Evliliğin Maliyeti

Evlilik, elbetteki her kadın ve her erkeğin bir gün mutlaka yaşamak isteyeceği muazzam bir duygudur. Bazen en sevinçli olduğumuz anlar, kafamızın da en karışık olduğu anlardır. Günümüz de evlenmeye karar veren çiftlerin hemen hemen hepsi, neler alınmalı, ne kadara alınmalı, nasıl yapılmalı gibi soru işaretleri taşımaktadırlar.

Evlenmeyi düşünen çiftler, bakalım bir evliliğin maliyeti nasıl ortaya çıkarılıyormuş? Kafanızdaki tüm sorulara cevap olabilecek önerilerimizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

1- YÜZÜK SEÇİMİ

Evlenecek çiftlerin en kararsızlık yaşadığı konulardan birisi alyans seçmektir. Milyonlarca seçenek arasından kendilerine uygun olanı bulmaktır. Öncelikle yüzüğünüzün şeklini kafanızda belirlemenizde fayda var. Tabi bazı çiftler altın yerine gümüş alyansı da tercih etmektedirler. Altın bir alyans seçeceğinizi düşünürsek,;düz ve sade bir alyans istiyorsanız 500 ile 1000 arası , eğer ki taşlı yada üstü işlemeli bir alyans ise 1500 ile 2000 arasında rahatlıkla bulabilirsiniz. Tercihinizi gümüş alyanstan yana kullanırsanız da bu rakamların çok altında alabileceğinizden de emin olabilirsiniz.

2-GELİNLİK VE DAMATLIK SEÇİMİ

Gelinlik, her kadının rüyalarını süsleyen, küçük bir kız çocuğuyken bile kafasında planladığı en özel, en önemli kıyafettir. Evlenmeye karar vermeden önce bile, giyeceğimiz gelinliğin nasıl olacağını, bize en yakışan modeli biliriz. Aslında bu konuda şanslı sayılırız. İstediğimiz gelinliği, başka başka yerlerde bulabilme şansımız oldukça yüksektir. Bugünün şartlarında bir gelinliği ortalama 1500 ile 4000 arasında rahatlıkla alabiliriz. Günümüzde tek bir gün giyilecek bir kıyafet için bu kadar para vermek istemeyen kadınların olabileceğini de düşünürsek, onlara da gelinlik kiralamalarını önerebiliriz. Bu işi gayet profesyonelce yapan firmalarda, maliyet 300 ile 800 arasında değişmektedir.

Damatların işi gelinlere göre çok daha kolaydır, çünkü çeşit olarak fazla alternatifleri bulunmamaktadır. Damatlıkları ortalama, 1000 ile 2000 arasında rahatlıkla alabilirsiniz.

3-DÜĞÜN YAPILACAK YER

Nerede evleneceğinize hala karar veremediyseniz ve seçenekler size fazlasıyla karmaşık geldiyse, sizin için işi biraz kolaylaştıralım. Düğün ya da nikah olarak iki alternatifiniz olacaktır. Eğer tercihinizi nikahtan yana yaparsanız çok rahatsınız, çünkü seçeneğiniz azalıyor. Bugünün şartlarında Belediye Nikahı isterseniz 1000 ile 2000 arası, eğer sizin seçeceğiniz başka bir yerde nikah isterseniz 2500 ile 4500 arası bir maliyetle karşılaşacaksınız demektir. Eğer nikah yerine düğün tercih ederseniz de öncelikle kişi sayısını ortalama rakamlarda tutmanızı öneririz. Bir düğün ortalama 250 ile 400 kişi arasında olmaktadır. Tercihiniz yemekli bir düğün ise, 20.000 ile 40.000 maliyeti gözden çıkarmalısınız. Farklı tercihleriniz, her zaman, ekstra maliyet olarak değerlendirilecektir. Bunu da unutmamanızı tavsiye ederiz.

4-DAVETİYE SEÇİMİ

Davetiye tamamen çiftlerin zevklerini yansıttığı bir araçtır. Konuklarını en özel günlerine, en özel şekilde davet etmek isteyebilirsiniz. Bu konuda da seçenek oldukça fazladır. Şık bir davetiyeyi 1000 ile 2000 arasında rahatlıkla seçebileceğiniz den emin olabilirsiniz.

5- FOTOĞRAF, KAMERA , ALBÜM SEÇİMLERİ

En özel gününüzü ölümsüzleştirecek olan fotoğraf ve kamera çekimleri de önemli konulardan biridir. Bu işte maliyetten çok profesyonellik tercih edilmelidir. Profesyonel bir çekim istiyorsanız da size maliyeti 1500 ile 2500 arası olacaktır.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!