Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her şey mutlu bir teklif hikayesiyle başladığında tüm hazırlıklar toz pembe hayallerden ibaretti… Fakat küçük bir bütçe planlaması yaptığınızda gerçekler de kapınızı çalmaya başlıyor. Düğün mekanını kiralama, organizasyon giderleri, gelinlik alımı ve küçük harcamalar derken önünüze ciddi bir giderler tablosu çıkıyor. Fakat her şeyin bir çözümü olduğu gibi bunun da üstesinden geleceksiniz. Nasıl mı? Tabii ki evlilik kredisi başvurusu ile! Son yıllarda pek çok banka evlilik kredisi konusunda çiftlerin en büyük destekçisi oluyor. Düşük faiz oranları, masrafsız krediler ve taksit ötelemeli kampanyalar… Sizin için evlilik kredisi nasıl yapılır ve faydaları nelerdir sorularını yanıtlamaya çalıştık. Kredi başvurunuzu yapmadan önce işinizi kolaylaştıracak bilgiler için yazımıza göz atmayı unutmayın.

Evlilik kredisi başvurusundan önce çiftlerin en çok telaşlandığı konu kendilerinin kredi kullanıp kullanamayacağı oluyor. Fakat artık banka kredileri evlilik desteği konusunda daha esnek. Üstelik bankaya gitmeden ön başvurunuzu çeşitli yöntemlerle yapmak da oldukça basit. Neredeyse tüm bankalar mesaj yöntemiyle kısa süre içerisinde kredi kullanıp kullanamayacağınızla ilgili hemen bilgilendirme yapıyor. Bu ön  başvurudan sonra ise sizden istenen evraklar ile birlikte en yakın şubeden ne kadar kredi kullanabileceğinizle ilgili detaylı bilgi alabiliyorsunuz.

Evlilik Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Her bankanın evlilik kredisi başvurusu konusunda prosedürleri farklı olsa da sizden isteyecekleri değişmeyen bazı belgeler var. Bunlardan bahsetmemiz gerekirse; nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi (genel olarak son 6 aya ait güncel maaş bordrosu olması gerekiyor), çalıştığınız şirkete ait imza sirküleri, serbest meslek çalışanları için vergi levhası fotokopisi ve adınıza düzenlenmiş güncel bir fatura diyebiliriz.

Taksit Hesaplamaları ve Geri Ödemeler

Evlilik kredisi başvurusunun nasıl yapılacağı neredeyse tüm çiftler için merak konusu. Fakat artık değişen banka standartlarıyla beraber oldukça kolay yöntemler var. Bunlardan biri de internet üzerinden yapılan başvurular. İnternet üzerinden kimlik bilgilerinizi girerek yaptığınız başvurulara banka yetkilileri tarafından en kısa süre içerisinde dönüş yapılıyor. Hatta aynı yöntemle başvurunuzu yapmadan önce tüm bankaların internet sayfaları üzerinden kullanacağınız evlilik kredisi miktarına göre ne kadar geri ödeme yapabileceğinizi ve aylık taksit ödeme planınızı öğrenebiliyorsunuz. Bu yöntemle evlendikten sonra bu krediyi ödeyip ödeyemeyeceğiniz üzerinde bir bütçe planlamasına gidebilirsiniz. Bu sayede ise çekeceğiniz evlilik kredisi miktarını düşürebilir ya da yükseltebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!