Evlenme Teklifleri İçin Mekan Önerileri

Sevdiğiniz kişiyle ortak yaşamınıza adım atmadan önceki ilk duraktır evlenme teklifi. Hayatınızın en özel anlarından biridir. Ve bu özel anı unutulmaz kılmak için de çoğunlukla özel bir yer seçmek gerekir.

Sevdiğiniz insanla hayatınızı birleştirmeye karar verdiniz, onun doğru insan olduğuna inandınız ve o malum an geldi çattı. Yana yakıla evlenme teklifi fikirleri arayışına girdiniz. Fikri belirlediniz, sıra geldi teklifinizi nerede yapacağınıza. Tabii bu yeri seçerken müstakbel eşinizin mizacını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Örneğin, baş başa bir evlilik teklifini mi tercih eder, etrafında kalabalık ister mi? Yükseklik ya da deniz fobisi var mıdır? Tüm bunları göz önünde bulundurmakta fayda var.

İşte işin bu kısmında yardıma ihtiyacı olanların imdadına biz yetişiyoruz. Gerçi iki gönül bir olunca samanlık bile seyran olur der büyüklerimiz ama çıtayı yüksek tutmanın ve romantizmin dozunu artırmanın da zararı olmayacağı kesin. Karşınızda evlilik teklifi için biçilmiş kaftan olan o mekan önerileri:

  1. Sadece Size Özel Olan Bir Yer  -Evlenme Teklifleri İçin Mekan Önerileri-

Bu, ilişkiniz boyunca gitmekten hoşlandığınız bir restoran, bir çay bahçesi, basit bir sokak veya sahilde bir bank bile olabilir. Sevgiliniz, ikiniz için özel bir anısı olan yerde evlilik teklifi almaktan mutlu olacaktır.

  1. Planlanmamış İzlenimi Yaratacak Bir Yer  -Evlenme Teklifleri İçin Mekan Önerileri-

Sıradan bir buluşma ayarlayın, her zamanki rutinden farklı olmasın ki karşı taraf evlenme teklifi geleceğini anlamasın. Her zaman geçtiğiniz bir sokakta yürürken örneğin ya da sürekli bir şeyler atıştırmak için girdiğiniz o kafede yemek yerken. Önceden organize ettiğiniz arkadaşlarınızın birden ortaya çıkacağı ve sevgilinizin şaşırarak sevinçten havalara uçacağı bir teklif hazırlayabilirsiniz.

  1. Şık ve Özenli Bir Restoran  -Evlenme Teklifleri İçin Mekan Önerileri-

Evlenme teklifleri için biraz klasik sayılabilir ama şık bir restoranda baş başa yenilen bir akşam yemeği sırasında edilen evlilik teklifleri de halen gönüllerdeki yerini koruyor.

  1. Denizin Ortası  -Evlenme Teklifleri İçin Mekan Önerileri-

Evet, denize kıyısı olan bir yerde yaşıyorsanız bir tekne gezintisi sırasında sevgilinizi evlilik teklifinizle şaşırtabilirsiniz.

  1. Gökyüzünde!  -Evlenme Teklifleri İçin Mekan Önerileri-

Yanlış duymadınız. Gökyüzünde evlilik teklifi derken bir uçağı ya da paraşütle atlamayı kastetmiyoruz elbette. Ortam yine son derece romantik ve hatta huzur dolu. Çünkü dünyanın en romantik coğrafyalarından biri olan Kapadokya’yı yukarıdan seyredebildiğiniz bir balonun içinde olacaksınız. Birlikte balon turuna çıktığınız sevgilinize doğanın en güzel manzaralarından biri eşliğinde evlilik teklifi edebilirsiniz. Sevinçten havalara uçacağı garanti!

  1. Raylar Üzerinde Giderken  -Evlenme Teklifleri İçin Mekan Önerileri-

Birlikte çıkacağınız bir tren seyahati esnasında sevgilinizi şaşırtabilir ve nostaljik bir atmosferde evlilik teklifinizi yapabilirsiniz. Raylı sistemin daha modernize edilmiş hali ise tercihiniz metro ve tramvay da uygun ortamlar olabilir. Teklif esnasında etraftan kopacak büyük alkışlar da bonus.

  1. Stadyumda -Evlenme Teklifleri İçin Mekan Önerileri-

Sevgiliniz spordan hoşlanan biri ise stadyumda evlilik teklifi son derece sempatik olabilir. Örneğin, bir basketbol maçında amigo kızların evlilik teklifi pankartı açtığını ya da skor tabelasında beliren adınızın benimle evlenir misin sorusunun öznesi olduğunu düşünün. İşte asıl skor!

  1. Sinemada  -Evlenme Teklifleri İçin Mekan Önerileri-

Bu tarz bir teklif için öncelikle bir sinema salonunu kapatmanız gerekiyor. Bu ilk kez filme gittiğiniz bir salon da olabilir. Tabii salonu kapattığınızı karşı tarafa belli etmeyin. Belki de daha az kişinin rağbet edeceği bir seans seçerek karşı tarafın beklentisini minimuma çekebilirsiniz. İkiniz baş başa film seyrederken bir ara lavaboya gitmeniz gerektiğini söyleyerek kalkın. Hemen akabinde ekranda önceden hazırladığınız ikinizin hatıralarından oluşan bir kısa film dönmeye başlasın ve hemen bitiminde perdenin önünde siz belirin. Ve mutlu son.

Size sunduğumuz önerilerin ötesinde çok daha yaratıcı fikirler, çok daha değişik evlenme teklifleri elbette vardır. Fakat önemli olan gelecekte birlikte kuracağınız hayata adım atmak ve sevdiğiniz kişiyle anlarınızın keyfini mutlulukla çıkarmanızdır.

İstanbul’da Evlilik Teklifi İçin Romantik Mekan Önerileri

Diyelim ki İstanbul’da yaşıyorsunuz ve tüm bu önerilerimizden evlilik teklifi yeri olarak şık bir restoranı seçtiniz. Ancak bu klasikleşmiş seçeneği de en güzel, en özel hale getirmek istiyorsunuz. İşte klasikleşen restoranda evlilik teklifi seçeneğini unutulmaz kılacak mekan önerilerimiz…

Tuğra Restaurant / Çırağan Sarayı  -Evlenme Teklifleri İçin Mekan Önerileri-

Tuğra Restaurant, İstanbul’daki evlilik tekliflerinin en çok yapıldığı mekanların başında geliyor. Nasıl olmasın ki? Osmanlı saray mutfaklarının ihtişamını gerek yemekleri gerekse ambiyansı ile konuklarıyla buluşturan Tuğra Restoran, Çırağan Palace Kempinski’nin içerisinde yer alıyor. Mezeleriyle meşhur mekanın yemek sunumları da çok şık. Geleneksel motiflerle süslü özel tabakların sunumunu miğfer şeklindeki kapaklarla sunan restoran misafirlerini bir yandan da çalan eski saray müzikleriyle yüz yıllar öncesine götürüyor. Boğaz manzarasına sahip balkonu, mavi kadife perdeleri, bej örtülerle kaplı masaları, özel tasarım tuğralı tabakları, lake ve kadifeleriyle Osmanlı saraylarının ihtişamını hatırlatıyor. Bu ihtişamlı atmosfer de size de sadece teklifinizi yapmak kalıyor.

Topaz Restaurant  -Evlenme Teklifleri İçin Mekan Önerileri-

Bazı mekanlar vardır, midenizden önce gözünüzü okşar, önce ruhunuzu sonra karnınızı doyurur. Size evlilik teklifi için önereceğimiz restoran tam da bu tanıma uyuyor. Üstelik amacınıza uygun, son derecede romantik bir ortam vadediyor. Taksim Meydanı’ndan Gümüşsuyu’na inen yolda sağ kolda yer alıyor Topaz ve içeri adımınızı atar atmaz manzarasıyla vuruyor sizi. Şayet tercihinizi bu restorandan yana kullanacaksanız rezervasyonunuzu yaptırırken cam kenarındaki masalardan birini ayırtın. Hatta imkanınız varsa güneş henüz batmamışken masanıza kurulun ve manzaranın tadına varın. Topaz Modern Akdeniz yemekleri ve Osmanlı mutfağının olağanüstü lezzetlerini yenilikçi yaklaşımıyla sunuyor. “Fine Dining” konsepti ile hizmet veriyor, özel günler için hazırlanan menülerin yanı sıra degüstasyon menüleri de sunuyor.

 

Tapasuma / Sumahan Hotel  -Evlenme Teklifleri İçin Mekan Önerileri-

Tapasuma, Çengelköy’de Sumahan Hotel’in içinde denize nazır bir konumda bulunuyor. “Çengelköy uzak, İstanbul trafiğinde gitmek dönmek mesele” diyenlerdenseniz, mekana ulaşım için Kuruçeşme’den kalkan özel teknelere binmeniz de yeterli. Bu tekneler sizi restoranın iskelesine kadar ücretsiz götürecektir. Hatta böylesine özel bir gecenin başlangıcında yapılacak boğaz turu romantizmi tavan yaptıracak bir aktivite olabilir. Mekanın menüsünde hem sebze severler, hem kırmızı et severler, hem de beyaz et severler düşünülmüş. O muhteşem an gelmeden önce menüden zevkinize uygun yemekleri seçin ve boğazın büyülü atmosferine kendinizi bırakın. Gece unutulmazlar arasındaki yerini çoktan aldı bile.

Feriye Palace  -Evlenme Teklifleri İçin Mekan Önerileri-

Hangi taraftan, hangi tepeden, hangi kıyıdan bakarsanız bakın, İstanbul Boğazı her zaman güzeldir. Ancak boğazın bazı noktaları vardır ki bu noktalardan karşı kıyı daha net, önünüzden akan deniz daha canlı ve çekici gözükür. İşte bu yerlerden biri de, içinde padişahların boğazı seyretmek için yaptırdıkları tarihi bir sarayın, geniş bir terasın ve arka kısmında geniş bir bahçenin bulunduğu Feriye Sarayı’dır. Tarihi dokusu ve özel konumunun yanında, sunduğu mükemmel mutfakla da öne çıkan Feriye Palace, bugünlerde Boğaz’ın çok beğenilen gastronomi, davet ve etkinlikler merkezi konumunda. Romantik atmosferi dolayısıyla da evlilik tekliflerinin vazgeçilmezleri arasında. Ortaköy’den Boğaz Köprüsü’nü gören deniz kenarı masalardan birine kurulun ve o özel anı yaşarken bırakın ortam size eşlik etsin.

Kız Kulesi  -Evlenme Teklifleri İçin Mekan Önerileri-

Kimine göre klişeleşmiş kimine göre hala özel ancak ortak ola bir kanı var ki Kız Kulesi’nde yapılan evlilik teklifinin yaşattığı romantizm asla eskimeyecek. Kız Kulesi’nde yer alan restorandan yerinizi ayırtın ve kendinizi bitmeyecek bir masalın içine bırakın.

Siz de evlilik teklifi deneyimlerinizi bizimle paylaşabilir, nerede nasıl bir sürpriz ile sevgilinizi şaşırttığınızı yorum olarak yazabilirsiniz. Kim bilir belki de evlenme teklifi için yer arayışında olan birilerine de siz ilham vermiş olursunuz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!