Evlenme Teklifi Mekanları ve Sürprizler

 

Herkesin hayaline göre farklılık gösterecek olan bir detaydır, evlenme teklifi mekanları. Teklif ediş şeklinizi de mekan belirleyecektir hatta. Önce planı yapıp daha sonra mekan aramaya da başlayabilirsiniz ama bazen gördüğünüz an hayatınızın aşkına evlenme teklifi edeceğiniz yeri hissedebilirsiniz. Eğer öyle bir yer bulamadıysanız öncelikle evlenme teklifi edeceğiniz kişinin ilgi alanlarından yola çıkabilirsiniz. Daha sonra hayalini kurduğunuz ve şekillendirdiğiniz evlenme teklifinin mutlaka bir dekorundan yola çıkmayı deneyin. O dekor ve ilgi alanlarını kombine ederek kusursuz ve unutulmaz bir evlenme teklifi gerçekleştirebilirsiniz.

Sınırları Zorlamak

Sosyal medyanın da hayatımızın içine iyice girmesiyle, birbirinden çılgın evlenme tekliflerine şahit oluyoruz. “Ben neden daha çılgınını yapmayayım?” diye mutlaka kendinize soruyorsunuz. Evlenme teklifi ederken yüksek bir yerden düşmek pek moda son günlerde. Yapmanız gereken içinde “Benimle evlenir misin?” yazan bir paraşüt bulmak. Fakat bu pek herkesin kaldırabileceği bir teklif değil, bu nedenle evlenme teklifi edeceğiniz kişinin normalden biraz daha fazla şakayı kaldırabiliyor olması lazım. Bu tarz çılgınlıklar, teklifi romantizmden uzaklaştırıp sadece unutulmaz bir anı haline getiriyor. Biraz o dakikaların anlamını gölgede bırakabiliyor. Bir diğer çılgın yöntem ise buz otelleri. Buzların içinde gayet romantik bir evlenme teklifi edebilirsiniz.

Hayallerin Ötesine Geçmek 

Romantizmden uzaklaşmadan edilecek oldukça fazla sayıda evlenme teklifi var. Örneğin Peri Bacaları’nın üzerinde bir balonda süzülürken evlenme teklifi edebilirsiniz, boğaz köprüsüne lazer ile o beklenen soruyu yansıtarak teklif edebilirsiniz. Beraber yaşıyorsanız evinizi bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla ortak bir kısa bir film çekip, sinema kiralayabilir ve film yerine o videoyu izleterek hayatınızı birleştirmeyi teklif edebilirsiniz. Eğer fazla değişime uğramadıysa, teklif edeceğiniz kişinin çocukluğunun geçtiği yerler de mutluluk verici bir seçim olacaktır.

Her zaman gittiğiniz bir restoranda, çalışanlarla güzel bir iş birliği içine girerek, o an çalacak müziğe kadar ayarlayabilir ve yine unutulmaz bir anı yaratabilirsiniz. Dilerseniz daha önce hiç gitmediğiniz bir kafe de seçebilirsiniz. Genel olarak hayallerin ötesine geçmek için de yine beraber yaşlanmayı teklif edeceğiniz kişi ile ortak noktalarınız size doğru yolu gösterecektir. Eğer bir güzel manzaraya karşı teklif etmek istiyorsanız, ülkemiz bunun için harika bir yer. Boğaz manzarası, Ege’de bir taverna, Ankara’da Kale manzarası, Amasra’da bir balıkçı, daha önce belirttiğimiz gibi Ürgüp-Peri Bacaları ve daha niceleri bu anı ölümsüzleştirmek için yeterli sayıda fırsat sunuyor.

Bütün organizasyonunuz hazır ve sadece mekan eksik ise aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

Evlenme Teklifi Mekanları- Moda Saklı Köşk

Oldukça zengin menüsü, romantik bir şekilde dekore edilmiş yüksek tavanlı bir köşk olması ve muhteşem bahçesiyle, Saklı Köşk evlenme teklifi etmek için çok iyi bir seçim.

Evlenme Teklifi Mekanları- Sarnıç Restaurant – Sultanahmet

Ayasofya’nın hemen arkasındaki sokakta bulunan kubbe şeklindeki Sarnıç Restaurant, oldukça büyüleyici bir mekan olduğu için, evlenme teklifinizin de büyüleyici bir anı olarak kalmasını sağlayacaktır.

sarnic_1

Evlenme Teklifi Mekanları- Lacivert – Anadolu Hisarı 

Kusursuz Boğaz manzarasında evlenme teklifi etmeyi planlıyorsanız, daha iyi bir seçim olamaz .

Lacivert-Restaurant

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!