Evlilik Teklifi Şiirleri

Evlilik mutlu bir birlikteliği sonsuza taşıyacak yolda atılacak ilk adımdır. Romantik ve farklı bir evlilik teklifi yapmak isteyenler için, içinden şiir geçen bir teklif mutluluktan göz yaşartan türden olacaktır.

Mutluluğunuz gözlerinizden okunuyor, onu çok ama çok sevdiğinizi tüm dünya bilsin istiyorsunuz, streslisiniz, biraz da ne yapacağınızı bilememenin gerginliği var. Çok haklısınız. Kim sizin yerinizde olsa aynı şeyleri hisseder, zaten hissetmiştir de merak etmeyin. Evliliğin teklifi kim tarafından gelirse gelsin, özel olması beklenen bir seramonidir. Karşı taraf, yaşanılanlara yakışır bir teklif beklediğini çoğu zaman ima eder, hiç olmadı vücut diliyle anlatır. Ne yapacağım diye düşünmeye başladınız muhtemelen. Eğer romantik ve edebiyatla, şiirle arası iyi bir sevgiliniz varsa hiç düşünmeden yapmanız gereken şey; sevdiğinize evlenme teklifinizi size önereceğimiz evlilik teklifi şiirleri ile etmeniz. Yaratcılığınız sizi nereye götürürse o yolda ilerlerken, size ışık olacağına inandığımız şiirleri sizin için sıraladık.

Bir evlilik teklifi şiiri yazılması gerekse, sanırız o şiir bu şiir olurdu. “Ben Sana Mecburum”dan bahsediyoruz, doğru tahmin ettiniz. Attila İlhan;

“Ben sana mecburum bilemezsin

Adını mıh gibi aklımda tutuyorum

Büyüdükçe büyüyor gözlerin

Ben sana mecburum bilemezsin

İçimi seninle ısıtıyorum.” diye yazmış. Ne de güzel yazmış. Sevdiğinize böyle bir şiirle evlenme teklif ettiğinizi düşünün ve hayallerinize sevdiğinizin mutluluktan havaya uçtuğu sahneyi de final bölümü olarak eklemeyi ihmal etmeyin.

Evlilik teklifi şiirileri için bir diğer önerimiz, usta Sabahattin Ali’den geliyor. İlişkileri esnasında nice zorluklar geçirmiş, fırtınalarda çalkalanmış ama gemiyi limana sağ salim getirebilmeyi başaran çiftler için yazılmış gibi duran bu şiir; sevdiğinize büyük bir huzur ve aynı zamanda minnet duygusu hissettirecektir.

“Ey bir tane sevgilim, ben bugün yaşıyorsam
Sanma ki hayat tatlı, insanlar hoş olmustur,
Dağ başında bir kaya gibiyim şöyle dursam
Etrafım eskisinden daha bomboş olmuştur
Yalnız sana borçluyum bugün dünyada varsam:
Seni her andığımda gözlerim yaş olmuştur.”

Aşk şiiri denilecekse orada Nazım Hikmet’ten bahsetmemek, şiirlerini paylaşmamak olmaz. İyisiyle kötüsüyle bir hayat paylaşmayı, sevmeyi ve sevilmeyi, fedakarlığı anlattığını düşündüğümüz aşağıdaki şiiriyle, sizinle paylaşacağımız evlenme teklifi şiirleri tavsiyelerimizin sonuncusuna gelmiş oluyoruz.

“Hoş geldin kadınım benim hoş geldin
yorulmuşsundur;
nasıl etsem de yıkasam ayacıklarını
ne gül suyum ne gümüş leğenim var,
susamışsındır;
buzlu şerbetim yok ki ikram edeyim
acıkmışsındır;
beyaz ketenli örtülü sofralar kuramam
memleket gibi yoksuldur odam.”

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!