Evlenme Teklifi Ederken Bunları Yapmayın

dugun-f2

Mutlu birlikteliğinizi taçlandırmak, hayatlarınızı sonsuza dek birleştirmek istiyorsunuz; evlenme teklif etme vakti geldi! Peki ama evlenme teklif ederken hangi hatalara düşmemeli? Hangi davranışlardan kaçınmalı? Neler size artı, neler eksi puan kazandırır? Hepsi “Evlenme Teklifi Ederken Bunları Yapmayın” rehberimizde.

1. “Yapaylık”tan Kaçının

Ve o büyük gün geldi. Mutluluğunuza mutluluk katacak, sevdiğinizin bir ömür boyu sizinle birlikte olmasını sağlayacaksınız. Buraya kadar herşey normal. Peki teklifinizi yaparken nasıl davranmalı? Doğal olun! Hiçkimse sizin olmadığınız şekilde davranmanızdan, kendinizi tanıdığından tamamen apayrı şekilde “sunmanızdan” hoşlanmaz. Bu nedenle aşırılıklardan kaçının, “kendiniz gibi” bir teklifte bulunun.

orjinal-evlenme

2. Aşırı Doğal Olup, Romantizmi Unutmayın

Doğallık öncelikli kuralımız. Ancak doğal olayım derken de, bu işi tamamen normal bir şekle getirmeyin. Evlenme teklif ediyorsunuz ve bu teklifin de bir ömür “ne kadar romantikti” diye hatırlanması oldukça işinize gelir. Kendiniz gibi ancak, romantik bir edayla davranır ve ortamı da önceden ona göre hazırlarsanız, “evet”e çok yaklaştınız demektir.

3. Aceleci Olmayın

Biliyoruz, sabırsızlanıyor ve bir an önce teklifinizi yaparak o sihirli “evet” sözcüğünü duymak istiyorsunuz. Ama aceleci olmayın. Bu işi aceleye getirmeniz, mutlaka hata yapmanız demek. Yani alel acele yapılmış bir teklif, sizi mutlu sonuca götürmeyebilir. Ölçün, tartın, iyi bir ön hazırlık yapın.

4. Doğru Zamanı Beklerken Geç Kalmayın

Aceleci olmayayım derken bir “ömür” de geçirmeyin. Doğu zamanın geldiğini muhakkak hissedeceksiniz. İşte o zaman, boşa zaman harcamadan, cesaretinizi toplayıp duygularınızı ifade edin ve hayatlarınızı birleştirme teklifinizi dile getirin.

5. “Ne Olur; Sensiz Olamam” Gibi İfadelerden Kaçının

Karşınızdakini “ne olur”, “benimle evlenmelisin”, “sensiz olamam” gibi ifadeler ile evliliğe ikna etmeye çalışırsanız, alacağınız cevap, istisnasız hayır olacaktır. Kimse “zorla” evleniyor gibi hissetmek istemez. Karşınızdakine bu gibi ifadelerle, “şirin” de duyulsa, baskı kurmaya çalışırsanız, kaybedersiniz.

6. Kendi Hayalleriniz ile O’nun Hayallerini “Kapıştırma”yın

Herkesin düğünü ile ilgili hayalleri farklı olabilir. Bu nedenle belki de siz sadece bir düğün düşünürken, müstakbel eşiniz çok daha gösterişli bir düğün hayal ediyordur. Ya da tam tersi. Bu nedenle, evlenme teklifi etmeden önce, kesin cümleler ile ben şu şekilde bir düğün düşünüyorum demekten kaçının. Çünkü hayal kırıklığının bizi “evet”ten uzaklaştırmasını istemeyiz.

romantik-bir-aksam

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!