Farklı Türlerde Balayı Tatili Önerileri

 

Balayı tatili, bir insanın hayatında yapacağı en özenli tatildir. Yoğun hazırlanıp kendinizi telaşlara sürüklediğiniz düğün süreci sonrası, evliliğin en güzel kısmı olan balayına sıra geldiğinde göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsur mevsimdir. Balayı tatiline çıkacağınız tarihi belirledikten sonra, ortak zevk ve kararlara göre aşk dolu ve unutulmaz bir tatil sizi bekliyor demektir. Balayı tatili ayarlarken hayalinizde canlandırdığınız ortama uygun bir şehir, ülke ya da otel seçmek oldukça önemli.

Romantik Şehir Gezileri

Son yıllarda en çok tercih edilen balayı türü, romantik şehir gezileri. Romantik şehir denildiği zaman yine sizin zevk ve seçimleriniz önem taşısa da Roma, Venedik, Paris ve Madrid oldukça yoğun olarak seçilen balayı tatili şehirlerden. Paris’te büyülü Eiffel Kulesi manzarası, Venedik’te romantik kanallarda süzülen bir gondol gezisi, Roma’nın meşhur aşk çeşmesi ve Madrid’in derin gitar tınılarıyla dolu heybetli sokakları balayınızda size eşlik edecek güzel detaylardan. Zamanınızın çoğunu romantizmden uzaklaşmadan, hayranlıkla etrafı seyrederek geçireceğiniz şehirler içinde en çok tercih edilenler bunlar. Eğer bir sonbaharda balayına çıkıyorsanız, 2013 yılıyla büyük ilgi yakalayan Bled Gölü muhteşem bir balayı mekanı. Alpler’in etrafını sardığı muazzam Bled Gölü kenarında güzel deniz ürünleri yiyebilir, bir kürekçinin çektiği kayıklara binebilir, gölün ortasında bulunan kiliseye ulaşıp, dilek dileyerek çanını çalabilirsiniz. Bled, önümüzdeki yıllarda gittikçe daha meşhur olacak ve unutulmaz balayı tatillerine ev sahipliği yapacak gibi görünüyor. Bir başka yoğun ilgi gören balayı önerimiz ise Santorini… Volkanik adalar grubundan oluşan Santorini, uçurumdaki yaşam alanı. İlk görüşte aşık olacağınız Santorini, muhteşem otelleri ve inanılmaz manzarasıyla balayı için en çok tercih edilen adalardan.

Gemi Turları 

Yüzen oteller sizi yormadan gezdirebilir ve her mevsimde sunduğu harika programlarla aklınızı başınızdan alabilir. Hem dinlenmek hem de keşif yapmak istiyorsanız gemi turları düşünmeniz gereken ilk balayı önerilerinden. Engin denizlerde uzun süre yol alarak dinlenebilir, seçiminize göre geminin uğrayacağı duraklarda da kültürel gezilere katılıp balayı tatilinizde kaşif olabilirsiniz.

Macera Dolu Balayı Önerileri

Eğer hem balayı yapmak hem de macera yaşamak istiyor, uzun yürüyüşler, güzel manzaralar ve tamamen kendi imkanlarınızla çevreyi keşfederek tatil yapmak istiyorsanız düşüneceğiniz ilk duraklar uzak diyarlar olmalı. Örneğin Güney Amerika.! Gizemli sokakları ve hiç alışık olmadığınız yaşam tarzına ev sahipliği yapmasıyla balayınıza heyecan katacak ve soluksuz bir macera yaşamanıza sebep olacaktır. Fazla uzağa gitmeden maceraperest olmak istiyorsanız da doğa yürüyüşleri heyecan dolu balayı önerilerinden biridir. Kamp yaparak ve tamamen gündelik yaşamdan soyutlanmış bir balayı için önerimiz doğayla baş başa kalacağınız yerlerdir.

Deniz, Kum, Güneş

Bol bol denize girmek, kumda güneşlenmek istiyorsanız hiç uzağa gitmenize gerek yok. Ege ve Akdeniz bölgesinde bulunan sayısız tatil köyü size bu imkanların en güzelini sağlıyor. Erken rezervasyon fırsatlarıyla oldukça uygun fiyata, dingin ve romantik bir balayı geçirebilirsiniz. Egzotik adalar geçtiğimiz yıllarda çiftler tarafından çokça tercih ediliyordu fakat ülkemizdeki tatil köylerinin oldukça gelişmesiyle artık kimse sakin ve sorunsuz bir balayı için o kadar uzağa uçma gereği duymuyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!