En Yakın Arkadaşınızın Düğününde Giyebileceğiniz Abiye Elbiseler

Uzun zamandır beklediğiniz o güne sayılı günler kaldı ve en yakın arkadaşınızın düğünü için artık ne giyeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Hazır üretim bir elbise mi satın alacaksınız yoksa beğendiğiniz modeli diktirmeli misiniz? Renk seçimi konusunda hala kararsızlık içinde misiniz? Bu özel gecede her kadın beğenilmeyi ve güzel gözükmeyi ister. Ancak siz gelinin en yakın arkadaşısınız ve gece boyu hep onun yanında olacağınızdan bütün gözler sizin de üzerinizde olacak. Bu nedenle kıyafet seçiminiz çok önemli. Peki düğünün en şık kadını olmak için nasıl bir yol izlemelisiniz?

Kıyafet seçiminizi yaparken öncelikle vücudunuzu iyi tanımanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer vücudunuzu iyi tanımazsanız ve yanlış parçalar tercih ederseniz seçtiğiniz kıyafetin çok güzel olmasının bir önemi kalmaz. Aslında kıyafeti güzel gösteren; vücudunuza uygun olması ve giydiğiniz kıyafeti iyi taşıyabilmenizdir.

abiye-elbiseler

Düğünde giyeceğiniz abiye kıyafetinizi seçerken beyaz renkten uzak durmalısınız. Burada önemli olan beyaz rengin size yakışmaması değil, bu rengin düğünde sadece geline ait olmasıdır. Beyaz renk abiye elbiseler düğün dışındaki davet ve resepsiyonlarda tercih edilmelidir.

abiye-elbiseler-4

Kıyafetinizi seçerken abartıdan kaçınmanız da çok önemli. Aşırı dikkat çekici kıyafetlerden, kıpırdadıkça açılabilecek süper mini elbiselerden ve çok fazla dekolteden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu tarz kıyafetler sizi şıklıktan uzaklaştıracak hatta daha basit bir görüntü çizmenize neden olacaktır. Gelinin en yakınında olacağınız ve belki de sürekli koşuşturacağınız için rahat hareket edebileceğiniz bir kıyafet tercih etmeniz önemli.

abiye-elbiseler-2

Seçiminizi yaparken fiziğinizi ve yaşınızı da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Vücut hatlarınıza veya yaşınıza uygun olmayan bir kıyafet seçmeniz rüküş görünmenize sebep olabilir.

Abiye elbise seçiminizde düğün yerinin de çok önemi vardır. Kır düğününe ya da kumsaldaki bir düğüne abartılı giyinmeniz veya yüksek topuklu ayakkabılar tercih etmeniz geceyi kabusa çevirebilir. Bunun dışında beş yıldızlı bir oteldeki düğüne jean pantolon veya spor bir kıyafetle katılmanız uygunsuz olacaktır.

Seçimizi yaparken son yılların trendi olan pullu, payetli, simli ve dantel detaylı elbiseleri de tercih edebilirsiniz. Gösterişli ve iddialı bu elbiselerle, gecenin en şıkı olmaya en büyük aday siz olabilirsiniz.

abiye-elbiseler-3

En yakın arkadaşınızın düğününde farklı olmak ve kıyafetinizi hareketlendirmek için mutlaka aksesuar kullanmalısınız. Taşlı büyük kolyeler veya renkli ve gösterişli bileklikler kullanabilirsiniz. Bu tarz aksesuarlar kıyafetinize farklı bir hava katacak ve sizi diğer konuklardan farklı kılacaktır.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!