Evlilik Rehberi: Mutlu Bir Evliliğin 10 Sırrı

Mutlu bir evliliğin sırları nelerdir öğrenmek istiyorsanız “Evlilik Rehberi : Mutlu Bir Evliliğin 10 Sırrı” adlı yazımızı mutlaka okuyun.
Evlenmeye karar verince elbette herkes mutlu bir aileyi hayal etmektedir. Kesin olan bir şey var ki o da gerçek anlamda mutlu bir evlilik sürdürebilmeniz için en başta sevgi gerekmektedir, ama her ne kadar eşler arasındaki sevgi varlığını sürdürse de çeşitli nedenlerle bazen evlilikler yıpranıp zarar görebiliyor.

1) Öncelikle birer eşten önce birbiriniz için en yakın arkadaş, dost olmalısınız. Zaten iyi günde kötü günde diyerek bunun için söz verdiniz değil mi? Bunu evlilik rehberi listenizin en başına koyun ve hep hatırlayın.

2) Muhakkak ki evliliklerde tartışmalar yaşanacaktır ama mühim olan bu gibi durumlarda birbirinize karşı anlayışlı olup empati kurmaya çalışarak eşinize karşı kin tutmamak olacaktır. Bu durumu önlemek için eşinize kızgın ve kırgın olsanız bile asla ayrı yataklarda yatmayın ve yemekleriniz beraber yiyin.

3) Sizin için önemli olan konuları evliliğiniz hakkında olmasa da eşinizle konuşun, sorunlara beraber çözüm aramaya çalışın.

4) Birbirinizin gerçek anlamda nasıl olduğunu ve nasıl hissettiğini anlamak için çabalayın.

5) Evliliklerde en büyük sorun çiftler arasındaki iletişimsizlikten kaynaklanmaktadır. Bu gibi durumlarda eğer kendiniz sorunu çözemiyorsanız evlilik danışmanı vb. kişilerden bu konuda yardım alarak bu sorunu çözebilirsiniz.

6) Eşinize güzel şeyler söyleyin, küçücük bir iltifat bile ilişkinizi güçlendirmekte oldukça etkili olacaktır.

7) Ailelerinizden dolayı sorun yaşıyorsanız onları sevmiyor olsanız da saygı gösterin ve bunu evliliğiniz için yaptığınızı unutmayın. Yani onları mutlu etmek için değil evliliğinizi sorunsuz yaşayabilmek için bunu yaptığınızı düşünün.

8) Sizin aile olarak yaşamınızla ilgili kararları kendiniz alın ve dış çevreden bu konuda etkilenmeyin, tabi ki bazen yakınlarınızın tavsiyesine ihtiyaç duyacaksınız ama son kararı eşinizle beraber kendiniz verin.

9) Eşinizin sizi inciten davranışları ve sözleri varsa bunu ona uygun bir dille anlatarak rahatsız olduğunuzu belirtin ve aynı şeyi yapmasını ondan da isteyin.

10) Evlilik rehberi der ki; birbirinizle mutlaka konuşun çünkü aranızdaki iletişim koparsa bu sadece evliliği devam ettirme çabası olacaktır, mutlu bir evlilik yaşamanın değil.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!