Evlilik Kredisi İçin Ne Zaman Başvurulur?

Tüm hazırlıkları planladınız fakat bütçe konusunda sıkıntı yaşıyorsunuz ve evlilik kredisine ihtiyacınız olacak gibi. Telaş yapmanıza gerek yok artık evlilik kredileri eskisine oranla daha esnek diyebiliriz. Üstelik sadece bankaların verdiği evlilik kredisi de değil, son zamanlarda devlet de hazırladığı evlilik kredisi tasarısıyla aynı konuda çiftlere destek yolunu açacak gibi görünüyor. Peki bu mutlu zamanlarınızda yardımınıza koşacak olan evlilik kredisi için başvurular ne zaman yapılır biliyor musunuz? Gelin biraz da bundan bahsedelim.

Evlilik Kredisi için Bankalara Ne Zaman Başvurulur?

Hayatınızın en güzel zamanlarını yaşarken ve mutlu bir ev kurma telaşına düşmüşken tabii ki harcamalarınızın kısıtlanmasına izin veremezsiniz. Evlilik kredisi işte tam da bu noktada yardımınıza koşuyor. Fakat ödemelerinizi rahatlıkla yapabilmeniz ve ihtiyacınız olan tutar kadar kredi kullanabilmeniz için bilmeniz gereken bazı detaylar var. Bunlardan en önemlisi ise evlilik kredisine ne zaman başvuracağınız. Evlilik kredisini banka yoluyla çekecekseniz sadece banka onayı için belirli bir zamana ihtiyacınız olduğu doğru. Fakat evlilik kredisi başvurunuzun harcamalarınızla aynı döneme denk getirmeniz önemli. Aksi halde mekan için kapora yatırmanız gerekirken ertelediğiniz kredi işlemi yüzünden, belirlediğiniz düğün tarihi için o çok beğendiğiniz mekanı kiralamak imkansızlaşabilir.

Evlilik Kredisinde Devlet Desteğine Ne Zaman Başvurulur?

Evlenecek olan çiftlerin merakla bekledikleri gelişmelerden biri de devlet destekli faizsiz evlilik kredisi. Uzun süredir beklenen bu haber neredeyse tüm çiftleri heyecanlı bir sürecin içerisine çekti. Fakat isteyen tüm çiftler bu evlilik kredisinden yararlanabilecek mi hala kesin değil. Genç çiftlere rahat bir evlilik sürecinin kapılarını açan tasarının bazı şartları ise şimdiden açıklandı. Bunlardan en önemlisi ise devlet destekli evlilik kredisine ne zaman başvurabileceğinizin kesinleşmesi.

Devletin çiçeği burnunda çiftler için sağlayacağı evlilik kredisi desteğine başvurabilmeniz için yaş sınırlaması bulunacak. Henüz kesinleşmese de bu krediye başvurabilmeniz için her ikinizin de 25 yaşın altında olması gerekiyor. Bu sebeple eğer 25 yaşın altındaysanız yasa yürürlüğe girer girmez başvuruda bulunmanız oldukça mühim. Aynı şekilde 25 yaşın altındaysanız ve aynı zamanda okulunuza da devam ediyorsanız devlet desteği daha büyük esneklikler tanıyor. Bu sebeple eğer bu tasarı gerçekleşirse okulunuz bitmeden devletin sağladığı evlilik kredisi için başvurunuzu hemen tamamlamanız gerekecektir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!