Evlilik Alışverişi: Yemek Odası

Yeni eviniz için alışveriş yapmaya başladınız. Yatak odası, oturma grubu, beyaz eşyalar derken sıra yemek odası takımı almaya geldi. Adı yemek odası takımı olsa da günümüzde pek çok evde ayrı bir yemek odası olmaz ve yemek odası takımı salonun uygun bir köşesine yerleştirilir. Bu yazımızda, salonunuza en çok yakışacak, tarzınızı yansıtacak en güzel yemek odası takımını bulmanız için yemek odası takımı alışverişine dair kimi ipuçlarımız olacak size.

Öncelikle salonunuzda yemek odası takımınızı yerleştireceğiniz alanı belirleyin ve ne kadar yeriniz olduğuna bakın. Masanın ve büfenin boyutunu buna göre belirlemek çok daha kolay olacaktır. Ardından evinizin geneline hakim olan stile uygun bir takım bakmaya koyulun. Çok klasik mobilyalarınız varsa çok uç bir tasarıma sahip olan modern bir yemek masası bu salonda sırıtacaktır. Aynı şekilde evin genelinde sade, minimalist bir dekorasyon tarzı benimsediyseniz oymalı, işlemeli klasik yemek masası, sandalyeler ve büfeden oluşan bir takım da bu ev için doğru bir seçim olmayacaktır. Tarzınıza sadık kalın diyoruz ama bunu yaparken de tamamen bir tarza yapışıp kalmanız gerekmez. Yemek odası takımınızı ufak farklılıklarla renklendirebilirsiniz. Örneğin sandalyelerin tamamını aynı renkte seçmek yerine iki farklı renk kullanabilirsiniz. Ya da masanın bir kenarına sandalye yerine bir bank yerleştirebilirsiniz. Banklar bu ara oldukça moda. Hem daha sıcak bir atmosfer sağlıyor, hem de kalabalık yemek davetleri için daha fazla oturma yeri olmuş oluyor.

 

Yemek odası takımı alışverişinizi artık tüm kentlerde bulunan uluslararası mobilya marketlerinden yapabileceğiniz gibi semtinizdeki mobilya mağazalarından da yapabilirsiniz. Bu tür mağazalarda genellikle mobilya takımı ile birlikte yemek odası da aldığınızda ödeme avantajları ve büyük indirimler sağlanır. En hesaplı yemek odası takımı alışverişi için interneti de ihmal etmeyin deriz. Alışveriş ve dekorasyon siteleri her gün yeni indirimler ve kampanyalar sunuyor kullanıcılarına.

 

Yemek odası takımınızı daha da şık ve orijinal hale getirmekse tabii ki yine sizin elinizde. Masanın üzerinde kullanacağınız bir runner, büfenin üzerine yerleştireceğiniz minik biblolar, fotoğraflarınızın yer alacağı güzel çerçeveler, belki mumlar… Ve tabii şık ve kaliteli yemek takımları, masa örtüleri, romantik geceler için şamdanlar. Tüm bunlar müstakbel eşinizle kuracağınız yuvada unutulmaz yemekler, tatlı anılar yaratmak için size yardımcı olacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!