Evlilik Teklifi Yüzüğü Nasıl Olmalı?

Evlilik teklifinizin kusursuz ve mükemmel olması için evlilik teklifi yüzüğü nasıl olmalı sorusuna sizler için cevaplar aradık.

Hayatınızın aşkına daha önceden planladığınız gibi unutulmaz bir evlilik teklifi yapmanıza çok az kaldı. Her şey bir rüya gibi sanki. Sevgilinizin en çok hoşuna giden mekânda en sevdiğiniz müziklerin eşliğinde romantik bir yemek yiyorsunuz. Şu ana kadar planınız kusursuz olarak işliyor. Sizi bu sürprizinizde mekân sahibi ve çalışanları da yalnız bırakmayarak hiçbir yardımını esirgemiyor. Garsonlar, birazdan yapacağınız o müthiş tekliften mekândaki diğer müşterilerin de haberlerinin olmasını masalarına kısa notlar bırakarak sağlıyor.

Artık tüm meraklı gözler sizin üzerinizde. Bu sizi daha da heyecanlandırıyor. Sevgilinizin sürekli dikkatini dağıtmaya çalışarak teklifinizi en beklenmedik anda yapmak istiyorsunuz. Artık o müthiş ana sadece saniyeler kaldı. Bir el işaretinizle mekânın tüm ışıkları sönerek mum ışığında birden kalıveriyorsunuz. En sevdiğiniz fon müziği çalmaya başlıyor. Herkes susarak bu harika ana yalnızca tanıklık ediyor. Kameralar da bu anı ölümsüzleştirmek için olan biteni kaydediyor. Sevgiliniz ise şaşkınlıktan ve heyecandan ne yapacağını bilemiyor. Özdemir Asaf’ın “ Akıl Gözü” şiirini okumaya başlıyorsunuz. Ve ağzınızdan bir başlangıcın ilk, gecenin ise son cümlesi çıkıyor. “ Benimle Evlenir misin ?” Zaman duruyor sanki sizin için. “ Evet” cevabıyla müthiş bir alkış tufanı kopuyor. Cebinizden evlilik teklifi yüzüğünü çıkarıyorsunuz. Bu kadar güzel geçen muhteşem gecenin son noktasında ise sevgilinizin hoşuna gitmeyecek bir yüzük seçimi yapıyorsunuz.

Sade ve gösterişsiz bir yüzük seçimiyle yıllarca sevgilinizin belki de hayali kurduğunu bu anı ihmaliniz veya tecrübesizliğiniz yüzünden berbat etmek istemezsiniz değil mi? Bizler de size bu konuda yardımcı olmak ve böyle bir durumda kalmamanız için evlilik teklifi yüzüğü nasıl olmalı diye düşündük. Evlilik teklifinde, diğer mücevher çeşitleri yerine genellikle tektaş yüzük teklif edilir. Bunun nedeni ise tektaş yüzüğün taşıdığı anlamdır. Tek taş yüzük üzerinde bir adet pırlanta taş bulunur. Pırlanta taş sonsuzluğu simgeler. Yani tektaş yüzükler ömrününüz sonuna dek sevdiğiniz insanla beraber yaşama isteğini ifade eder.

Evlilik teklifi yüzüğü nasıl olmalı sorusuna verdiğimiz ilk cevap tektaş yüzük olduğuna göre artık tektaş yüzük modelleriyle ilgilenebiliriz sanırım. Sevgilinizin tarzına göre seçim yapmanız ve buna göre en doğru modeli belirlemeniz size çok fazla kolaylık sağlayacaktır. Pırlanta alırken dikkat etmeniz gereken pırlantanın dört önemli özelliği olacaktır. Bunlar renk, berraklık, kesim ve karattır.

Tektaş yüzükler ne kadar mat ve renksiz görünürse o kadar değerli demektir. Pırlantada renk sınıflandırılması “diamond” kelimesinin baş harfi olan D’den başlayarak Z’ye kadar devam eder. J rengi ve üzeri tektaş yüzükler eş adayları için en doğru seçim olabilecektir. Berraklık ise tektaş yüzükte bulunan kusurların miktar ve büyüklüğünü ifade eden bir kalite birimidir. Doğal iz barındırmayan pırlantaları bulmak çok güç olduğundan dolayı SI ve üzeri sınıflardaki pırlantaları almanızı önerebiliriz.

Tektaş yüzüğün diğer özelliklerden bir tanesi olan kesim ise pırlantanın işçiliği ile ilgili olan tek özelliktir. Kesimi iyi olan pırlantanın parlaklığı, ışıltısı ve kıvılcımı bir o kadar artar. İyi ve üstü kesimlerde olan tektaş yüzük modellerini tercih edebilirsiniz. Son olarak yanıt aradığımız şey pırlanta ağırlığına göre evlilik teklifi yüzüğü nasıl olmalı sorusudur. Pırlantanın son özelliği olan karat ise bu soruya cevap vermektedir. Karat, tektaş yüzüğün ağırlığını belirtmek için kullanılan özel bir ağırlık birimidir. Pırlantanın ağırlığı arttıkça fiyatı da artmaktadır. Sevgilinizi mutlu edebileceğini düşündüğünüz bir modeli bütçeniz dâhilinde alabilirsiniz. Ancak sizlere naçizane tavsiyemiz büyük ölçülerde almaya çalışmanızdır. Çünkü kadınlar büyüklüğü ile övünerek pırlantasını herkese göstermek isteyecek ve gururla taşımak isteyeceklerdir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!