Evlilik Teklifi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Evlenme kararı aldığınızı sevgilinize bildirdiğiniz ve onun da onayını aldığınız. O gün, sıradan gerçekleşebileceği gibi iyi bir evlilik teklifi organizasyonu ile ömür boyu unutmayacağınız bir evlilik teklifi yapabilirsiniz.

ib_api_p_927746

Her şey yolunda… Birlikteliğinizin boyut atlaması gerektiğini düşündüğünüz o ana geldiniz. Sevdiğiniz kişiyi bir ömür yanınızda istiyorsunuz. Yaşamınızın en önemli adımlarından birini attınız ve “O” kişiyle hayatınızı birleştirme kararı aldınız. Evlenmeniz için bir mani yok. Ancak yapılması gerekenler çok. Haliyle bu işler tek başına olmuyor. Bunların başında da partnerinizin de sizinle evlenmek isteyip istemediğini öğrenmeniz geliyor. Evlilik teklifi edeceğiniz o büyülü an… Uzun süredir bu anı düşündünüz ve kusursuz olmasını istiyorsunuz. Bu büyülü an, sevgilinizin hafızasında bir ömür boyu yer edinmeli ki kusursuz olsun. Yoksa edeceğiniz sıradan bir evlilik teklifi ile ilişkinize renk katmak yerine durağan bir hale getirmiş olursunuz. Partnerinize verdiğiniz değeri gösterebilmek adına ince düşünülmüş güzel bir organizasyon ile evlenme teklifini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Peki evlilik teklifi organizasyonu nasıl yapılır?

Evlilik Teklifi İçin Organize Olun!

Elbette karşı tarafa bir teklif yapılacak, ancak unutamayacağı bir evlilik teklifi olmalı ki ‘’Hayır’’ kelimesini aklına dahi getiremesin. Partnerinizi bulutların üzerine çıkaracak nitelikte bir evlilik teklifi ile evlilik hazırlıkları sürecine şahane bir adım atacaksınız. Evlenme kararı alındı, onu etkilemenin faydalı olacağı düşünüldü. Ancak bunun için bir organizasyon yapmanızda fayda var. Böylelikle oluşabilecek olumsuzlukları önleyebilirsiniz. Evlilik teklifi organizasyonu göründüğünden daha zor olabilir, bu yüzden adım adım ilerlemelisiniz.

ib_api_p_2028566

Eğer her şey spontane gelişmeyecek ve siz aklınızda bir evlilik teklifi organizasyonu yapmaya başlayacaksanız şunu aklınızdan çıkarmayın: olay tamamen zaman, mekan ve kişilere bağlı. Organizasyon bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Küçük bir hata bile istediğiniz evlenme teklifinizi gerçekleştirmenize engel olabilir. Oluşabilecek aksaklıkları engelleyebilmek adına sizin, planın her anında olmanız gerekir. Soruna erken müdahale ile kötü sonuçlardan kaçınabilirsiniz. Eğer zaman, mekan ve kişilerden birini bile yanlış seçmeniz aklınızdaki evlilik teklifinin sönük geçmesine sebep olabilir.

Doğru Yer, Doğru Zaman Ve Doğru Kişiler…

Öncelikle mekan ile başlayalım; durum aslında basit, sadece doğru yeri seçin. Sizin için anlamı büyük olan hep gittiğiniz bir mekanda, beraber hiç gitmediğiniz bir yerde, hatta sokakta bile olabilir. Mekanı belirlerken partnerinizin beğenilerini düşündüğünüz gibi evlilik teklifi organizasyonunuz da kusursuz ilerleyebileceği bir yer olması gerekir. Örneğin, sizin için anlamı olmayan sıradan bir büfede kemancı ile evlilik teklifi yapıyorsanız ambiyansın çok da hoş olduğundan bahsedemeyiz. Her şeyden önce ‘’Baş başa olduğunuz bir nokta mı, yoksa insanların arasındayken mi, egzotik bir yerde mi ya da sade bir mekanda mı?’’ gibi soruları kendinize yöneltmeniz gerekir. Sonuçta karşınızdaki kişiyi en iyi tanıyan sizsiniz. Şahane bir plan hazırladınız ancak sevgilinizin hiç hoşlanmadığı bir mekanda gerçekleştirdiniz organizasyonu. Örneğin, çok sosyal biri değilse ya da insanların kendisine bakmasından hoşlanmıyorsa tanımadığı insanların olduğu bir ortamda evlilik teklifi etmek çok da doğru bir seçim olmaz. O zaman evlilik teklifi organizasyonunuzun kusursuzluğundan bahsedemeyiz. Aynı zamanda sakın başka birinin düğününde de evlenme teklifi etmeyin, bu yapılabilecek en büyük hatalardan olur. Sizin isteğiniz doğrultusunda değil de ortamın havasından etkilendiğinizi düşünerek bu kararı aldığınızı düşünebilir. Bu gibi düşüncelere yer vermemek adına düğünlerde edilebilecek evlenme tekliflerinden kaçınmanızı öneririz.

ib_api_p_2042101

Tamam, adeta siz evlenme teklifi edin diye bir mekanı buldunuz. Doğru yer burası. Ancak sırada daha da önemli bir konu var; o da zaman. Siz ve partneriniz için en uygun zamanı belirlemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bu büyülü anın büyüsü her an bozulup, her şey oldu bittiye gelebilir. Bu konuda kendinize biraz zaman tanıyın, yaklaşık birkaç ay. Fazla görünebilir fakat bir anda geçiyor. Hem bu süre partneriniz hakkında bilmediğiniz bir şey varsa öğrenmeniz için fırsat olabilir. Belki sizin bilmediğiniz hayalini kurduğu özel durumlar olabilir. Algınızı bu yöne yönelttiğiniz evlilik teklifi organizasyonunuz için daha fazla ipucu elde edebilirsiniz. Evlenme teklifi organizasyonunun gerçekleşeceği günün bayram, tatil ya da sizin için önemli bir gün olup olmadığını iyice kontrol edin. Sevgilinizin hayatında olumsuz etkisi olan tarihlerden kaçınmaya çalışın. Ayrıca yüzüğün hazırlanması da zaman alacaktır. Sakın elleriniz boş bir şekilde evlilik teklifi yapmayı düşünmeyin, maazallah beklemediğiniz yanıtlar alabilirsiniz.

Peki sevgiliniz için tasarlanmış yüzük hangisi? Bu süreçte alacağınız en önemli kararlardan biri. Çünkü o gününüze temsil edecek en önemli ayrıntı belirlediğiniz yüzük olacak. Partnerinizin beğenileri ve sizin onun parmağında görmek istediğiniz yüzük doğrultusunda bir karar vermeniz gerekecek. Bu konuda çok zorlanmanız halinde sevgilinizin yakın kız arkadaşlarından yardım alabilirsiniz. Bu konu hakkındaki beğenilerini onlara anlatma ihtimali yüksek olacaktır. Bir diğer ayrıntı da parmak ölçüsü olacak. Uygun yüzüğü bulduğunuz halde sevgilinizin parmağına büyük ya da küçük olması anın büyüsünü bozabilir. Bu olumsuzluğu da yok sayabilmek adına sevgilinizin parmak ölçüsünü öğrenmeniz de fayda var.

ib_api_p_959844

Her şey yolunda gitti tüm detayları ile evlilik teklifi organizasyonunuz hazır. Yeri ve zamanı belirlediniz, yüzüğü aldınız ve o gün yaklaşıyor. Peki ya konuşma? Daha önce hayatınızda beş on defa evlilik teklifi etmediyseniz heyecanlanacaksınız, bu yüzden kendinize hislerinizi kağıda döktüğünüz bir konuşma metni hazırlayın. Bu metin ne çok uzun olup, asıl konudan uzak olsun ne de çok kısa olup evlilik teklifinizin damdan düşer gibi gerçekleşmesine neden olsun. O an ki duygunuzu karşı tarafa geçirebileceğiniz, aldığınız kararın sizin hayatınızda ki önemini belirttiğiniz anlamlı ve etkileyici bir konuşma hazırlamanız gerekmektedir. Konuşmanıza önceden çalışmayı sakın unutmayın! Heyecandan her şeyi unutabileceğiniz gibi birbirine de karışma ihtimaliniz olabilir. Sevgilinizin gözlerine bakarak şahane bir konuşma gerçekleştirip, yüzüğü parmağına takmalısınız. Büyük gün geldiğinde ve her şey planladığınız gibi gittiğinde lütfen evlilik teklifinden hemen sonra yüzüğü çıkarmayı unutmayın. O anın heyecanı ile evlilik teklifinizin son dokunuşunu yapamayabilirsiniz. Unutmayın o yüzük sevdiğiniz için belirlendi ve yeri sevgilinizin parmağı olmalı. Cebinizde durmasın daha iyi olur yani.

Son olarak evlilik teklifi organizasyonunuzu gerçekleştirirken doğru kişiler ile diyalog halinde olmalısınız. Birkaç yakın arkadaşınıza planı anlatmış olun ki olası bir aksaklık anında arkanızı toplayabilsinler. Ayrıca partnerinize bu sürprizi çaktırmayacak, verilen görevleri hakkı ile yerine getirebileceğiniz arkadaşlarınız ile organizasyonu yapmalısınız. Böylelikle sizin dışınızda gelişebilecek herhangi bir aksaklıkta müdahale ederek planın gidişatını olumlu etkileyebilirler.

ib_api_p_1468490

Evet… Evlilik teklifi organizasyonunuzu harfi harfi yerine getirdiniz. Heyecan ile sevgilinizden gelecek cevabı bekliyorsunuz. Ona biraz zaman verin. Duygu karmaşası yaşayabileceğinden sizi biraz bekletebilir. Ne de olsa her gün böyle şahane bir evlilik teklifi almıyor. Artık ondan gelecek cevap ile belki de hayatınızın en güzel anını yaşayacaksınız. O günkü heyecanınızı bir ömrünüze yansıtmanız ve sorduğunuz soruya alacağınız cevabın ‘’Evet’’ olması dileğiyle… Size şimdiden mutluluklar dileriz.

Evlilik teklifi edenler, edecek olanlar ve evlilik teklifi alanlar, siz de o özel anınızı bizimle paylaşabilir, eğer varsa evlilik teklifi organizasyon için farklı fikrinizi yazabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!