Evlilik Teklifi Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Evlilik teklifi hazırlıklarına başlamadan önce, bildiklerinizi gözden geçirmeniz, “Evet” cevabına bir adım daha yaklaşmanıza yardımcı olacaktır.

Hayatınızın en önemli sorusunu sormaya hazırlanıyorsunuz. Ancak, doğru sandığınız fikirlerin aslında yanlış ve istediğiniz etkiyi yaratmanıza engel olabileceği aklınıza geldi mi? Evlilik teklifiniz hazırsa yazımızı gözden geçirmeniz sizin için yararlı olabilir.

Evilik teklifi, sevdiğinizle bir ömür boyu yürüyeceğiniz yolda, atacağınız ilk adımı temsil edeceği için özel, farklı ve unutulmaz olması gerekli. Etkili bir evlilik teklifi yapabilmek için öncelikle çiftlerin birbirlerinin zevklerini ve ruh hallerini iyi bilmeleri onlara avantaj sağlayacaktır. Genellikle farklı olmak, daha önce hiç yapılmamış şekilde teklifler yapmak istenir fakat teklifin etkileyiciliği de önemlidir. Özene bezene hazırlandıktan sonra evet cevabı alsanız da teklifin, sevgilinizin üzerinde yeterli etki bırakmadığını görmek hayal kırıklığına uğramanıza sebep olabilir.

Şiirle ya da mektupla evlilik teklifi yapmak istiyorsunuz fakat edebi yönden kendinizi gerektiği kadar yeterli görmüyorsunuz. Ünlü bir yazar veya şairden alıntı yapmak istiyorsanız eserin ait olduğunu, yazacağınız notun sonuna mutlaka ekleyin ki daha sonra herhangi bir hayal kırıklığı yaşanmasın. Evlilik teklifi edeceğiniz zaman ve mekan da önemli detaylardan biridir. Kız arkadaşınızın kendini rahat hissedeceği ve sıkıntılı bir durumda kalmayacağı mekanları tercih etmeniz zoraki bir evet almanızın önüne geçmesini sağlayabilir. Onun zevklerini, değer verdiği şeyleri ya da ilgi alanlarını iyi öğrenmeniz de bir başka önerimiz. Sizin için fevkalade bir şarkı ya da mükemmel bir hediye onun için aynı önemde olmayabilir. Beklenmedik anlarda evlilik teklifiedilmesi güzeldir fakat birlikteliğinizin süresini göz önünde bulundurmak, gerçekçi görünmenize yardımcı olabilir.

Çok büyük süprizler, pahalı hediyeler, şaşalı hazırlıklar kulağa hoş geliyor olsa da etkileyici olmayı garantilemeyebilir. Çok küçük bütçelerle hazırlanmış, fakat içtenliği hemen hissedilen süprizler ise unutulmaz olmayı sağlayacaktır.

wpid-c4b1mg-20150509-wa0001-jpg1

En iyi tekliflerin halka açık alanlarda, büyük hazırlıklarla yapılmış olan gibi bir algı olsa da bu herkes için geçerli olmayabilir. Bunun yerine sizin için özel anlamı olan ilk karşılaştığınız yer ya da ilk buluştuğunuz yer gibi seçimler daha anlamlı olabilir.

 En önemlisi ise bir senaryoyu oynuyor gibi değil o anın doğal akışı içinde, hissettiğiniz gibi davranmak, ezberden konuşmak yerine basit de olsa içinizden gelen cümlelerle evlilik teklifi etmek çok daha anlamlı olacaktır. Olmadığınız biri gibi davranmak ya da daha önce hiç yapmadığınız etkinliklerden seçim yapmaktansa en iyi olduğunuz alanlar üzerinde çalışmak, kendiniz gibi olmak, sevdiğinizden içten bir “EVET” cevabı almanıza yardımcı olacaktır. 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!