Evlilik İçin Mutfak Eşyaları Alışverişi

Yeni bir ev kurarken en çok masraf yapılan bölümlerden biri de mutfak eşyaları alışverişi. Yeni ev için mutfak alışverişinin içinde neler yoktur ki. Mevzu bir aile oluşturmak, yeni bir yuva kurmak olunca akla nefis yemekler ve kalabalık sofralar gelir tabii ki. Bunun için de elektrikli mutfak aletlerinden yemek takımına, mutfak masasından kadehe dek birçok farklı şeyi barındıran bir alışveriş yapmak gerekir.

Yeni evinizin mutfak dolaplarından ve tezgahından memnun değilseniz işe mutfağı yeniden dekore etmekle başlamanız gerekiyor. Bunun için artık her kentte bulunan büyük mobilya mağazaları ya da muhitinizdeki zincir mobilya markaları size yardımcı olacaktır. Tabii yeni bir mutfak kurarken fırın, davlumbaz gibi gereçlerin ankastre olup olmayacağına karar vermelisiniz. Tercihiniz ankastre olacaksa mutfak dolapları da ona göre düzenlenmeli.

Yeni evinizin mutfak dekorasyonundan memnunsanız işiniz daha kolay. Sadece fırın, buzdolabı, ocak, bulaşık makinası ve ufak elektrikli mutfak aletlerini satın alacaksınız demektir. Tabii bu saydıklarımızdan biri ya da bir kısmı ülkemizin güzel geleneklerinden biri olan “çeyiz” kapsamında çoktan alınmış ya da bir akrabanız tarafından size hediye edilmiş olabilir. Yine de bu tür ihtiyaçlarınızı seçeceğiniz bir beyaz eşya firmasından toplu olarak karşılarsanız büyük indirimler ve ödeme avantajları yakalayabilirsiniz.

Mutfak alışverişinin önemli bir parçası da tabii ki yemek takımı, tencere takımı ve diğer mutfak ekipmanlarını tamamlamak. Geleneklerimizde kız tarafı genelde müstakbel gelinin çeyizine en az bir iki takım koyar ama günümüzde tük adetler harfiyen uygulanmıyor. Ayrıca çok hızlı karar verilen evlilikler ya da ekonomik nedenlerle mutfak eşyalarının tamamlanması düğün öncesine kalabiliyor. Bu noktada size tavsiyemiz düğün sonrasında çok fazla misafir ağırlayacağınızı düşünerek en büyük yemek takımlarından birkaç adet edinmeniz olacak. Günlük yemekler için daha renkli ve sade tasarımları tercih edebilirsiniz tabii ama aile büyüklerinin ağırlanacağı akşam yemeklerini düşünerek klasik çizgilerde yemek takımları edinmenizde de fayda var. Bu tür yemekler için şık masa örtüleri, peçetelik, kadeh, karaf, hatta şamdan gibi ayrıntıları da unutmamalısınız.

Size bir diğer tavsiyemiz de internet alışverişini yabana atmamanız. Gerek fırın, buzdolabı gibi beyaz eşyaları, gerekse yemek takımı, çatal- bıçak takımı, çay takımı gibi gereçleri internetteki alışveriş sitelerini düzenli takip ederseniz şaşırtıcı indirimlerle satın alabilirsiniz.

Yeni mutfağınızda harika yemekler pişirip kalabalık sofralarda mutlulukla yemeniz dileğiyle 🙂

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!