En Yaratıcı Düğün Pozları

En ilginç düğün fotoğraflarını sizler için derledik. İşte gelenekselleşmiş tüm kalıpları yerle bir eden birbirinden yaratıcı düğün pozları…

“Gülümse Çekiyorum!”

İnsan hayatı boyunca birçok kez objektif karşısına geçer, binlerce fotoğraf çektirir. Ama bazı anlar vardır ki fotoğraf çektirmek çok başka bir anlam kazanır. Yıllar sonra eşinizle, dostunuzla, çocuklarınızla o fotoğraflara bakıp eski günleri yad etmek istersiniz. O fotoğrafların başında da hiç şüphesiz düğün fotoğraflarınız gelir.

Genel itibariyle; bir deniz kenarında, ormanlık yeşil bir alanda veya tarihi birtakım binaların önünde el ele tutuşmak suretiyle çektireceğiniz bu fotoğraflar tek bir makineden çıkma gibidir. Standart bir gelin, son derece genel geçer bir damat ve “Başınızı biraz daha sağa eğin,” komutları eşliğinde gerçekleşen bu düğün pozları ilahi bir emirden farksızdır. Değişmez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez görünür. Bir de güzel bir çerçeve yaptırdıysanız değmeyin keyfinize! Koyun konsolunuzun üzerine, mutlu aile fotoğrafınızı gelen geçen seyreylesin sonra…

dugun_fotografcisi1

Ama tabii bu işin adı üstünde ‘genel’ hali, bir de bu düğün pozları denen fotoğraflar bütününün sıradan kalıplardan kurtulmuş hali vardır ki, asıl eğlence orada saklı.

Biz de bugüne kadar çekilmiş yüzlerce evlilik fotoğrafı içinden en bi’ yaratıcı, en bi’ ilginç olanlarını sizler için araştırdık. Ve birbirinden enteresan düğün pozları çıktı karşımıza…

Birbirinden Yaratıcı Düğün Fotoğrafları

Gelin, damat ve onlarla birlikte dev bir dinozordan kaçan davetlilere bakar mısınız? Ne kadar eğleniyorlar! Böyle bir düğün fotoğrafı kimin aklına gelmiş bilinmez ama orijinal bir fikir olduğu da ortada.

Pamela and Jesse Sargent Wedding

Gelin Hanım ve Damat Bey alkolü biraz fazla kaçırmışlar galiba. Gelinin elindeki şişe ters takla atan damadın başına isabet etmemişse, umarız her ikisi de bir yastıkta kocayıp bir ömür mutlu olmuşlardır.

Çılgın-düğün-fotoğrafları-005

Gelinin yüzündeki korku dolu ifadeye bakılırsa bu düğün pek hayra alamet değil gibi! Ya da ‘Fotoğraf sonuçta canım, ne olacak?’ deyip geçmek mi lazım, karar sizin.

Çılgın-düğün-fotoğrafları-004

Ve yine gayet yaratıcı bir fotoğraf karesi… Tabii biraz yoruma açık olduğunu söylemekte de fayda var. Gelin Hanım, düğüne gelen damadı istemediği için mi kaçırtıyor, yoksa kendisini istemeyen damadı zorla kaçırıp evlendirmeye mi çalışıyor? Nasıl bir tema yaratmak istemişler dersiniz?

Birbirine düşman ailelerin deliler gibi aşık çocukları! Evet klişe ama asla eskimeyen bir konsept. Bunun devamı da ‘Durun, evlenemezsiniz. Siz kardeşsiniz!’dir.

komik-poz

Gelin Hanıma baksanız ya, doğru erkeği tercih ettiği için yüzünde güller açıyor. O nasıl bir güç kuvvettir? Gelin kabul edelim, o kadını o kadar havaya kaldırıp fotoğraf çekilmek ciddi anlamda cesaret ve güçlü kollar ister.

en-yaratici-dugun-fotograflari-34

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!