Evlilik Teklifi Aldığınızı Ailenize Açıklarken Dikkat Edin!

Uzun zamandır beklediğiniz evlilik teklifi geldi. Her şey şahane gözüküyor. Peki ailenize minik kuşun yuvadan uçacağını nasıl anlatacaksınız?

Karşılıklı sevgi ve saygının olduğu uzun süreli ilişkilerin doğurduğu en mükemmel sonuçtur evlilik. Sevdiği adam tarafından yapılan evlilik teklifi her kadının rüyasını süslerken, erkekler de sevdikleri kadını sonsuza kadar kollarında tutacağı ömre yaklaşmanın heyecanını en çok evlilik teklifi sürecinde hisseder.

Evlilik teklifi sonrasında kurulan hayaller arasında neler yoktur ki? Beyaz bir gelinlik, şık kesimlerde dikilmiş bir damatlık, hafızalardan silinmeyecek bir düğün gecesi, sonsuz mutluluğa atılacak olan imzalar… Size de bir şeyi atlıyormuşuz gibi gelmiyor mu? Evet, doğru tahmin ettiniz. Aileler…

Doğduğunuz günden bu yana el bebek gül bebek büyüttükleri çocuklarının yuvadan uçacağı günün gelip çatmasını aileniz pek de hevesle karşılamayabilir. Bu yüzden sevdiğiniz kişi tarafından aldığınız evlilik teklifi ikiniz arasında bir sır olarak kalmaktansa hemen aileye açıklanmalıdır. Ama bir dakika! Nasıl bir tepkiyle karşılaşacağınızı bilmiyorsanız evlilik teklifi ulu orta bir şekilde bütün aile fertleri bir aradayken açıklanamaz. Ailede kendinize en yakın gördüğünüz, sizi anlayacağını düşündüğünüz kişiye gidin. Tabi o kişinin de sakin, rahat ve neşeli bir anında açılmanız sizin için en hayırlısı olacaktır.

Çoğunlukla babalar evlilik teklifi ve devamındaki merasimler konusunda en hassas kişilerdir. Hele de kız babaları bu konuda çok daha duygusal tepkiler verdiklerinden annenizin veya bir başka yakınınızın, babanızı bu şok edici durumdan yumuşak geçişlerle çıkartması işinizi kolaylaştıracak. Ailenize evlilik teklifi aldığınızı açıklarken, onlara müstakbel eşinizin de sizi çok sevdiğini, en az ailenizle evde olduğunuz kadar onunlayken de huzurlu olduğunuzu, ama hiçbir zaman onların evlatları olma rolünden vazgeçmeyeceğinizi anlatın. Beraber olduğunuz kişinin iyi yönlerini göz önüne sermeniz, ailenizin de ona sizin baktığınız gözle bakmasını sağlar. Konuşma esnasında sergileyeceğiniz rahat tavırlar ailenizi daha güvenli bir hale sokacağından fazla paniğe kapılmayın.

Unutmayın, onlar sizin bir parçanız ve sizin için en iyisini istiyorlar. O yüzden paniğe kapılmadan duruma biraz da onların gözünden bakın. Sizin de bir gün onların yerinde olacağınızı aklınızdan çıkartmadan empati duygunuzu geliştirin. Evlilik teklifi aldığınız andan, ‘evet’ diyeceğiniz ana kadar olan bu telaşlı ama tatlı süreçte ailenizi mutluluğunuzun şahidi yapın. Şimdiden mutluluklar..

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!