Etekleri Fırfırlı Gelinlik Modelleri

Kimisi straplez sever, kimisi askılı, kimisi deniz kızı modelini tercih eder kimisi de kabarık olsun ister. Her gelinin gönlünde farklı bir gelinlik modeli yatar. Hangi modeli tercih ederse etsin bütün gelin adayları o özel elbise için müthiş bir özen gösterir. Bazen asil bir sadelik bile büyük bir gösteriştir. Önemli olan seçimi düğün hazırlıklarının bütünüyle uyum içerisinde olacak şekilde yapmaktır. Şaşalı bir gecede, ihtişamlı bir organizasyonda mutlaka gelinliğiniz de prenseslere yakışacak kadar özel ve gösterişli olmalıdır. Etekleri fırfırlı gelinlik modelleri işte tam da sizin ihtiyacınız olan modellerdir.

Etekleri fırfırlı gelinlik modellerinde karşınıza çok fazla seçenek çıkacaktır. Etek kısmının hareketli olduğu bu gelinlik modellerinde üst kısmı daha sade tutabileceğiniz gibi ince detaylarla bir bütün olarak çok daha iddialı bir gelinlik modeli oluşturabilirsiniz. Etekleri fırfırlı gelinlik modellerinde birkaç örnek üzerinden sizin için en uygun olanını belirleyelim:

1- Bel kısmından itibaren tamamen kabarık olan bu gelinlik modelinde bütün olarak dantel kullanılmış. Etek kısmının üzerinde kurdele ve ekstra kumaşlar ve tüllerle fırfırlar oluşturulmuş. Yaka kısmında da hareket bulunan bu gelinlik modeli oldukça iddialı bir parça. Düğününüz büyük bir balo salonunda gerçekleşecekse böyle bir gelinlik tercih edebilir ve hatta aksesuar olarak ellerinize dantel eldivenler takabilirsiniz.

2- Kalça kısmından itibaren A şeklinde genişleyen bu fırfırlı gelinlik, saten kumaşından üretilmiş. Eteklerindeki fırfırlar büzgü yoluyla oluşturulmuş. Üst kısmı korseli olan bu gelinlik modelinin sade bir tercih olduğunu söyleyebiliriz. İster kır düğününde, ister kapalı mekan düğünlerinde bu modeli tercih edebilirsiniz.

3-  Fırfırlı gelinliklerde gelinliğin üst bölümü oldukça önemlidir. Burada fırfır kısmı basenlerin hemen aşağı kısmında başlıyor ve etek ile üst kısım taşlı bir detayla birleşiyor. Üst kısımdaki bandaj modeli belinizin inceliğini ön plana çıkarırken eteklerdeki fırfırlar dikkatleri gelinliğinizin üzerine topluyor.

4- Fırfırlı gelinlik modellerinde en çok tüllerden faydalanacaksınız. Eteğinizdeki fırfırların bir kısmını desenli tüllerden bir kısmını sade tüllerden tercih edebilirsiniz. Basen kısmında dışarı doğru uzanan tüllerle biraz çılgın bir gelinlik modeli oluşturarak tarzınızı konuşturabilirsiniz.

5- Düğününüzü eğer kırda yapacaksanız kısa bir gelinlik seçme ihtimaliniz de var. O zaman da etekleri fırfırlı kısa bir gelinlik seçebilirsiniz. Dizlerinizin dört parmak kadar üstünde biten bir gelinlikte, üst kısımda istediğiniz kadar pul, payet ve işleme kullanabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!