Evliliğe İlk Adımda Onu Kalbinden Vurmanızı Sağlayacak Unutulmaz Evlilik Teklifi Hediyeleri!

Mutlu beraberliğinizi, evliliğe dönüştürme kararı verip, sevdiğinize evlenme teklif etmeyi planladıktan sonra, sıra gelir evlilik teklifi hediyeleri konusunda kara kara düşünmeye… Bu yazımız sayesinde düşünceleriniz şekillenecek.

ib_api_p_915991

Onu o kadar çok seviyorsunuz ki, hemen evlenip onunla mutlu bir yuva kurmak istiyorsunuz. Sonunda kararınızı verdiniz ve sevdiğiniz kişiyle hayatlarınızı birleştirmek için bir adım atıyorsunuz. Peki sıra evlilik teklifine gelince onu nasıl etkilemeyi planlıyorsunuz? Bu aşamada aldığınız küçük veya büyük, pahalı veya anlamlı bir hediye ile sevdiğinizi gönlünden vurabilir, mutlu ve uzun bir evliliğe ilk adımı atabilirsiniz. Uzun yıllar hatırlayacağınız bir anı olarak kalacak bu önemli ve zor seçim sizi korkutmasın. İşte evlilik teklifi hediyeleri için fikirler…

Aşkınızı daha ilk gördüğünüz gün “işte evlenmek istediğim insan bu” dediniz ve mutlu bir beraberliğin hayallerini kurmaya başladınız. Güzelliği, olgunluğu, kibar ve narin duruşu sizi çok etkiledi ve kısa sürede sevgili oldunuz. İlişkiniz çok olumlu bir yola girdi. Artık onsuz bir hayat düşünemiyorsunuz ve evliliğe doğru sağlam adımlarla ilerliyorsunuz. Bunun getireceği sorumluluklara hazırsınız ve bunun ilk adımı olarak unutulmaz bir evlilik teklifi için uzun yıllar hatırlanacak bir hediye seçmeniz gerekiyor. İçinizden, “nasıl bir evlilik teklifi yapsam, nasıl bir hediye ile onun gönlünü çelsem?” diye geçiriyorsanız evlilik teklifi hediyeleri yazımızda size harika fikirler sunuyoruz!

Uzun Yıllar Sürecek Evliliğin İlk Anahtarı Onu İyi Tanımak!

İlk olarak sevdiğiniz ve evlenmek için can attığınız kişiyi çok iyi tanımış olmalısınız. Çünkü onun ne gibi şeylerden hoşlanacağını doğru tahmin etmeniz ve buna göre hediye bakmanız ilişkinizin devamındaki uyumunuz ile ilgili bir fikir verecektir. Çok romantik bir sevgiliye evlenme teklif ederken onun en sevdiği çiçeği götürmeniz ve birkaç güzel ve duygusal cümle yazdığınız bir kartı vermeniz mutluluğunuzu perçinleyecektir. Ya da sevgiliniz çikolatan çok hoşlanıyorsa, özenle hazırlanmış bir paket çikolata mutlaka hazır olmalıdır. Yüzük ise tabi ki olmazsa olmaz ama tasarımı, yine sizin tarzınızı yansıttığı gibi sevgilinizin de zevkini okşamalı. Günümüzde hediye yelpazesi çeşitliliği artsa da, seçilen şey her ne olursa olsun ilişkinin her iki tarafındaki kişiye de hitap etmeli ve hatıra değeri taşıyacak, unutulmayacak bir obje olmalı. Bütün bunların yanında sadece bir yüzükle, diz çöküp “benimle evlenir misin?” demeniz kuru kalabileceği için, o anı renklendirecek fikirlere hemen kafa yormaya başlamalısınız.

Bazen İhtiyacınız Olan Tek Şey Klasik De Olsa Etkileyici ve Unutulmaz Bir Hediyedir.

Mart ayındayız, yılın bu döneminde başlayıp nisan boyunca açan mimozalar ne güne duruyor? Eğer İstanbul’daysanız harika bir fırsat! Özellikle adalara yakın yerlerde Bostancı ve Maltepe’deki çiçekçilerde kolaylıkla bulabileceğiniz sapsarı renkleri ve müthiş güzel kokan rayihasıyla mimozalar tükenmeden bir demet alın sevgilinize ve yanına bir kart iliştirin: “Bu sarı, hoş kokulu mimozalar gibi sen de beni büyülüyorsun güzelliğinle, bir ömür boyu güzelliğinde kaybolmak istiyorum, benimle evlenir misin mimozam?” tarzında bir soruya kim hayır diyebilir ki… Hiç romantizm sevmeyen bir kadın bile bu sunuşa kayıtsız kalamayacaktır emin olun. Bir adet kırmızı gülün hiçbir zaman modasının geçmemesinin yanı sıra bulunduğunuz mevsime göre çok değişik çiçek çeşitleri beklediğiniz farkı yaratmanızı sağlayabilir

ib_api_p_1202606

Bir diğer klasik olan çikolatalar, değişik şekilleri ve tatlarıyla her zaman vazgeçilmezler arasında olmaya devam edecek gibi görünüyorlar. Bir paket özel hazırlanmış kalp şeklindeki çikolata her ne kadar kulağa klişe gelse de göze ve damağa hitabıyla her zaman kabul edilebilir bir tamamlayıcı olarak yerini koruyacak. Mumlarla süslenmiş, loş ışığın altındaki masanızın üstünü, birbirinden farklı ve sevdiğinize hitap eden şekillerde çikolatalarla süsleyebilirsiniz. Üstelik bu çikolataları kişileştirmek artık çok daha kolay ve çeşit şansınız bol. İkinizin resmi bulunan özel kutular, puzzle olarak tasarlanmış ve istediğiniz mesajın yazdığı küçük paketler, ilgi alanlarınız ve hobilerinize göre seçilmiş ya da sadece ikinize özel tasarlanmış seçenekler…

Bağlılığı temsil eden yüzüğünüzü aldınız, peki ya tamamlayıcı olabilecek başka takıları hiç düşündünüz mü? Çok zarif bir bileklik ya da kolye, evlenme teklifi için hediye olarak özenle seçildiğinde amacınıza ulaşmanızda size yardım edebilir. Standart takılardan uzak durup, özel tasarım veya ikinizi anlatan iz bırakacak bir parça bulmak ise işin can alıcı noktası.

Alışılmışın Dışına Çıkın ve Farkınızı Hediyenize Yansıtın!

Ömrünüzde bir kere yaşayacağınız ve asla unutmak istemeyeceğiniz bu ana damgasını vuracak bir plan yaptıysanız, hediyenizin de buna uygun olmasını isteyebilirsiniz. Herkesten farklı olup, ses getirecek bir hediye için ise biraz kafa patlatmanız gerekli. Bu yazımızda sizi de düşündük ve kendinizi yansıtabileceğiniz birkaç değişik hediyenin ipucunu verdik.

Yüzüğünüzü alıp evlenme teklifinizi yapacaksınız ama onun çok sevdiği bir sahil kasabası veya tatil beldesi için yaptırdığınız rezervasyon da evlenme teklifleri hediyeleri konusunda orijinal bir seçim olabilir. Mesela en yakınınızdaki sakin bir yere gidip hafta sonu kalabilirsiniz. Orada doğal güzellikler içinde yapacağınız evlilik teklifini ise daha önce bahsettiğimiz gibi, örneğin, bir pırlanta veya kolye ile de tamamlayabilirsiniz. Gece gidilecek yerler arasına, lüks bir restoran veya otel dahil olduğu gibi, özenle hazırlanmış bir sahil, plaj veya doğayla iç içe, ay ışığında romantik anlar yaşamanızı sağlayacak bir kır, yeşil alan da dahil sayılabilir.

ib_api_p_1434253

Hediyeler her zaman elle tutulan nesneler değildir. Bu yüzden evlilik teklifinizi bir reklam panosuna yazdırıp sevgilinizi şaşırtmak onun için en büyük hediyelerden biri olabilir. Beraber çıktığınız bir dağ yürüyüşünde ağaçların arasına gerilmiş bir pankart da ömrünüz boyunca unutamayacağınız çok romantik bir an olabilir. Evlilik teklifi hediyeleri fiyatları, çok çeşitli olduğu için her bütçeye farklı tarzlar sunmak kolay. Eğer siz yüksek meblağları, bu unutulmaz an için gözden çıkardıysanız, istediğiniz mesajın yazdığı pankartı taşıyan, deniz kenarında çıktığınız tatilde oturduğunuz plajdan görebileceğiniz bir gemi kiralayabilirsiniz. Mutlu olduğunuz anlar birbiriniz için muhtemelen en büyük armağandır zaten. Bu yüzden sevgilinize izletmek için anılarınızdan oluşan kısa bir film ya da slayt gösterisi hazırlayabilirsiniz. Bu tür bir hediye yıllar geçtikçe nostaljik değerini koruyup, çocuklarına dahi izletebileceğiniz bir anı olacaktır. Eğer sizde bu tür bir sürpriz ile sevgilinizi şaşırtmayı planlıyorsanız, tek bir nesneye bağlı kalmadan, verdiğimiz bütün örneklerden birkaçını birlikte kullanarak, birbirlerini tamamlayan bir kompozisyon oluşturabilirsiniz.

Eğer sevdiğiniz teknolojik biriyse onun ilgi alanlarını tamamlayacak hediyelere yönelebilirsiniz. Mesela, ona bir dijital fotoğraf makinesi alabilirsiniz. Gittiğiniz tatillerde çok güzel fotoğraf kareleri elde etmenizi sağlayacaktır. Ona armağan edeceğiniz bir cep telefonu veya bir tablet de çok hoşuna gidebilir. Günümüzün gelişen teknolojileri, bu tür hediyeleri her türlü olay için uygun hale getirdi. Hediye olarak verdiğiniz tabletin içini birlikte çekildiğiniz fotoğraflar ile doldurmak, küçük ve romantik bir dokunuş olabilir.

Yaratıcı Fikirlerde Sınır Yok! Ya Siz Neler Yaptınız veya Yapmayı Planlıyorsunuz?

Herkesin aklında romantik bir hediye vardır mutlaka. Sevgilinizi size tekrar aşık eden, ve düşünmeden “Evet!” demesini sağlayan bir hediye geçmişiniz varsa mutlaka yorumlar da yazın ki yeni evleneceklere yol gösterici olsun. Daha bu şansı yakalayamadınız fakat planlarını çoktan yaptıysanız sizde bize küçük bir ipucu verebilirsiniz. Mutlu beraberliklerinizi ölümsüzleştiren, evlenme teklifi hediyeleri fikirleriniz ve anılarınız paylaşıldıkça ve okundukça değerlenir!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!