gelinlikler 1000-1500 TL           ’den başlayan fiyatlarla gelin adaylarına sunuluyor. Bu gelinlikler arasında beğendiğiniz modeli hem satın alma hem de kiralama seçeneğiniz de mevcut. Aslında her ne kadar gelinlik modası gibi bir kavram olsa da aslında çok çok eski olmadığı sürece gelinliğin modası geçmez. Bu nedenle en azından iki ya da üç sezon öncenin gelinlik modellerinden bir tanesini alırsanız masraflarınızı bu noktada düşürmüş olursunuz.

Bütçenizi sarsmayacak gelinlik fiyatları bulabileceğiniz semtler arasında ise ilk sırayı İstanbul Ümraniye alıyor. Bu moda evlerinde uygun fiyata gelinlik arayanlar için orta kalitede malzemeler kullanılıyor ve dolayısıyla daha uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Yine hem çeşitlilik açısından hem de bütçeye uygunluk açısından aradığınızı bulabileceğiniz yerlerden biri de yine İstanbul Kadıköy. Unutmayın, gelinlik fiyatları ne olursa olsun mutlu olduğunuz sürece içinde harika görüneceksiniz. Aynı zamanda İzmir de gelinlik fiyatları konusunda sizleri mutlu edecek şehirlerin başında geliyor. İstanbul’da geçerli olan moda evleri aynı şekilde de İzmir’de de geçerli. Fiyat olarak bakıldığında ise İzmir çok daha uygun bir şehir olarak karşımıza çıkıyor.

İzmir’de bulunan moda dikim evleri sizin isteğiniz doğrultusunda en uygun fiyatlı gelinliği dikmeye çalışıyor. Bu noktada da yine önemli olan gelinliğinizi ne kadar sade tasarlarsanız işçiliği o kadar az olacaktır. Bu sayede gelinlik için ayırdığınız bütçe azalacaktır. Moda dikim evlerini tercih etmeyip hazır gelinlik almak isteyen kişiler de olabilir. Bu noktada dünyaca ünlü gelinlik mağazalarının outlet şeklindeki şubeleri sizlere yardımcı olacaktır. İzmir’de bulunan moda dikim evleri, gelinlik tasarlandıktan sonra astarı dahil olmak üzere dikmeye başlarlar. 1.200 ila 1.600 TL’den başlamak üzere gelinliği uygun fiyatlarla tamamlarlar. Ayrıca eğer tasarladığınız gelinlik inci ya da mini çiçek detayları barındırıyor ise ya da prenses model olan kabarık gelinliklerden birini tercih ettiyseniz fiyat 5.000 TL’ye çıkabilir. Moda dikim evleri genelde bu ücretin içine gelin duvağını ve gelin çiçeğini de dahil ederler. Duvak ve çiçeği dahil etmeyen moda evleri de tabii ki vardır. Bu noktada gelinlik fiyatı alırken bu tip ürünlerin fiyata dahil olup olmadığını sormanızda yarar vardır.

Bütçenizi çok sarsmayacak gelinlik fiyatları konusunda İzmir’deki adresler arasında ilk sırayı Konak Kemeraltı alıyor. Kemeraltı’nda bulunan pek çok gelinlik mağazasından uygun fiyatlı gelinlik alabilirsiniz. Ayrıca moda dikim evinden gelinlik tercih ettiyseniz ve gelinlik üzerine detaylar eklemek istiyor fakat bütçeniz buna müsaade etmiyor ise; yine Kemeraltı’nda satılan gelinlik aksesuarlarından alabilirsiniz. Sevdiğiniz arkadaşlarınızın da yardımı ile bu aksesuarları ya da detayları gelinliğinize kendiniz de dikebilirsiniz. Yine aynı şekilde gelinliğinizin uygun fiyatlı olmasını istiyor iseniz Fransız danteli satın alabilir ve kendiniz dikebilirsiniz.

Fiyatlarına Göre Gelinlik Modelleri

Gelinlik modelleri çok çeşitli olduğu için gelinlik fiyatları da modele göre değişen unsurlardan bir tanesidir. Saten balo tipi gelinlik, saten kumaş ve dantel detaylı hazırlandığından fiyat olarak biraz daha pahalıdır. Bu gelinlik tipi genelde V yaka şeklinde hazırlanır. Fiyat olarak ise 2.000 ila 3.000 TL arasında değişir. A kesim dantel gelinlik ise en çok tercih edilen gelinlik modelleri arasında yer alır. A kesim dantel gelinliğin kumaşı dantel kumaştır. Tamamen transparan değildir fakat içinde transparan detayı bulundurur. Ayrıca gelinliğin arkasında uzunca kuyruk ayrıntısı da yer alır. Gelinliğin arka kısmında ise şık düğmeler gibi aksesuarlar bulunmaktadır. A kesim dantel gelinlik modelinin fiyatı ise 1.500- 2.000 TL arasında değişir. Dantel kısa gelinlik modeli ise klasik gelinlik modellerini tercih etmeyen, daha değişik ve alışılmadık gelinlik isteyen kişiler için ideal olan bir gelinlik modelidir. Straplez şeklinde oluşturulur. Arkasında ise sırt dekoltesi yer alır. Dantel kısa gelinlik modelinin kumaşı dantel kumaştır. Diz altına kadar uzanan gelinlik modelinde cep de bulunur. Fiyatı ise 2.000- 3.000 TL arasında değişir.

En Uygun Gelin Ayakkabısı Fiyatları

En uygun gelinlik fiyatları konusundan sonra en uygun gelin ayakkabısı fiyatları noktası da önem taşır. Çünkü gelin ayakkabısı, konu düğün olunca pahalı olan her şey gibi pahalı olan ayrıntılardan bir tanesidir. Son zamanların trendi olan, üzerinde çeşitli gelin ve damat figürleri bulunan gelin ayakkabısı fiyat olarak 250- 450 TL arasında değişir. Bu ayakkabının alternatifini kendiniz ya da sevdiğiniz arkadaşlarınızla beraber oluşturabilirsiniz. Düz beyaz ve topuklu bir ayakkabı üzerine uygun boyalarla kendi figürlerinizi oluşturabilir, tarzınızı yansıtabilirsiniz. Bunun haricinde vintage detaylı gelin ayakkabısı modelleri de yine tercih edilen ayakkabıların başında gelir. Genelde dantel ayrıntılı biçimde hazırlanmış bu ayakkabılar fiyat olarak 200- 300 TL arasında değişir. Platform topuk detayı taşıyan gelin ayakkabısı modelleri de yine günümüzde revaçta olan modellerdendir. Pek çok gelin daha uzun ve dik gösterdiği için düğün gününde bu ayakkabı modelini tercih ederler. Platform topuklu gelin ayakkabısı modellerinin ortalama fiyatları ise 150- 200 TL’dir. Son olarak mor, fuşya, pembe, kırmızı gibi renkli gelin ayakkabısı modelleri de bulunur. Beyaz gelinliği biraz renklendirmek isteyen gelinlerin tercihleri genelde renkli ayakkabılardır. Renkli ayakkabı modellerinin fiyatları ise 200 ila 300 arasında değişir.

Sizler de tercih ettiğiniz ya da tercih edeceğiniz gelinliklerin uygun fiyatlı olanlarını ya da uygun fiyatlı gelin ayakkabılarınızı bizlerle paylaşabilir, yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!