Filmlerden İlk Dans Müzikleri

 ilk dans müzikleri için filmlerden seçmeye kalkıştığınız an sizi etkileyen ne kadar film varsa aklınıza gelecek daha sonrasında da en romantik dans sahnelerini aramaya başlayacaksınız. Hayatın kesitleri olan filmlerden seçtiğiniz danslar ve müzikler düğününüze bambaşka bir anlam katacaktır. Sinema tarihinin unutulmaz filmlerinden, akılları baştan alan ve ilk dans müziği olarak seçebileceğiniz film müziklerini taradık. En unutulmaz, en etkileyici ve zamanı bükecek filmlerden en özellerini sizler için seçtik.

1- Carlos Gardel – Por Una Cabeza – Scent of Woman – Filmlerden ilk dans müzikleri

Yeryüzünde çekilen en harika filmlerden biri olan Scent of Woman, Al Pacino’nun ders niteliğindeki oyunculuğu ve etkileyici senaryosuyla herkesin aklını başından almıştır. Eğer ilk dansınız olarak tango yapmak ve müziğini de unutulmaz bir filmden seçmek istiyorsanız, 1992 yılında Al Pacino’ya en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazandırmış Scent of Woman’ı tercih edebilirsiniz.

 

2- Chuck Berry – You Never Can Tell – Pulp Fiction – Filmlerden ilk dans müzikleri

Quentin Tarantino filmleri her zaman, muhteşem yönetmenlik ve senaryonun yanında harika bir müzik şölenine de sahiptir. 1995 yılında en iyi senaryo ödülünü alan filmde unutulmaz bir twist sahnesi bulunuyor. Sahnede Uma Thurman ve John Travolta twist yarışmasına katılıyorlar ve romantik sesli adam Chuck Berry eşliğinde izlemeye doyamayacağınız bir dans ortaya çıkarıyorlar. İlk dans müziğiniz için çarpıcı bir seçim.

3- Bill Medley & Jennifer Warnes – (I’ve Had) The Time of My Life – Dirty Dancing – Filmlerden ilk dans müzikleri

1987 yılından bir film Dirty Dancing. Geniş bir kitlede 90’lar boyunca büyük bir etki bırakan filmin unutulmaz sahnesi Patrick Swayze ve Jennifer Grey’in “The Time Of My Life” eşliğinde zamanı durdurdukları ve yetenekleriyle büyüledikleri sahnedir. Uzun süreli bir çalışmayla düğününüzün ilk dansı olarak kareografiyi de uygulayabilirsiniz. Bu ilk dans müziği ile konuklarınızın unutamayacağı ve sizin de asla eskimeyecek bir anınız olabilir. Şarkı aynı zamanda en iyi film müziği Oscar’ına da sahip.

4- Francoise Hardy – Le Temps De L’amour – Moonrise Kingdom – Filmlerden ilk dans müzikleri

Quentin Tarantino gibi, Wes Anderson’da yaptığı müzik seçimleriyle dünyayı kurtarabilecek yeteneğe sahip bir yönetmen. İpekten bir yastık sesine sahip Francoise Hardy’nin 1962 yılında seslendirdiği Le Temps De L’amour son filmi Moonrise Kingdom’da izleyenin kalbini güldürecek şekilde çalmaya başlayan bir şarkı. Filmdeki genç aşıkların sıra dışı dansı ise unutulmaz. İlk dans müziğinizi Wes Anderson filmlerinden rahatlıkla seçebilirsiniz ama en güzeli Francoise Hardy’nin şarkısı olacaktır.

5- Elliott Smith – Miss Misery – Good Will Hunting – Filmlerden ilk dans müzikleri

1997 yılına damgasını vuran ve gelmiş geçmiş en etkileyici filmlerden biri olarak kabul edilen Good Will Hunting’in müzikleri Elliott Smith’e ait. Romantizmin ve hüznün başı çektiği şarkıların içinden en ilk dans müziği olarak kullanılabilecek olanı filmin sonunda çalan Miss Misery olacaktır. Film birçok dalda Oscar ödülünü aldı, müzik dalında alamamasının tek sebebi ise Titanic ile aynı yıla denk gelmeleri oldu.

6- Devotchka – Till The End Of Time – Little Miss Sunshine – Filmlerden ilk dans müzikleri

Dans pistinde salınarak dans etmek, ruhunuzu özgür bırakmak ve konukların da yüzlerinde gülümseme oluşturmak için filmlerden seçeceğiniz en harika şarkı “Till The End Of Time” olacaktır. Aşk ve kemanların ince tebessümleriyle dolu bu şarkının ıslığı ilk dansınızın görkemine huzur ve mutluluk katacaktır. Little Miss Sunshine ise 2006 yılının tartışmasız en harika filmidir.

7- Yeong- Wook Jo – The Last Waltz – Oldboy – Filmlerden ilk dans müzikleri

İlk dans müziğinizin vals olmasını istiyorsanız ve seçiminizi de kült bir filmden yapmak istiyorsanız, Oldboy soundtrackinde bulunan The Last Waltz tercih edebileceğiniz en mükemmel şarkı olacaktır. Bestecinin hem ağlatıp hem insanı gülümseten bu bestesi düğününüzde uzun zamandır açmayan bir çiçeğin açması gibi bir etki bırakacak ve hem hüzünlü hem de romantik dakikalar yaşamanıza neden olacaktır.

8- Calexico – All In A Days Work – The Guard – Filmlerden ilk dans müzikleri

İlk dans müziğinizi Calexico’dan seçerseniz bulutların üzerindeki yerinizi garantiliyorsunuz demektir. Latin ezgileriyle dolu, adım adım huzura yaklaşma şarkısı olan All In A Days Work The Guard adlı filmde kullanıldı. Calexico her zaman insanlara iyi şeyleri hatırlatan ve yaşatan bir gruptur.

9- Abba – Dancing Queen – Mamma Mia – Filmlerden ilk dans müzikleri

Bir Abba müzikali olan Mamma Mia’nın başrollünde Meryl Streep bulunuyor. Yaşayan en büyük oyuncu olan Meryl Streep, filmdeki Dancing Queen performansıyla bunu bir kez daha kanıtlıyor. Abba gibi bir efsaneyi düğününüzde ağırlamak istiyorsanız, Dancing Queen’i ilk dans müziğiniz olarak seçebilirsiniz.

10- John Travolta & Olivia Newton-John – You’re The One That I Want – Grease

Müzikal denildiği zaman akla ilk gelen film Grease’dir. İnsanın başını arşa değdirecek kadar heyecan verici ve harika müziklere sahip Grease müzikalinden, ilk dans müziğiniz olarak You’re the one that I want seçebilir ve John Travolta ile Olivia Newton-John’un koreografisini birebir uygulayabilirsiniz. Böylece düğününüzde hem bir efsaneyi canlandırmış hem de çok eğlenceli dakikalar yaşamış olacaksınız.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!