Romantik Aşklara; Evlenme Teklifleri İçin Romantik Müzik Önerileri

Sevdiği kadına unutulmaz bir teklifte bulunmak, her damat adayının evlenmeden evvel mutlaka yapılması gerekenler listesinde olması gereken bir maddedir. Bu yüzden evlenme teklifleri için romantik müzik önerileri için araştırmaya koyulurlar. Evlilik aşamasına gelmiş her gelin adayı sevdiğinden her ne kadar belli etmese de bir sürpriz bekler. Evlilik teklifinde sürpriz demek sadece gökyüzüne adını yazmak değildir, bazen de sadece anlamlı bir şarkı kalbin kapılarını “Evet”e doğru aralayabilir.

Her şeyin yolunda gittiği bir ilişki yaşayan çiftlerden evlilik teklifi hazırlığı içinde olanlarınızı tatlı bir telaş sarmış olmalı. Büyük bir adımla evliliğe geçiş yapmanıza ramak kaldıysa yapılacaklar listeniz de hazırlanmalı. Güzel bir evliliğin yolu şüphesiz unutulmaz bir evlilik teklifinden geçiyor. Biraz popüler kültürün dayatması, biraz dizilerin, filmlerin etkisiyle evlilik teklifi ciddi bir başlangıcın ilk aşamasına dönüştü. Hal böyle olunca alternatif evlilik teklifleri ortaya çıktı. Haliyle beklentiler de yükseldi.

Evlilik teklifi için yapacağınız en ufak detaydan en büyük organizasyona kadar her şeyi destekleyip anlamlı hale getirecek detay pek tabi ki müzik. Evlilik teklifini edeceğiniz mekandan, yapacağınız organizasyona ve yalnız mı yoksa başkalarını mı dahil edeceğinize kadar her detayın seçeceğiniz şarkıya etkisi var.

Sessiz sedasız, baş başa bir teklif hazırlığı içindeyseniz ya da bir mekanda arkadaşlarınızı da ortak edeceğiniz bir teklif hazırlığı içindeyseniz de seçeceğiniz müzik kesinlikle aşk temalı romantik bir şarkı olmalı. Bizim de sizlere evlilik teklifleri için romantik müzik önerilerimiz var.

Evlilik teklifi için müzik seçerken sizin için anlamı olan bir şarkı seçerek o ana daha fazla anlam katabilirsiniz. Fonda çalacak müzik sizin evlilik teklifi için yapacağınız her türlü inceliği ve sürprizi destekleyecek ve sevgilinizi büyüleyecektir. Dolayısıyla cevabını da o derece güzel bir şekilde verecektir. Öyle bir müzik seçmelisiniz ki coşkulu bir “evet” cevabı alasınız.

Böylece ilerde birlikte anlatabileceğiniz, her duyduğunuzda o anı tekrar yaşayabileceğiniz bir hatıraya sahip olursunuz. Aslında evlenme teklifleri için romantik müzik önerileri hakkında pek çok seçenek var kuşkusuz. Ama sizler için en iyilerinden birkaç tane seçim yaptık. Ve kadınların en çok etkilendiklerinin de içinde evlilik geçen şarkılar olduğunu bilin.

ib_api_p_2042975

Peki, Nasıl Teklif Edeceksiniz?

Önce Planlayın

Ona olan aşkınızı ilişkinizin ve kız arkadaşınızın karakterine göre onun da sevebileceği güzel bir mekanda evlenme teklifleri için romantik müzik önerileri listesi içinden de size uyan bir şarkı eşliğinde mi yoksa daha farklı bir şekilde mi olacağına önceden karar verin. Şarkı bazen gelin adayı buluşmaya gelirken, bazen tekliften evvel bazense “evet” yanıtından sonra hoş olabilir. Tüm bunları detaylı planlayın ve hangi şarkıyı seçeceğinizden emin olun.

Odaklanın

Arkadaş çevrenizi şöyle bir gözden geçirin, acaba onlar nasıl teklif etmişlerdi diye kısaca bir düşünün. Adeta aşık olduğunuz kadına şarkının sözlerini siz yazmışsınız hissi veren bir parça seçtikten sonra aşkın diline odaklanın. Öyle güzeldir ki aşk, tıpkı müzik gibi ikisi de ruhu doyurur.

ib_api_p_1175777

Sonra Uygulayın

Belki güzel bir kafede canlı müzik eşliğinde şarkınızı sanatçıya söyletip bekleyeceksiniz. Ardından da elinize mikrofonu alıp teklifi ulu orta edecek kadar çılgınca seviyor olacaksınız ki aşkınızı herkesin içinde haykırasınız. Biraz çekingen bir yapınız varsa herkesten uzak baş başa mum ışığında muhteşem bir sofra hazırlayıp sevgilinizi çağırıp şaşkınlığından faydalanarak da evlilik teklifi edebilirsiniz. Hiç fark etmez, hepsinde de duygularınızı şarkı sözleriyle dile getirmeniz karşı tarafa yeterli gelir. Kadınlar sözlere çok anlamlar yüklerler, her cümlenin kendilerinde çıkarılması gereken başka anlamları vardır. Romantik teklif hazırlığına girdiğinizde ister bir grup arkadaştan destek alın ister sadece siz üstlenerek yapın sadece o şarkının bitimini bekleyin ve yüzüğü çıkarıp o muhteşem iki kelimeyi söyleyin. O an belki ağlayacak, belki sevinçten boynunuza atılacak ama mutlaka ömür boyu o şarkıyı hafızasından çıkaramayacaktır.

Evlenme Teklifleri İçin Türkçe Romantik Müzik Önerileri

Kadınları az buçuk tanıdıysanız böyle ufak şeyleri de nasıl büyüterek herkesle paylaştıklarını da bilirsiniz. İlerde görüşeceği komşusu ballandıra ballandıra aldığı evlilik teklifini anlatırken sizin eşiniz öylece dinlesin mi? Mutlaka anlatacak bir şeyleri olmalı, ona bu şansı verebilirsiniz. Ona hediye ettiğiniz şarkıyı her duyduğunda arkadaşlarına rahatça işte bizim evlilik teklifi şarkımız diyebilir. Bu konuda geçtiğimiz yılların düğün dans şarkıları için açılışı yapan en büyük isim de kuşkusuz Mustafa Ceceli oldu. Söylediği romantik şarkılar bazen erkeklerin anlatamadığı duyguların tercümanı oluyor. Eşiniz olacak kişi için basit ama güzel evlilik teklifleri araştırması yapıp ona uygun bir teklifte bulunmak, hayallerini gerçekleştirmek çok zor olmasa gerek. Öyleyse ne duruyorsunuz, bir an evvel şarkınızı bulun.

1 – Barış Manço – Kol Düğmeleri

2 – Tanju Okan – Kadınım

3- Gökhan Kırdar- Yerine Sevemem

4 – Teoman – Sevdim Seni Bir Kere

5 – Bülent Ortaçgil- Sensiz Olmaz

6- Özcan Deniz – Teklif

7- Çelik – Sevdiğim Olur Musun

8-Hakan Altun- Teklif Ediyorum

9- Rafet El Roman- Ömrümün Sahibi

10- Mustafa Ceceli – İyi ki Hayatımdasın

11- Kayahan & İpek Acar – Seninle Her Şeye Varım Ben

12- Kutsi & Zara – Aşıklar Şehri

13- Ayla Çelik – Bağdat

14- Mustafa Ceceli – Gül Rengi

15- Mustafa Ceceli – Sevgilim

16- Mustafa Ceceli – Hastalıkta Sağlıkta

17- Zülfikar Özer – Çok Seviyorum

18- Kürşat Başar feat. Ferhat Göçer- Sana Söz Verdim

18- Çağatay Ulusoy – Mutlu Sonsuz

19- Doğancan Deniz – Bir Evlilik Şarkısı

20- Resul Dindar -Sevda Kuşi

Evlenme Teklifleri İçin Yabancı Romantik Müzik Önerileri

Seçilen mekana göre değişebilecek evlilik teklifleri için tercih edilen müzikler de anlam itibariyle aşk şarkıları olmalı. Fakat öyle yabancı şarkılar var ki müziği zaten sizi içinde bulunan anın romantizmiyle sarıp sarmalar. Orada sizi alıp uzaklara götüren şey anlam değil notaların dansı olur. Romantik yabancı müzikler genellikle dinamik düşünen, yabancı müzik dinlemeye kulağı aşina ve genellikle de ne dinlediğini anlayan kişilerin tercihidir.

  •  Coldplay – Paradise

  • Sting – Shape of My Heart

  • Evanescence – My İmmortal

  • James Blunt – You’re Beautiful

  • Orleans – Still The One

  • Michael Bolton – When a Man Loves a Woman

  • Tom Odell – Grow Old with Me

  •  Al Green-Lets Stay Together

  •  Brandi Carlile – The Story

Belki evlendiniz, belki bekliyorsunuz belki de hala kavuşamadınız… Eğer bir evlilik teklifi alsaydınız, hangi romantik şarkıyla size evlilik teklifi etmesini beklerdiniz. Ya da hangi şarkıyla evlilik teklifi aldınız. Yorum bırakarak bizimle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!