En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri Tasarımları

Düğününüz için orjinal bir davetiye arayışındaysanız, size farklı fikirler verebilecek yaratıcı davetiye örneklerini bu yazımızda inceleyebilirsiniz. Birkaç görsel örnekle de ilginizi çekeceğini umduğumuz davetiye çeşitlerini sizlerle paylaştık. Öncelikle belirtmek gerekir ki düğününüz için seçtiğiniz davetiyeniz, bir düğünün en önemli unsurlarından biridir. Bu yüzden davetiyenizin ilgi çekici olması ve tarzınızı yansıtması, beğendiğiniz bir model ve içerikte olması, hem sizin hem de düğününüze davet ettiğiniz konuklarınızın özel hissetmesini, hayran olmasını, gıpta etmesini; belki kıskanmasını, belki de harukülade bulmasını sağlayacaktır. Yani sizler için bir düğünün ön fikrini oluşturacaktır.

Düğününüz için orjinal bir davetiye arayışındaysanız, size farklı fikirler verebilecek en yaratıcı düğün davetiyeleri tasarımlarını birkaç örnekle, yazımızda inceleyebilirsiniz. Birkaç görsel örnekle de ilginizi çekeceğini umduğumuz davetiye çeşitlerini sizlerle paylaştık. Öncelikle belirtmek gerekir ki düğününüz için seçtiğiniz davetiyeniz, bir düğünün en önemli unsurlarından biridir. Bu yüzden davetiyenizin ilgi çekici olması ve tarzınızı yansıtması, beğendiğiniz bir model ve içerikte olması, hem sizin hem de düğününüze davet ettiğiniz konuklarınızın özel hissetmesini, hayran olmasını, gıpta etmesini; belki kıskanmasını, belki de harukülade bulmasını sağlayacaktır. Yani sizler için bir düğünün ön fikrini oluşturacaktır.

dugun-davetiyesi

 

Düğün davetiyeleri, bir rüyanızı gerçeğe dönüştürmeye karar verdiğiniz  bu özel günün, sevdiklerinize ilk resmi ilanıdır. Her şey gibi davetiyeniz de muhteşem olsun, uzun yıllar boyunca özenle saklansın istersiniz. Hatta çocuklarınıza, torunlarınıza anlatacağınız hatıralarınız arasında yerini bulsun istiyorsanız eğer, klasik davetiyelerin dışında, tarzınızı yansıtacak özel bir düğün davetiyesi arıyorsanız, hayal sınırlarınızı iyice zorlamalısınız. Sıradışı, merak uyandıran, aynı zamanda bir o kadar da güzel veya harika olmuş hissi veren bir davetiye modeli, oldukça iyi bir seçim gerektirir. Tabii zevkinize ve tarzınıza güveniyorsanız bu sizin için çok da zor olmayacaktır. Aynı zamanda yaratıcı bir karaktere sahip biri iseniz siz bile davetiyeyi yaptıracağınız kişiye harika fikirler sunabilirsiniz. Günümüz teknolojisi bunu gerçekleştirmek için oldukça ileri seviyededir, kullanılan photoshop ve benzeri programlar bunu oldukça elverişli kılmaktadır. Hatta bazı insanlar, düğün davetiyesinin benzersiz olmasını istemekte ve bunun için, kendi davetiyelerini kendileri yapmaktadırlar. Davetiyeniz sizin emeğiniz ile olmasını istiyorsanız aklınızdaki fikre uygun malzemeleri bulmak, internet kullanımı sayesinde oldukça da kolay olacaktır. Eğer klasik tasarımları beğenmiyorsanız bu iyi bir seçenek. Ancak ben uğraşmam, zaten yapamam böyle şeylerle de  diyorsanız, birçok farklı, kendine özgü davetiye tasarım ve fikirleri satın almanız da mümkün.

Öncelikle hemen belirtelim ki düğün davetiyeleri tarzınızı yansıttığı, sizi anlattığı ve ilgi çekici bir model olduğu sürece etkisi daha güçlü olacaktır.  Örneğin bir ressamın tablo şeklinde tasarlanan düğün davetiyesi ya da bir ayakkabıcının çizmeye benzeyen düğün davetiyesi oldukça sempatik bir tablo çizecektir.

Düğün davetiyeleri düğüne ilişkin bilgileri içeren birkaç temel ayrıntı dışında tamamen kişisel tercihlere göre şekillenir. Davetiyenin şeklinden içinde yer alacak yazılara kadar dilediğiniz formatı uygulamakta özgürsünüz. Davetiye metnini de kendinize en çok yakıştırdığınız bir tarzda yazabilirsiniz ya da ilginç bir hazır metin içeriğini seçebilirsiniz. Ayrıca davetiyenizin metin şekli, yazı biçimi, formatı, kaç punto olacağı, hangi kağıdın kullanılacağı, rengi, dokusu önemli detaylardandır. Teknolojinin gelişmiş olması, bilgisayar ortamında, her türlü çılgın fikri düğün davetiyesine çevirmek için gereken tüm desteği size sunacaktır.

En yaratıcı düğün davetiyeleri içinden sizler için seçtiklerimize birlikte göz atalım.

1) Hayat Gemisi Kalkıyor – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri

dugun-davetiyesi1

İçinde düğün davetlilerinin de yer alacağı mutluluk gemisi. Aşk geminizde mutluluğunuzu paylaştığınız özel konuklarınız ile hayalinizdeki gün, düğün gününüz. Davetiyenizi ulaştırdığınız her misafirinizin oldukça ilgisini çekecek bir model. Davetliler için eklenecek bir de küçük not; listedeki tüm misafirlerimizin birer gelin ve damat olduklarını kabul ederek aramıza katılmaları rica olunur. Devamında yazan kısa ama etkili bir sloganvari bir cümle “Aşkımızın ilanı olan bu özel günümüzde, içine gireceğimiz evlilik gemisine davetlisiniz”.Etkisi muhteşem olacaktır. Davetiyelerde modelin etkili olmasının yanında, metin içeriğinin ve yazılış şeklininde önemli olduğunu unutmayın.

2) Lunaparkta Bu Kez Düğün var – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri

dugun-davetiyesi2

Çocuk ruhunu kaybetmeyen bir çiftseniz ve ilgi çekici bir tasarım arıyorsanız balonlu davetiye oldukça güzel olacaktır. Düşünün ki düğününüze davet ettiğiniz kişilere, küçük bir not ile iliştirdiğiniz bir balonlu davetiye. Balon şişirildiğinde, işte tüm detaylar ortaya çıkacak. En az büyükler kadar çocukların da hoşuna gidecek bu davetiye, bir de eğlenceli bir yolla davetlilere ulaştırılırsa etkisi daha da güçlü olacaktır. Emin olun ki davetlileriniz için oldukça kalıcı bir hatıra olacaktır. Yıllar sonra bile tatlı bir anı olarak anlatılacaktır.

3) Ormanda Bize Katılın  – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri

dugun-davetiyesi3

dugun-davetiyesi4

Açık havada, yeşillikler içinde, çamların altında bir organizasyon planlıyorsanız, davetiyeniz küçük ipuçları da içermeli. Düğün organizasyonunun yapılacağı yerin tarifini içeren görsel davetiyeniz, misafirlerinizi yaşanabilecekler hakkında aydınlatmaya yeterli olacaktır. Oldukça farklı bir içeriğe sahip olan düğün programınız için ilgi çekici bir davetiye tasarımı olacaktır. Ayrıca konuklarınızda da bir merak duygusu oluşturacaktır. Tabiki bu merak duygusunu giderecek kadar orjinal bir düğün programı yapmakta sizin elinizde. Unutmayın ki böyle sıradışı davetiye modelleri, düğün için olacak beklentileri de oldukça artıracaktır.

4) Düğün Pusulası ile Davetlilerinizi Yönlendirin  – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri

dugun-davetiyes-6

Ne, ne zaman, nerede, kim… Düğünün tüm ayrıntılarını içeren hareketli tekerlek ile çılgın bir davetiyeye imzanızı atın. Benzer şekilde düğün yerinin krokisini içeren pusula şeklinde bir tasarım da etkileyici olacak. İlk bakışta karmaşık gibi görünen davetiye modelinde, sorular ve cevapları oldukça eğlenceli bir şekilde sizin en özel gününüzü konuklarınıza haber verecek.

5) Görüntülü Davetiyeniz Sıradışı Olsun

dugun-davetiyesi5

Çocukken oynamayı sevdiğimiz resim dürbünü şimdi davetiyeye dönüşüyor. Düğmesine her bastığımızda karşınıza düğüne ilişkin bir detay çıkacak. Oldukça eğlenceli bir fikir. Ayrıca misafirlerinizin çocuklarınında eğleneceği bir oyuncak olacağından emin olun.

6) Bir Bilgisayar Delisi ile Evlenirseniz Davetiyeniz Çok Orjinal Olabilir.

dugun-davetiyesi-7

Bazı insanlar vardır ellerinden teknoloji ile alakalı hiçbirşeyi düşürmezler. Bilgisayar bırakılır, tablet alınıe, tablet bırakılır, akıllı telefon dolanır elde. İşte böyle birisi iseniz ve sevdikleriniz de bunu biliyorsa oldukça eğlenceli bir fikir. Espiri anlayışı yüksek bir model olan davetiye tasarımı ile davetlileriniz bir hayli gülecek ve eğlenecektir.

7) Kumsalda Unutulmaz Bir Düğün – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri

Masmavi bir deniz ve dalgaların dövdüğü bir bembeyaz kumsal hayal edin. Hafif bir meltem, bir yaz akşamı yaklaşmakta ve en güzel gününüz. Düğününüzü bir kumsalda yapmayı planlıyorsanız, misafirlerinizi denizden gelen bir cam şişe içinde not ile davet etmeniz sıradışı bir fikir olacaktır. Şişe açılır ve içindeki notta düğün bilgileri. Ayrıca güzel bir biblo hediye kalır, sizden hatıra davetlilerinize.

8) Yemek Yemeyi Seven Bir Damat  – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri

dugun-davetiyesi-8

Davetlinin, davetiyenizi eline aldığındaki şaşkınlığı hayal edin. Güldüren bir manzara, hem tatlı hem de hoş bir davet. Oldukça ilginç bir deneyim olacağından hiç kuşkunuz olmasın.

9) Davetinizi Bir Hayat İksiri ile Yapın – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri

dugun-davetiyesi-9

Hayatınızın aşkını buldunuz, hastası olduğunuz bir eşe sahipsiniz ve tek çareniz bu iksir. İksirin içinde ise düğün bilgileriniz, yani sizin hayatınızı birleştireceğiniz aşkınızla birlikte konuklarınıza ilan edeceğiniz ilk adım. Merak uyandırıcı ve sıradışı bir model olarak tercih edebilirsiniz, birde metin içeriğini kendi tarzınızda yaptıysanız harika bir davetiyenin ortaya çıkacağından emin olun.

10) Herkesin İmrendiği Bir Kır Düğününüz Olsun – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri

dugun-davetiyesi-10

Yemyeşil bir arazi ve ağaçlarla dolu bir alan; kır düğünü. En özel gününüz olan düğün gününüzün sevdiğiniz insanlarla beraber cıvıl cıvıl bir ortamda olması, ne kadar da heyecan verici. Tabi bu model, böyle bir düğün için orjinal bir davetiye olacaktır. Ayrıca iyi de bir hediye oalcaktır. Düşünsenize bir fidan ile yaptığınız davetin içe metininde, “lütfen bizim için bu fidanı bahçenize dikin ve ona bizi ismimizi verin”. Böylece hem doğaya bir fidan kazandırmış olacaksınız hem de unutulmayacak bir davetiye tarzı yapmış olacaksınız.

11) Derdinizi Deva İlacınız Davetiyeniz Olsun – En Yaratıcı Düğün Davetiyeleri

dugun-davetiyesi-11

Öyle uzun sürdüki evlilik öncesi döneminiz, partneriniz ile sonunda o büyük güne kavuştunuz. İlacınızı sonunda alacaksınız yani. Böyle bir davetiye hem çok anlamlı hem de espirili bir tercih olacaktır.

Sonuç olarak, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayın ve teknolojinin de katkılarıyla sıradışı düğün davetiyeleri fikirlerinin ortaya çıkacağını göreceksiniz. Yazımızda size birkaç örnekte sunduk ancak sizlerde en yaratıcı düğün davetiyeleri tasarımlarını inceledikten sonra kendinize özel davetiyelerinizi tasarlayıp yaptırabilirsiniz. Amaç farklı olmak ise bunun için oldukça geniş bir tercih aralığınız bulunmaktadır. Yeter ki tarzınızdan ve istediğiniz modelden yana bir fikre sahip olun.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!