Evlenme Teklifi Ederken Yüzük Hangi Parmağa Takılır

Evlenme teklifi, artık ayrı kalmak istemeyen ve hayatın her alanında birlikte yaşamak isteyenlerin yapacağı çok önemli bir tekliftir ve her anlamda özel olmalıdır. Evlilik teklifi, uzun bir ilişki sürecinin ardından iki insanın hayatını birleştirmeye karar vererek ilişkilerini farklı bir boyuta taşımak için yaptığı bir sürprizdir. Evlilik teklifinde gençler her şeyin kusursuz ilerlemesini ve akıldan silinmeyecek güzel anılarla evlilik için ilk adımı atmak isterler.

Evlenme teklifi, her iki taraf için de hayatın en özel günlerinden birisidir. Bunun için yapılacak teklifin de günün anlam ve önemine uygun olması istenir. Bunun için de uzun bir süre özenle sürpriz hazırlıkları yapılır, plan ve program dahilinde en ideal yüzük seçimi yapılır ve her şeyin eksiksiz olması arzulanır. Hayatınızın en özel günlerinden birisi olacak bu günü sevdiğiniz kişinin ağzından duyacağınız evet cevabından sonra özenle aldığınız alyans ya da tektaş yüzüğü sevdiğiniz kadının doğru parmağına takarak mutlu bir şekilde sonlandırmanız gerekiyor.

Evlenme teklifi ederken yüzük hangi parmağa takılır? Sorusu pek çok gencin kafasını karıştıran bir durumdur. Büyük bir özenle seçilen evlilik yüzüğünü, erkekler sevdiği kadına evlilik teklif ederken hangi parmağına yüzüğü takacağı konusunda bir ikileme düşebilir. Yaşanan o anki heyecanla bu ikilem büyük bir muammaya da dönüşebilir.

Alyans ve tektaş yüzüklere toplumumuzda büyük anlamlar yükleniyor. Bunun için toplum arasında yüzüğün kullanımına dair bazı kurallar ortaya bulunuyor. Evlilik öncesinde ve evlilik sonrasında yüzükler farklı parmaklara takılır. Evlilik yüzüğü, herhangi bir parmağa takılmayacak kadar önemli ve manevi değeri yüksek bir simgedir.

alyans-secimi-fotograf

Genellikle erkekler günümüzde sevdikleri kadınlara evlilik teklifi ederken tektaş yüzük hediye eder. Tektaş yüzük, halk arasında bağlılık ve değer vermek anlamlarına da gelmektedir. Tektaş yüzük, evlenme teklifi sırasında erkek tarafından sağ elin yüzük parmağına takılmalıdır.

Evlenene kadar kadın tektaş yüzüğü sağ elin yüzük parmağında taşır. Evlilikten sonra ise bu yüzük sol elin yüzük parmağına geçirilir. Bunun asıl sebebi ise, sol elin kalbe yakın olması ve sol eldeki damarların kalbe gitmesidir. Ömür boyu kalben ve ruhen eşine sadakat ve bağlı olan kadınlar ise ömür boyu yüzüğü sol elin yüzük parmağında taşır. Evlilik yüzüğü, mutlu bir evliliğin simgesidir ve manevi değeri büyük olduğu için parmaktan çıkarılmaması gerekir.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!