Evliliğin Maliyeti Düğününüzü Gölgelemesin

Evlilik arifesindeki her çift, şık ve güzel bir düğün yapmak ister. Çiçeğinden düğün mekanına, yemeklerden pastaya kadar kısaca her şey tam ve kusursuz olsun ister. Böyle olunca haliyle düğüne ayırdığınız bütçe giderek büyür ve evliliğin maliyeti sizin için ekonomik bir çöküntü haline gelir. Sonunda düşündüğünüzden çok daha yüksek miktarlarda paraları gözden çıkarmak zorunda kalırsınız. Oysa biraz tasarrufla hem güzel hem de ekonomik bir düğün yapmak mümkün. İşte ekonomik bir düğün için size verebileceğimiz pratik tavsiyeler.

iStock_000019627026Small1

  • 1.Plan yapın: Evlilik kararı verdiniz, nişan yüzüklerini taktınız. Bundan sonra yapacağınız en önemli şey “düğün planı”. Düğününüzü erkenden planlamaya başlarsanız, alışverişte indirimli fiyatlardan ve kampanyalardan yararlanarak tasarruf edebilirsiniz. Aynı zamanda uygun bir plan yaparak düğün tarihini, fiyatların yüksek olduğu dönemler yerine daha uygun dönemlere alarak, birçok açıdan tasarruf edebilirsiniz.
  • 2.Davetli sayısını iyi belirleyin: Davetli sayısı, düğünde en fazla masrafa yol açan etken sayılıyor. Hiç tanımadığınız bir sürü kişiyi çağıracağınıza yakın çevrenizden belirlediğiniz kişileri çağırarak misafir sayısını sınırlı tutun. Davetiyelerde ise sade bir tarz belirleyin fakat basit görünmesini istemiyorsanız yaratıcı davetiye modelleri tercih etmelisiniz.
  • 3.Sezona dikkat edin: Ekonomik bir düğün yapmanın en önemli yolu bu. İster mekan, ister düğün pastası, ister süslemeler olsun sezona uygun olanı seçmeye özen gösterin. Baharda evlenecekseniz düğün salonu yerine bir bahçe, teras veya buna benzer bir mekan kiralayabilirsiniz. Süslemelerde ise mevsimi olan çiçekler veya yapma çiçek seçin. Yine düğün pastasında mevsim meyvelerini tercih edin veya yaz düğünü yapıyorsanız pasta yerine dondurma servis edin. Üç dört katlı bir pasta yerine sezon meyvelerinin süslediği küçük keklerden oluşan Kek Ağacı ’da ekonomik acıdan iyi bir tercih olur.
  • 4.Düğün yemeği yerine açık büfe tercih edin: Masalı ve yemekli bir düğün planından ise kokteyl tarzında bir düğün yapabilirsiniz. Konsepte uygun olarak şampanya ve kanepe türünde aperatiflerin yanında salata ve hafif yemekler de eklerseniz düğün yemeği çok daha tasarruflu olur.
  • wedding-buffet
  • 5.Kiralayın: Hayatınızda bir daha giymeyeceğiniz damatlık türündeki kıyafetleri kiralayarak tasarruf edebilirsiniz. Gelin adayları için gelinlik, duygusal değer taşıdığı için gelinliği satın almak isteyecektir. Onun için gelinliği düğünün modern havasına uygun olarak sade bir tarzda seçerseniz bütçenizi sarsmadan bir gelinlik alabilirsiniz.
  • 6.Profesyonellere danışın: Son olarak düğününüzü organize etmeye yardımcı olacak bir organizatörden ya da organizasyon şirketinden yardım alın. Düğün organizatörleri, alanında tecrübeli olduğu için size iyi tavsiyeler verebilir, böylece bütçenizi aşmadan ekonomik bir düğün yapabilirsiniz. Bu ve benzeri tavsiyeler ile ekonomik kaygılardan uzak bir şekilde düğününüzün keyfini çıkarabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!