En Yaratıcı Evlilik Sözleri

Hepimizin hayali değil midir mutlu ve sıcacık bir yuva? Peki nedir rüyalarımızı süsleyen bu yuvanın kapılarını aralayan evlilik sözleri?

Hayatımızın çocukluk ve gençlik dönemi bittikten sonra, hemen hepimiz evlilik hayali kurmaya başlarız. Kimimiz bu hayalini şatafatlı bir düğün töreni ile taçlandırırken, kimimiz de harika bir evlilik teklifi hasretiyle yanıp tutuşur. Kendimize hayat arkadaşı olarak ölünceye dek yanımızdan ayrılmayacak bir eş bulduğumuzda, onunla ilgili planlarımızı ve hayallerimizi ufaktan belli edip dile getirmeye başlarız. Evliliğe giden bu yolda, üzerinde konuştuğumuz konular hem ikna edici, hem de özel hissettirici olmalıdır. Bu noktada hayallerimize sihirli değnek gibi dokunup, sevdiğimiz insanın asla unutamayacağı bazı evlilik sözlerine ihtiyaç duymaktayız.

Hepimiz için sevdiğimiz kişi dünyanın en değerli insanıdır. Peki biz bunu sevdiğimiz insana ne kadar belli edebiliyoruz? Değer veriyoruzdur fakat verdiğimiz değeri ifade etmekte bir takım sorunlar yaşıyoruzdur. Evlenmek istiyoruzdur fakat konuyu nerelerden açıp da evliliğe getirsek diye kara kara düşünüyoruzdur. Onu en etkileyecek cümleleri söyleyen insan olmak istiyoruzdur ama sevdiğimiz insanı heyecanlandıracak evlilik sözlerini bulmakta sorunlar yaşıyoruzdur. İşte size birisi mizahi, birisi romantik, birisi de uçarı ama hepsi birbirinden etkileyici üç tane evlilik sözü.

“Lisedeki matematik hocamız A’ya değer vererek B’yi bulurdu; ben belki o dersten kaldım ama, sana değer vererek aşkı buldum…” şeklindeki bir cümle ile, sevdiğiniz insanı duygulandırırken gülümsetebilirsiniz. İki duyguyu aynı anda yaşayacaktır, emin olun.

“Şu an her şey, bizim için oldu ve olmaya devam ediyor sevdiceğim; biz zaman çizgisinin kırıldığı noktayız. Kainatın tüm sebepleri bir diğerine sebep oldular. Sebepler sebepleri takip etti, ta ki sonuca ulaşana kadar…” dedikten sonra, üzerine güzel harflerle “sonuç” yazdığınız yüzük kutusunu yarinize uzatabilirsiniz. Evlilik için henüz erken ise, bu yüzük yerine evliliğe göz kırpan küçük bir hediye de olabilir; mesela numune bir düğün davetiyesi.

“Bilgisayarda kopyala-yapıştır isimli bir terim vardır sevgilim. Çoğaltmak istediğin kısmı kopyalar, olmasını istediğin boş bir yere de yapıştırırsın. İşte benim de bu hayattaki tek arzum; senden bir defa kopyalayıp, evimizin çocuk odasına teker teker yapıştırmak. Hepsi sana benzesin yarim…” sözü size uzun gelmesin. Bazen sevdiğimiz insan, kendisi için ağzımızdan dökülen birbirinden güzel evlilik sözleri bitsin istemez. Bazı sözlerimizin art arda ve bir sonraki cümleyi destekler nitelikte olması, bu sözlerin ağzımızdan tane tane çıkıyor olması, sevdiğimiz insanı oldukça etkileyecektir.

Unutulmamalıdır ki sevdiği insanı en iyi tanıyan yine sadece sizsiniz. Bizim amacımız bakış açınıza bir nebze de olsa farklılık katıp, yüreğinizden fışkıracak aşk ve evlilik sözleri için size ilham verebilmek. Sizlere; “bu şekilde de olabilir, neden olmasın? Esprili ve derin de olabilir…” dedirtebildiysek, ne mutlu bize.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!