En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri

 

Davetiyenizle herkesin beğenisini kazanmak ve düğününüz için tüm davetlilerde heyecan uyandırmak o kadar da zor değil. Biraz araştırma biraz da yaratıcılık ile harikalar yaratabilirsiniz.

Klasik davetiye devri ne yazık ki bitti. Artık en muhteşem düğün, en yaratıcı şekilde duyurulan düğün. Size bu konuda yardımcı olmak için değişik davetiye fikirlerini topladık. Bu fikirlerle başlayıp kendinize göre uyarlayabilir ve hayallerinizdeki davetiyeye kavuşabilirsiniz. İşte en yaratıcı düğün davetiyeleri.

Düğün hazırlıkları eğlenceli fakat bir yandan da oldukça stresli geçer. Çiftler, o özel gece için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmek zorunda. Bu süreçte, davetiye seçimi yapmak da şüphesiz ki son derece zorlayıcı olacak. Hem sınırsız davetiye seçeneği arasında size uygun olanı seçmek, hem de bütçenizi korumak için en fiyatları araştırma süreci başlar.

 

Sizi yansıtan bir davetiye bulamamaktan şikayetçisiniz belki. Düğününüz sizin için hayatınızın en önemli ve özel daveti. Bu mutlu günü tüm çevrenize duyuracak olan davetiyenizin de özel olmasını ve içinize sinmesini istersiniz. Yüzlerce örneği incelemiş, birçok kişiyle görüşmüş olabilirsiniz. Bir türlü, “işte bu beni davetiyem” dediğiniz bir davetiye bulamıyor olabilirsiniz. Belki de klasik, keçeli kalemle yazılmış davetiyelerden çok sıkıldınız ve yaratıcı, eğlenceli bir davetiye arıyorsunuz.

Aslında sorun, inceleyip beğenmediğiniz davetiyelerde değil. Sizin beğenmediğiniz her davetiye, başka birinin ideal davetiyesi olabilir. Önemli olan sizin özelliklerinize uygun ve ruhunuza hitap eden bir davetiye bulmanız. Hep hayalini kurduğunuz o gecenin bir nevi ön gösterimi olan davetiye, mutlaka sizden bir şeyler yansıtmalı. Klasik, keçeli kalemle ya da altın yazmalı davetiye dönemi de bittiğine göre, bırakın davetiyeniz sizi anlatsın. Düğününüzle ve sizinle ilgili ipuçları veren davetiyeniz, tamamıyla size özel olsun, sizden izler taşısın.

Düğün konseptinizi bozmayın – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri.

Kendi zevkiniz kadar, düğününüzün nasıl olacağını da düşünerek tercih yapmalısınız. Düğünle ilgili herhangi bir konuda kafa karşıklığı yaşarsanız kendinize sormanız gereken soru : “Düğün konseptime hangisi uygun?” olmalıdır. Bu nedenle, davetiyeniz de asla düğün konseptinden farklı bir görünümde olmamalı. Örneğin deniz kenarında bir düğün planlıyorsanız, deniz temasıyla ilgili olan düğün davetiyeleri arasından seçim yapmanız uygun olur. Ya da nostaljik bir konseptiniz varsa, gelinliğinizden gelin arabanıza kadar bütün seçimleriniz retro ise, davetiyeniz de retro olmalı.

Nezaket kurallarını atlamayın – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri.

İster çok görkemli, ister çok yaratıcı isterseniz de çok sade bir davetiye seçin, hepsi için ortak olan ve uymanız gereken nezaket kuralları var. Bunlara uymadığınız zaman, yaratmak istediğiniz tüm etki bozulur. Hatta davetliler ile ilişkileriniz bozulabilir.

* Zarfın üzerindeki isimlerin mutlaka özenle ve doğru şekilde yazılmasına dikkat edin.

* Davetiyenizi kargoyla gönderecekseniz, gönderim tarihlerine dikkat edin ve davetlinizin eline ulaştığından emin olun. Düğünden hemen önce gelen bir davetiye, kimseyi mutlu etmez.

* Yakın çevrenize davetiyenizi elden teslim etmenizin hala davetlileri mutlu eden bir gelenek olduğunu unutmayın.

* Düğüne çocukların katılmamasını istiyorsanız, “Yalnız yetişkinler içindir” gibi ifadelerle önceden belirtin ve en kibar cümleleri bulmaya çalışın.

Klasiği seviyor ama yine de işe biraz eğlence katmak istiyorsanız, bu davetiye fikirlerinden birini değerlendirebilirsiniz:

Yerel ve samimi olun, herkesi gülümsetin – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri.

Yaşadığınız şehir temalı davetiyeler sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Eş adayınızla birlikte anılarınız olan mekanları ve yaşadığınız şehre özgü detayları davetiyenize taşıyabilirsiniz. Ayrıca yerel özellikler taşıyan bir davetiye, kendilerinden bir parça bulan davetlilerinizi de mutlu edecektir. İsterseniz yerel sözlere yer verebilir ya da simgesel görseller kullanabilirsiniz.

Kendi filminizin yapımcısı olun – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri.

Sevdiğinizle birlikte film izlemeyi çok seviyor, sinemadan vazgeçemiyorsanız, film temalı bir davetiye sizi anlatabilir. Başrollerinde sizin olduğunuz ve mutlu sonla biten bir filmin gösterime girdiğini duyuran bir davetiye seçebilirsiniz. Filmin hikayesi, nerede gösterime girdiği ve tarihi belli olduğuna göre, size bunu en güzel şekilde anlatmak düşer. Hatta, buna ek olarak bir fragman videosu hazırlayabilir ve linkini davetiyede paylaşabilirsiniz.

Esprili bir başlangıç yapın – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri.

Herkes, düğün davetiyesinin ilgi çekmesini ve beğenilmesini ister. Davetiyenizi eline alan tanıdıklara “işte bunlar onlar!” dedirtecek, tamamen size özel bir davetiye istiyorsanız karikatürünüzü yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken detay, karikatürünüzün usta bir elden çıkması ve gerçekten size benzemesi. Esprili bir hikaye de bulursanız, karikatürünüzün yer aldığı davetiye ile herkese “En yaratıcı düğün davetiyesi budur!” dedirtebilirsiniz.

Bu albüm çok tutacak! – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri.

En yaratıcı düğün davetiyeleri için bu fikir tüm davetlileri şaşırtacak. Zarf ve nottan oluşan davetiye ezberini bozmaya ne dersiniz? Davetlilerinize müzik albümü ya da plak formunda tasarlanmış bir davetiye gönderebilirsiniz. Kapağında sizin ve sevdiğinizin fotoğrafı olan ve içinde o muhteşem gecede çalacak şarkılardan oluşan bir albüm davetiyesi, planladığınız rüya geceniz hakkında misafirlerinize ipucu verebilir. Aynı zamanda misafirleriniz için, düğünden sonra da saklanacak güzel bir hediye olabilir.

Tatlı hayata tatlıyla başlayın – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri.

Dostlarınızı mutlu etmek istiyorsanız, çikolata formundaki davetiyeler sizin için en yaratıcı düğün davetiyeleri olabilir. Böylece, misafirlerinize küçük ve tatlı bir sürpriz yapabilirsiniz. Davetiyeniz, sadece şekil olarak çikolatayı andırabileceği gibi ince bir parça çikolata da davetiyenize eşlik edebilir. Özellikle çikolatayı seven davetliler, bu fikre bayılacaktır. Kolay taşınması ve leke yapmaması nedeniyle çikolata yerine şekeri de tercih edebilirsiniz.

Davetlilerin becerilerini test edin – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri.

Oyun sever bir çiftseniz, davetlilere puzzle şeklinde bir davetiye gönderebilirsiniz. Boş vakitlerinde eğlenmelerini de sağlayacak olan bu davetiye için tek bir risk var, o da davetlilerin tarih bilgisinin olduğu puzzle parçasını kaybetmeleri. Bu küçük ihtimali göz ardı edersek, unutulmaz bir davetiye olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Aşkınız roman olsun

“Anlatsak roman olur!” diyen ve anlatacak çok hikayesi olan çiftlerdenseniz, durmayın. Anlatın! Hikayenizi sevdiklerinizle paylaşın. Kendi hikayenizi anlattığınız bir davetiye seçin. Davetlileriniz, romantik aşk hikayenizi duymak için can atacaklar ve her satırını hayranlıkla okuyacaklardır. Bu fikir için, bir kitap kapağı bastırmanız gerekmez. Birbirine bağlı kartlardan oluşan bir tasarım, romantik ve güzel bir görünüm sağlar. Sayfaları bağlarken kurdele kullanmanız romantik görünümü destekler.

Neşeli, renkli ve özgür bir davet

Çocuk ruhunuzu davetiyenize yansıtmak isterseniz, üzerinde adınızın ve düğün tarihinin yazdığı renkli bir balonla da sevdiklerinize tüm mesajınızı gönderebilirsiniz. Balonu şişirmeden küçük bir kartona tutturun ve zarfa koyun.

Sevdiklerinize anlamlı bir hediye – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri.

Düğün davetiyenizde kendi fotoğrafınızı da kullanabilirsiniz. Nişan töreninizde yapılan fotoğraf çekiminden en beğendiğiniz fotoğrafı seçin ve güzel bir mesaj ekleyerek size özel bir davetiye oluşturun. Fotoğrafınız, davetliler tarafından size dair bir anı olarak saklanacaktır.

Düğün davetiyesi bazen sadece bir detay olarak görünse de aslında düğüne katılan ya da katılmayan herkese sizi anlatır. Davetiyenize gösterdiğiniz özen, davetlilerinize gösterdiğiniz özenin de bir yansıması. Bu nedenle, davetlilerinize temiz ve özenle yazılmış bir davetiye göndermeye dikkat edin. Unutmayın, düğün bittikten sonra bile saklanacak kadar muhteşem bir davetiyeniz varsa, işte o zaman unutulmaz bir düğün yaptınız demektir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!