Evlilik Teklifi Sözleri

Mutluluğunuzu daim etmek için atılması gereken tek bir adım kaldığında, söyleyeceğiniz evlilik teklifi sözleri itina ile seçilmeli. Söyleyeceğiniz her bir kelime o anı eşsiz kılacaktır.

Artık eminsiniz ve doğru zamanın geldiğini düşünüyorsunuz. O özel an geldi ve şimdi önemli olan evlilik teklifinizi nasıl bir organizasyonla birleştirerek ona sunacağınız. Organizasyonunuz kadar evlilik teklifi sözlerinizin de sağlam olması gerekli. Bir ömür boyu o anı hatırladığınızda yüzünüzde tebessüm oluşturacak, kalbinizi aşkınızın ilk günkü ateşiyle ısıtacak sözler seçmelisiniz. Size önerimiz, ikiniz için de hem komik hem duygusal bir an yaşatacak olan eğlenceli evlilik teklifi sözleri. Berdan Mardini tadında doğrudan, açık ve net “Senden çocuğum olsun istiyorum” ya da Kadir İnanır’lı Yeşilçam kıvamında “Evimin kadını, çocuklarımın anası olmanı istiyorum” şeklinde bir evlilik teklifi ikinizin de gününü unutulmaz kılacak!

Evlilik teklifi yaparken kullanacağınız kelimeler pek farkında olmasak da oldukça etkili ve bir o kadar da farklıdır. Bunun için üzerinde titizlikle durulması gerekir. Nedeni ise bireysel farklılıklarda gizlenmiştir. Aslında kullandığınız dilin adı ister Türkçe, ister İngilizce, isterseniz de Fransızca olsun herkes aynı dili konuşuyormuş gibi algılansa da sevgi dili konuşma dilinden oldukça farklıdır. Bundan dolayı neredeyse insan sayısı kadar sevginin bir birbirinden farklı dilleri ve ifade ediliş yolları olduğunu söylersek abartmış olmayız. Evlilik teklifini yakarken asıl sorun sevgilinizin hangi sevgi dili ile konuştuğunu belirlemekte. Kimileri sevgilerini ifade ederken eğlenceli bir dil kullanırken, kimileri romantik bir dil kullanmayı, kimileri de sert, ağdalı ve hatta keskin bir dil kullanmayı tercih edebilirler. Farklı sevgi dillerine sahipseniz siz siz olun kendi sevgi diliniz ile evlilik teklifinde bulunmayın. Aksi halde evlilik hayatınız başlamadan bitebilir. Örneğin, siz sert ve keskin bir konuşma ve sevgi diline ve tarzına sahipseniz, sevdiğiniz kişinin de romantik bir dili varsa, kullandığınız her kelime, kurduğunuz her cümle sevdiğinizin kalbine bir ok gibi saplanabilir. Ama bu ek Eros’ un oku olmaz. Yanlış bir sevgi dili kullandığınız için yanlış anlaşılabilir ve beklenmedik tepkilerle karşılaşabilirsiniz. Bunun için sizin ve sevdiğiniz kişinin hangi sevgi dilini kullandığınızı belirlemek ve bireysel farklılıklarınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Sevgi dilini belirledikten sonra geriye uygun kelimeleri bulmak ve bunları cümleler içinde sunmak kalır. Evlilik teklifi ile sizin yaptığınız sevdiğiniz ve hayatınızı birlikte devam ettirmek istediğiniz kişinin kalbine sevginizi hiç unutulmamak üzere kelimelerle işlemektir.

Farklı sevgi dillerine sahip kişilerin kullanabileceği evlilik teklifi sözlerini ise burada örneklendirdik. Sırası ile eğlenceli evlilik teklifi sözlerine, romantik evlilik teklifi sözlerine ve en sonunda da maçovari sert sevgi dili kullanan kişiler için evlilik teklifinde kullanılacak sözlere örnekler verilmiştir.

İşte size eğlenceli tarzda evlilik teklifi sözleri için bazı örnekler:

1- Seni uyarıyorum! Benimle evlen yoksa ben seninle evlenirim!

2- Aşkım, seninle aynı doğalgaz faturasına bakıp “Oha!” demek istiyorum.

3- Uzun zamandır şöyle bir güzel oynayıp kurtlarımızı dökemedik. Düğün falan mı yapsak acaba? Belki biz evleniriz ne dersin?

4- Bir tanem, artık benimle aynı sabaha uyanıp ben ayılana kadar çayı koyar mısın?

5- Aşkım, makyaj yapmana gerek yok. Ben artık seni makyajsız görmeye hazır olduğumu düşünüyorum.

6 – Hayatım, şimdi soracağım soruya evet dersen sana bembeyaz bir elbise, muhteşem bir buket çiçek ve pırlanta bir yüzük alacağım, söz! Hayır dersen bunların hiçbiri yok. Ona göre.

7- Tatlım bak, kendime yüzük aldım. Kıskandın değil mi? Tamam, tamam. Sana da aldım, hem de tek taş! Kıskanma hemen.

8- Bence ilişkimiz için artık yasal yollara başvurmanın zamanı geldi. Bir evlendirme dairesine gidelim ve nikâh memuruna teslim olalım.

9- Seninle, tüm ailemizin içinde roman havası oynamak istiyorum.

10- Eve mi çıksak?

11- Bir yastıkta mı kocasak, ne yapsak?

12- Balım benim, aşkımız öyle güzel ki hadi gidip tamamına erdirelim.

13- Sana söz veriyorum. Kumandayı elime hiç almayacağım. Sen yeter ki he de.

14- Ben şimdi gidiyorum. Yarın söylediğim saatte Belediye Binasının önüne gel. Sana aldığım takım elbiseyi giymeyi de unutma. Bir de damat tıraşı oldun mu evlenmeye hazırsın.

15- Söz ayağına basmayacağım.

Biraz espri ve biraz romantizmle karşı taraftan hem istediğiniz cevabı alacak hem de eğlenceli bir hatıra oluşturacaksınız. Aranızdaki özel iletişim dilini, birbirinize taktığınız lakapları, sevgi sözcüklerinizi ve yaşadığınız olayları hatırlatan sözleri seçmeniz evlilik teklifinizi eğlenceli hale getirmek için birebir! Böylece aşkınız gibi evlilik teklifinizi de özel ve farklı kılacaksınız.

İşte size romantik evlilik teklifi sözleri için bazı örnekler:

1-Sabah uyandığında ilk görmek istediğim sensin. Ömrümün her günü bana bu mutluluğu yaşatır mısın?

2-Ömür bir zamansa ben bu zamanın her saniyesini seninle tüketmek istiyorum. Var mısın yok musun? Bu yolculuğa birlikte çıkalım mı?

3-İçin de aşkın, heyecanın ve sevginin konu aldığı bir senaryo yazdım. Bu iki kişilik bir film. Başrol oyuncuları sen ve ben. Bu film de başrolde oynamak ister misin?

4-Gözlerim güzelliğin karşısında kamaştı. Ama beni asıl etkileyen gözlerinin derinliklerindeki ışıltı ve bu ışıkla anlattıkların. Sen beni seviyorsun. Sana bir sorum var. Şimdi sen de benim gözlerime bak… Cevabın?

5-Anılarımda bir iz değil ömrümün tamamı olur musun?

6-Malumun hayat inişli çıkışlı. Ben de bisiklete binmeyi severim. Birlikte yol almaya ne dersin?

7-Hayatımı, senden önce ve seninle olduğum dönem olarak iki döneme ayırıyorum. Bir ömür seninle var olmama izin verir misin?

Duygusal ve romantik insanlar için tatlı bir gülüş, içten bir bakış, tek taş yüzüğün önüne geçebilir.

İşte size maço tarzda  evlilik teklifi sözleri için bazı örnekler:

1- Tespihimin her tanesinde aynı soruyu sormaktan illallah geldi. Evet, mi Hayır mı? Senin yüzünden ecel terleri döküyorum. Kes artık biletimi.

2- Bu yol çetin bir yol kuzum. Yanımda mısın?

3- At, Avrat, Silah. Atalarımdan biz bunları öğrendik. Aşılmaz surları ayaklarına sermeye, kalbini fethe geliyorum. Bekle beni.

4- Cüzdanım boş ama kalbim seninle dolu. Bu yürekte sen var oldukça çöller de, dağlar da bana vız gelir. Sen yeter ki kalbimi terk eyleme.

Ya da ben dosdoğru bir adamım. Öyle dolambaçlı yolları sevmem diyorsanız, kısa ve öz evlilik teklifi sözlerin biri olan; Evet mi Hayır mı? tam size göredir.

Hangi sevgi dilini kullanırsa kullansın, herkesin yüreğinin derinliklerinde umut vardır. Sevmek ve sevilmek ister. Kullandığınız her kelimenin içerisinde bu duygular gizlidir. Evlilikteki asıl amaçlardan biri mutluluk, huzur, güven içerisinde bir yaşam sürmek değil midir? Toplumun en küçük yapı taşının ailedir. Neslin devamının sağlanması, yeni neslin sağlıklı ve huzurlu ortamlarda büyümesini gerektirir. Bunun için evlilik kurumu hem bireyler hem de toplum tarafından önemlidir.

Sizin ve sevdiğiniz kişinin hangi sevgi dilini kullandığınızı biliyor musunuz? Bunu belirleyip, nasıl bir evlilik teklifi yapılsa mutlu olursunuz bizimle paylaşabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!