Evlilik İçin Yemek Takımı Alışverişi

Evlilik hazırlıkları tatlı bir heyecan… Düğün hazırlıklarından da önce, birlikte yaşacağınız, yuvanızı kuracağınız ev için hazırlıklara başlıyorsunuz. Adım adım tüm eksiklerinizi  zevkinize ve bütçenize göre tamamlıyorsunuz. Evlilik alışverişinin en eğlenceli kısımlarından biri, şüphesiz ki yemek takımı alışverişidir. Mutfaktaki marifetlerinizi en özel şekilde sergilemek için en güzel yemek takımlarını itinayla arar, bulur ve bundan asla sıkılmazsınız.

Evlilik alışverişinde yemek takımı; çatal bıçak setinden, kahvaltı setine, fincan takımından misafirlerinize çıkaracağınız özel yemek takımına kadar geniş bir alanı kapsar.  Yeni eviniz için her bir parça birbirinden güzel ve iştah kabartıcı olmalı. Bu yüzden önünüzdeki seçenekler üzerinde düşünürken dikkat etmeniz gereken noktaları özellikle belirtmekte fayda var.

Yemek Takımı Alışverişi / 1- Çatal – Bıçak Setleri

Evlilik alışverişinde çatal – bıçak seti alırken mutlaka günlük kullanım ve misafirler için iki ayrı set oluşturmaya dikkat edin. Her gün kullanılan çatal – bıçaklarda kısa zamanda yıpranma ve bulaşık makinesinde yıkanmış olmasından dolayı çizikler görülür. Misafirleriniz için alacağınız, A’dan Z’ye her parçayı içeren, paslanmaz çelikten ve şık bir çatal – bıçak takımı, yeni kurulan evin olmazsa olmazları arasındadır.

Yemek Takımı Alışverişi / 2- Kahvaltı Takımı

Günün en güzel ve insana en çok mutluluk veren öğünü kahvaltıdır. Bu yüzden kahvaltı takımınız da bu mutluluğa mutluluk katacak nitelikte olmalıdır. Evlilik alışverişinde en eğlenceli kısımlardan biri kahvaltı seti alışverişidir. İstediğiniz çılgınlığı yapmakta özgürsünüz. Renkler ve desenlerde sınırsız seçenekler söz konusu. Kendinizi, eşinizle bir pazar kahvaltısında hayal edin ve o sofrada tabloyu tamamlayan parçayı bulun.

 

Yemek Takımı Alışverişi / 3- Günlük Kullanım İçin Yemek Takımı

Baş başa yediğiniz her yemek sizin için çok özel. Bu yüzden, evlilik alışverişinde yemek takımı seçerken en az misafir takımları kadar günlük kullanacağınız yemek takımına da özen göstermelisiniz. Burada da en az kahvaltı takımınızda olduğu kadar özgürsünüz. Yemeklerin tabakta güzel görünmesi için açık renkleri tercih etmenizi tavsiye edebiliriz.

Yemek Takımı Alışverişi / 4- Misafir Yemek Takımı

Evlilik alışverişi esnasında yemek takımı seçerken en çok özen gösterilen konulardan biri, misafirler için çıkarılacak olan yemek takımıdır. Annemizin vitrinde sakladığı, göz gibi baktığı o takımlardan şimdi bir tane de biz edineceğiz. Her bir detayı içinde barındıran ve saraylara yakışır şıklıkta bir yemek takımı evinize çok yakışacak. Bu takımı seçerken beyaz ve beyaza yakın tonları tercih etmeye dikkat edin. Altın ve gümüş detayların yanı sıra, küçük ve belli belirsiz çiçek desenleri de misafir yemek takımlarında kabul gören özelliklerdir.

Yemek Takımı Alışverişi / 5- Çay/Kahve Setleri

Türk insanı çayını genellikle ince belli cam bardakta içmeyi sever. Yine de buna rağmen bütün evlerde porselen çay fincanları mutfak dolaplarında ya da misafir yemek takımlarının yanında, vitrinde yerini alır. Çay fincanları ve kahve fincanları her zaman şık parçalar olmalıdır. Çünkü bu parçaların kullanıldığı anlar, özel anlardır. Evlilik alışverişinde çay/kahve setleri bazen gelin ve damadın yakınları tarafından da hediye edilmektedir.

 

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!