Evlenme Teklifinizi Evlilik Teklifi Şiiri Mısraları İle Yapın

Her şey yolunda. İlişkiniz şiir gibi gidiyor. Evlilik teklifi etmeye, hayatı sevdiğinizle birlikte paylaşmaya hazırsınız. Orijinal bir evlilik teklifi de tasarladınız, ancak bir şeyler eksik.  Gönlünüzden en az sevginiz kadar gerçek ve duygusal birkaç mısra geçiyor, yine de bir türlü emin olamıyorsunuz. Ona layık olduğunu düşündüğünüz sözcükleri bir araya getiremediyseniz yardım alacağınız çok özel şairlerimiz var. Sizin için derlediğimiz şiirlerden mutlaka bir evlilik teklifi şiiri mutlaka işinize yarayacaktır.

Evlilik Teklifi Şiiri- Ümit Yaşar Oğuzcan – Sevi

Aşkın ve hüznün en bilindik şairlerindendir Ümit Yaşar. İnsana sevmeyi bile yeniden öğretebilecek “Sevi” şiiri, aşkınızı anlatmak ve evlilik teklifi etmek için oldukça uygun bir şiir.

“Ben senin en çok sesini sevdim

Buğulu çoğu zaman, taze bir ekmek gibi

Önce aşka çağıran, sonra dinlendiren

Bana her zaman dost, her zaman sevgili “

Evlilik Teklifi Şiiri- Cemal Süreya – Senin Sesin

İmgelerin, sahnelerin en güzelini betimler Cemal Süreya. Soyadındaki bir harfi iddiadan kaybetmiş, eşsiz ruhunu mısralarına işlemiştir. “Üvercinka” ve “Keşke Yalnız Bunun İçin Sevseydim Seni” ile Türk şiirinin unutulmaz eserlerinin sahibi Süreya’nın aşağıdaki şiiri evlilik teklifinizde size iyi bir eşlikçi olabilir.

“fotoğraf çektirmek için yan yana getirilmiş iki nesne değiliz biz

güvercin curnatasında yan yana akan iki güverciniz

mesafeler birleştirdi bizi bir de sözler

razı olma hiçbir sessizliğe

biliyorsun seni seviyorum

pencereden bakmayı

öğreteceğim sana…”

Evlilik Teklifi Şiiri- Özdemir Asaf – Kim O Deme

“Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz” diyen şair Asaf, çoğu insanın şiiri sevmesini ve vazgeçememesini sağlamış şairimizdir. Olabilecek en güzel kafiyeleri bir araya getirmiştir her zaman. Yardım almak için en iyi şairlerimizden biri olduğunu da “herkesin bir hikayesi vardır ancak herkesin bir şiiri yoktur.” diyerek kanıtlamıştır. Evlilik teklifi şiiri için de en etkileyici dizelerinden biri;

“Kim o deme boşuna

Benim, ben.

Öyle bir ben ki gelen kapına

Baştan başa sen”

Evlilik Teklifi Şiiri- Nazım Hikmet – Hoşgeldin Kadınım

Dizeleri sınırlar aşan Nazım Hikmet kadar aşkı iyi ifade edebilen şair az bulunur. Kimine göre gelmiş geçmiş en iyi şairlerden biridir. Piraye’ye olan sonsuz aşkını anlattığı her dize aşkın ve bağlılığın kanıtıdır. “Seni seviyorum, ama nasıl: Avuçlarımda camdan bir şey gibi kalbimi sıkıp parmaklarımı kanatarak kırasıya, çıldırasıya.” dizeleri de bunun inanılmaz bir örneği değil mi? Evlilik teklifi şiiri olarak size yardımcı olacak dizeler ise şöyle:

“Hoş geldin kadınım benim, hoş geldin!

Ayağını bastın odama

kırk yıllık beton, çayır çimen şimdi.

Güldün,

güller açıldı penceremin demirlerinde.

Ağladın,

avuçlarıma döküldü inciler;

gönlüm gibi zengin,

hürriyet gibi aydınlık oldu odam.

Hoş geldin kadınım benim, hoş geldin…”

Edip Cansever – Yerçekimli Karanfil

İkinci yeni akımının en başarılı şairlerindendir Edip Cansever. Şiirleri, zaman nasıl gerektiriyorsa, gün ne getiriyorsa ona göre yorumlanıp okunabilir. Kelimelerle yarattığı ayrı dünyalarda sevginiz ve aşkınızla kaybolabilirsiniz. Evlilik teklifi şiiriniz için size seve seve eşlik edecektir Edip Cansever.

“Görüyorsun ya bir sevdayı büyütüyoruz seninle

Sana değiniyorum, sana ısınıyorum, bu o değil

bak nasıl, beyaza keser gibisine yedi renk

birleşiyoruz sessizce.”

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!