Evde Bekarlığa Veda Partisi Yapmanın İncelikleri

Geleneksel hale gelmiş bekarlığa veda partisinin unutulmaz bir an olması için doğru bir konsept seçilmesi gerekiyor.

Evlenmek hem damat hem de gelin için çok yorucu bir süreç. Alınacak eşyalar, bastırılacak davetiyeler, düğün yerinin bulunması, düğündeki oturma düzeninin ayarlanması gibi detaylar çok bunaltıcı olabiliyor. Damat ve gelin, hayatının en mutlu dönemini yaşamaları gerekirken birçok detaya boğulup gidiyor. Onları bu hengameden çekip çıkartmak lazım! O zaman bir bekarlığa veda partisi düzenlemeye ne dersiniz?

Bekarlığa veda partisi artık düğün öncesi kutlanması geleneksel hale gelmiş durumda. Hatta bazı durumlarda ağlanılan kına gecesi yerine çılgınca eğlenilen bekarlığa veda partileri yapılıyor. Bu partiler, damat ve gelinin birbirlerinden ayrı olarak streslerini atmak için hazırlanıyor. Birçok mekanda verilebilen bu partiler farklı konseptlere de sahip olabiliyor. Otelde veya herhangi bir kafede yapacağınız partiler, bulunduğunuz ortamın konsepti dışına pek çıkamıyor. Örneğin bekarlığa veda partinizi bir otelde yapmak isterseniz pijama partisi konseptini uygulamanız her ne kadar çılgınca da olsa pek uygun olmayacaktır. Bu nedenle evde yapacağınız bir parti isteklerinize daha çok uyacaktır.

Evde bekarlığa veda partisi yapmanın inceliklerinden birisi ne türde bir partinin yapılacağına karar vermektir. Eğer daha alaturka zevkleriniz varsa geleneksel bir parti; yok ise daha modern bir parti yapabilirsiniz. Partinizin temasını belirledikten sonra sıra partinizin rengini belirlemeye geliyor. Geleneksel bir parti yapacaksanız pembe ağırlıklı, eğer eğlenceli bir parti yapacaksanız daha rengarenk renkler belirlemeniz gerekiyor. Belirlediğiniz renklere göre bardak, gelin veya damat temalı balon, konfeti gibi süslemeleri ve eşyaları almalısınız.

bekarliga-veda

Evi parti için donattıktan sonra sıra yemekleri hazırlamaya geliyor. Parti uzun saatler boyu süreceğinden bir menü hazırlamanız şart. Menüyü kendi marifetleriniz ile hazırlayabileceğiniz gibi bir mekanla da anlaşabilirsiniz. Menüyü hazırlarken ana yemek dışında kurabiye veya kanepe gibi küçük lezzetleri de unutmayın. Ayrıca partinin ilerleyen saatlerine doğru bir pastanın kesilmesi gerekir. Sırf bekarlığa veda partilerine özel hazırlanan pastalar var. Üzerinde çift alyans veya damat ile gelinin baş harflerinin bulunduğu pastalar daha revaçta gözüküyor.

Yemekler de hazır olduğuna göre artık eğlencenin olmazsa olmazı müzikleri seçmek kaldı. Parti başlamadan önce müzik listenizi hazırlamış olmanız lazım. Geleneksel bir parti yapacaksanız göbek atmaya elverişli müzikler seçebilirsiniz. Modern bir parti düşünüyorsanız yabancı müzikleri tercih edebilirsiniz. Müzik işini profesyonellere bırakmak isterseniz parti için bir DJ getirtebilirsiniz. Müzikleri de ayarladıktan sonra artık geriye unutulmaz bir parti yaşamak kalıyor. İyi eğlenceler!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!