Evlilik Teklifi Almak İçin 5 Öneri

Artık her şeyinizle evlenmeye hazırsınız. Fakat o beklenen büyük an bir türlü gelmek bilmiyor. Peki ne yapmalı? Cevabı yazımızda.

Evliliğe hazır ve de nazır kadınlara, evlilik teklifi almaları için altın değerinde 5 öneri:

evlillik-teklifi-4

Bir aradayken her şeyin nasıl da mükemmel olduğunu ona gösterin

Evlilik demek aynı duvarlar arasında iki farklı karakterin, iki farklı ruhun birbirine uyumu demek aslında. Birlikte baş başa geçirdiğiniz vakitler ne kadar dolu dolu, ne kadar sıkılmadan geçiyorsa, ettiğiniz sohbetlere saatler boyunca tükenmek bilmiyorsa, her sohbetiniz birbirinden keyifli ise, evliliğe yüzde seksen beş oranla hazırsınız demektir. Bu keyifli anların ömür boyu süreceğine inancınız tam ise onun da inanması kesinlikle daha kolay olacaktır. Ne de olsa karşılıklı sevginizden beslenen bir ilişki içindesiniz.

Yersiz endişelerden arınmasına yardımcı olun

Evlilik teklifi ;Bilindiği üzere erkeklerin en fazla korktukları şey, evlendikleri zaman özgürlüklerinin kısıtlanacak olmasıdır. Birlikteyken de, aslında yapmak istediklerini yapmasıyla ilgili bir problem yaşamayacağını anlaması lazım. Köklerini aşktan ve güvenden alan bir ilişki de sizi üzecek bir şey yapmayacağına güvenirsiniz nasıl olsa. Hayatında kendisine tamamen güvenen bir kadın olduğunu bilen bir erkek de, onu üzecek herhangi bir hata yapmayacaktır zaten.

“Ne zaman evleneceğiz?”, “Bana ne zaman evlenme teklifi edeceksin”, “Merve’nin sevgilisi bile evlenme teklif etmiş, bizde hala tık yok.” gibi iğnelemelerden lütfen kaçının

Aslında en sevmedikleri şeylerden biri de iğnelemelerdir erkeklerin. Tabi bir yerden sonra sabırları taşan kadın kişiler olarak minik iğnelemeleri severiz kendimizce. Fakat bu tatlı iğnelemelerden müstakbel eşimizin canını sıkmamak, onu köşeye sıkıştırıp evlilik düşüncesinden soğutmamak adına olabildiğince kaçınmamızda fayda olur. Onun yerine evlenme kararı alan arkadaşlarımızın mutluluğuna ortak olarak, evliliğe olan hazır durumumuzu kendisine pek ala iletebilirsiniz. Düğün davetlerine birlikte katılarak kurduğunuz düğün konsepti hayallerine kendisini de ortak edebilirsiniz.

Arkadaşlarına ve yapmaktan hoşlandığı şeylere vakit ayırmasına izin verin

Ona ne kadar aşık da olsanız, devamlı yanınızda olmasını da isteseniz, onun da kendine ait bir yaşamı olduğunu unutmayın. Arkadaşlarıyla planladığı şeyleri yapmasına, arkadaşlarıyla dışarı çıkmasına izin verin. Arkadaşlarıyla dilediğince vakit geçirdiği zaman size daha mutlu bir adam olarak döndüğüne şahit olacaksınız.

Ailesiyle iyi geçinin

Neredeyse bütün erkeklerin hayatta en değer verdikleri kavram “aile”dir. Öyle de olmalıdır zaten. Bir erkek, nasıl aile kurması gerektiğini, kuracağı aile içindeki tutumlarını, davranışlarını kendi ailesinden öğrenir. Eğer siz de en az onun kadar ailesine saygı duyar ve sevginizi gösterirseniz, bu onun gözündeki “doğru kadın” profilini kesinlikle pekiştirir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!