Eyvah! Kız İsteme Çiçeği Nasıl Olur Bilmiyorum!

Panik yapmanıza gerek yok. Kız İsteme Çiçeği seçerken, nelere dikkat etmeniz gerektiği burada! Tüm ayrıntıları bulabileceğiniz bu yazı ile rahatça alışveriş yapabilirsiniz.

Flört dönemini geçerek, evlenmeye karar verdiniz. Mutluluktan havalarda uçuyorsunuz. Ancak ailelerle tanışma, kız isteme ve daha pek çok stresli günler sizi bekliyor. İlk stres günü “kız isteme” günüdür. Kız isteme gününü alnınızın akıyla geçirirseniz, gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Kız isteme günü; aileler üzerindeki ilk izlenimleriniz olacağından, kız evine götürülecek hediyelere özen gösterilmeli ve itina ile seçilmelidir.

İsteme günü, oldukça önem verilerek seçilmesi gereken hediyelerden biri de kız isteme çiçeğidir. Kız isteme çiçeği seçerken dikkat edilmesi gereken iki unsur vardır. Bunlardan ilki; çiçeğin türü ve âdeti, ikincisi ise; dış süslemesidir. Her iki unsuru seçerken, tabi ki bütçenizi de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Sonuçta, kız isteme çiçeği, uçsuz bucaksız bir seçenekler yelpazesine sahiptir.

Hangi Tür Çiçek Kız İsteme Çiçeği Olabilir ve Kaç Adet Olmalıdır?- Kız İsteme Çiçeği Nasıl Olur

Bu kararı kendiniz vermemelisiniz. Kız isteme çiçeği gelin tarafından, kurutularak, hatıra olarak saklanacağından, o gece çiçekle pek çok fotoğraf çekileceğinden bu konuyu geline danışmalısınız. Kız tarafının tercih ettiği çiçek türü ya da gelinin en sevdiği / tercih ettiği çiçeğin ne olduğunu öğrenmenizde fayda var. Bu durum, kız tarafının görüşlerine ne kadar önem verdiğiniz mesajını da verecektir. Sormanıza rağmen, kız tarafı yine de seçimi size bırakıyorsa, kız isteme çiçeği olarak gül ya da orkideyi tercih edilmelidir.

 

Orkide çiçek türleri arasında en güzel, en narin ve en pahalısı olduğundan tercih edilir. Bunda amaç; geline verilen değeri yansıtmaktır. Saksıda ve genelde tek olan orkideyi tercih ederseniz, kız tarafına giderken çiçeğin kırılmamasına özen gösteriniz. Tercih edilen bir diğer çiçek türü de güldür. Kırmızı gül; aşkı ve sevgiyi temsil eder. Beyaz gül ise gelin saflığı ve temizliğini temsil ettiğinden, bu iki gülden birini seçmelisiniz. Hangi gülü seçerseniz seçin, gül âdetinin tek sayı olmasına özellikle dikkat ediniz. Aksi halde uğursuzluk getireceğine inanılmaktadır. Tek sayı derken de en az 11 adet olmak şartı ile bütçenize uygun bir rakamda demeti yaptırınız. 13 uğursuz rakam olduğundan 13 adet de olmamasında fayda var.

Kız İsteme Çiçeği Dış Süslemesi Nasıl Olmalıdır?- Kız İsteme Çiçeği Nasıl Olur

Kız isteme çiçeği dış süslemesi, çiçekçilerde oldukça başarılı süslemeler yapmaktadırlar. Ancak işinizi garantiye alıp çiçekçiniz ile dış süslemenin ne renk olacağı, hangi tür süsleri kullanacağını konuşmalısınız. Zevkinize uygun olmayan, kalitesini beğenmeyeceğiniz bir materyalle yapılan çiçek süsü, sizi mahcup edebilir.

izmirde_iek1

Genellikle buket şeklinde yapılan kız isteme çiçeği süslemesi, son dönemlerde sepet, vazo ve kalp şeklindeki kutularla da yapılabilmektedir. Eğer klasik bir demet istemiyorsanız, sizin ve gelinin zevkine uygun bir sepet, kutu ya da vazoyu önceden beğenerek seçmelisiniz. Yeni eviniz için aklınızda bir dekorasyon fikri varsa, bu dekorasyona uygun bir kutu seçip, evlendiğinizde kurumuş güllerinizi salonunuzun en güzel yerinde tutabilirsiniz. Kız isteme çiçeği klasik demet şeklinde isteniyorsa, yine gelin ile iletişim halinde olarak, dış süslemenin rengini yeni evinize uygun seçilebilirsiniz.

kalp-15-BEYAZ-gul-1

Her ne kadar ufak bir konu gibi gözükse de ilk izlenimlerin edinileceği kız isteme gecesine, kusursuz bir kız isteme çiçeği ile gitmeniz, kız tarafı ile olan ilişkilerinizin sorunsuz bir şekilde başlamasına vesile olacaktır. Kırgınlıkların ve yanlış anlaşılmaların kolayca doğabileceği bu hassas gecede, verdiğiniz değerin ne kadar büyük olduğunu kız isteme çiçeği ile göstermiş olacaksınız.

Mutluluğunuzun daim olması dileği ile..

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!