Gece Düğünleri İçin Gelin Makyajı

Unutulmaz bir gelin olmak için doğal, masum ve kusursuz ve büyüleyici gelin makyajı nasıl yapılır?

En mutlu gününüzde güzelliğinizi doğru dokunuşlarla tamamlayacağınız gelin makyajları için etkileyici birkaç önerimiz var! Okumaya devam edin…

Çiftler için en özel olan ve bir ömür boyu unutulmayacak düğün gecesinin her detayı elbette çok önemlidir. Ancak her şeyden daha önemlisi, gecenin yıldızının en iyi şekilde parlaması! Günlerdir düğün telaşı, koşuşturması bitmeyen ve sayısız seçim yapmak zorunda kalmış gelinlerimiz bir de gelin makyajı konusunda kararsızlık yaşayıp, yüzlerce seçenek arasında gidip gelsin istemedik ve gece düğünleri için en beğenilen gelin makyajlarını sizin için araştırdık.

Düğünden Bir Hafta Önce Makyaj Hazırlıkları Başlamalı!

Düğün tarihinden bir hafta önce, makyaj yapılacak cildin dinlendirilmeye başlaması gerekir. Bunun için her gün soğuk suyla yüzünüzü yıkayarak, cildinizi gelin makyajı için hazırlayabilirsiniz. Sabah ve akşam, cildiniz için en uygun nemlendirici ile, yüzünüzü kremlemelisiniz. Düğünden bir gün önce, cilde mutlaka arındırıcı peeling yapılmalıdır. Göz altında morluklar ve şişlikler varsa, bunları gidermek için düzenli uyku ve kafein içerikli kremlerle hazırlık yapılması, önemli ölçüde bu olumsuzlukların giderilmesi ve makyajın kusursuz görünmesi açısından faydalı olacaktır.

Gelin Makyajı Profesyonel Olmalı!

Gelin makyajının profesyonel bir makyaj sanatçısı tarafından ve profesyonel makyaj ürünleri ile yapılması önemlidir. Böylesine özel bir gecenin yıldızının makyajı, kusursuz olmalı! Makyaj, gelinin yüz tipine, gelinliğin modeline, hatta düğünün yapıldığı yere ve  düğünün konseptine uygun olmalıdır. Profesyonel makyaj malzemeleriyle yapılan makyaj, yorgunluk, terleme gibi olumsuz etkenlere dayanıklı olacaktır. Bütün gece dilediğiniz kadar eğlenebilir, terleyebilir ve hatta mutluluk gözyaşı dökebilir ve yine de mükemmel görünebilirsiniz.

Gece Düğünleri İçin Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Güzel ve kusursuz bir gelin makyajının vurgulanması gereken en önemli kısmı, kesinlikle göz makyajıdır. Gece yapılacak bir düğün için, en çekici ve etkileyici göz makyajı denilince akla smoky eyes makyaj geliyor. Kendi içinde de çeşitleri mevcut olan bu makyaj türünün sizi gecenin yıldızı yapabilecek en çarpıcı hali; Kanatlı smoky eyes göz makyajıdır. Bu stil göz makyajı, ten renginize göre dudaklarda hafif-uçuk pembeleri ve yumuşak tonları kaldıracaktır. Gelin makyajı için kusursuz bir tercih! Bu rüya gibi gecenin ihtişamına, kendini bırakmak isteyecek gelinlerin tercih edebileceği pırıltılı bir makyaj türü de elbette var. Bu gelin makyajında, çarpıcı eyeliner detayına parıltılı ve metalik farlar eşlik ediyor. Bakışlar, uzun kirpiklerden vazgeçilmeden, gölgelerle derinleştirilebilir. Metalik farın soğuk etkisini kırmak için sıcak tonlarda allıklar tercih edilebilir. Cilt tonuna uygun, elmacık kemiklerine ışıltılar sürdürülebilir. Bu makyaj tercih edilecekse, bordo gibi koyu tonlardaki rujlar tercih edilebilir. Gözdeki parlaklığın önüne geçmemesi adına, mat rujlar kullanılarak göz ve yüz makyajında harika bir bütünlük yakalanabilir.

Makyaja kaliteli bir göz bazı ile başlamak gerekir. Makyaj bazı, kullandığınız farın kalıcılığını ve kullanılan farın yorgunluk, terleme sonucunda gün içinde topaklanmasını engellemiş olur. Koyu ve yoğun göz makyajı, her ten rengi için kullanışlı ve cezbedicidir. Bembeyaz gelinlikle kontrast oluşturacak ve tüm davetlilerin dikkatini çekecek koyu makyaj için, metalik renkli farlar, uzun kirpikler ve siyah eyeliner kullanılabilir. Ekstra uzun kirpiklerle etkisi arttırılabilir. Bu tür yoğun göz makyajlarıyla oluşturulan gelin makyajlarında dikkat edilmesi gereken nokta; makyajın geri kalanında sadelik yakalamaktır. Bu durumda allıkta toprak ya da şeftali gibi daha soft ve daha doğala yakın tonların kullanılması uygun olacaktır. Tabii dudaklar da bu makyajın starının önünde durmamalı! Gece düğünleri için yapılan gelin makyajlarında en çok yapılan hata dudaklar ile gözlerin birbiriyle yarıştırılmasıdır. Özellikle kırmızı ve kırmızının tonları, bu tür makyajlarda tüm dengeyi altüst edebilir. Bu sebepten dolayı dudaklar için, pastel, şeftali ve ten rengine yakın tonlar tercih edilebilir.

Bırakın gözleriniz makyajınızın yıldızı olsun. Alternatif olarak, gece düğünü için yapılacak bir gelin makyajında, eğer dudaklarda kırmızı ve tonlarında ruj kullanılacak ise, bu durumda yapılması gereken, göz makyajının daha sade ve doğal olmasıdır. Böyle bir göz makyajı için, makyaj bazı uygulandıktan sonra, hafif toprak ya da bej tonlarında bir far, göz kapağının uygulanır. Sonrasında daha koyu toprak tonlarında bir far, göz kapağının dış köşelerine uygulanır. Temiz bir karıştırma fırçası ile tüm renkler birbirine karıştırılır ve bir bütünlük sağlanır. Gözün tamamı siyah kalem ile çerçevelenir. Far fırçası yardımıyla üzerinden geçilerek, buğulu bir görünüm yakalanır. Sonrasında, göz pınarından başlayarak, göz kapağının kirpik diplerine eye-liner uygulaması yapılır. Göz makyajının kusursuz görünmesi, kirpiklerin muhteşem görünmesine bağlıdır. Bunun için takma kirpik kullanmanızı öneririz. Eğer takma kirpik kullanmak istemiyorsanız, o zaman mükemmel sonuç veren bir rimel kullanmanızı ama mutlaka su geçirmez olmasını öneriyoruz. Su geçirmez rimellerin istenilen sonucu vermediğini düşünüyorsanız, altına dilediğiniz uzunluk ve hacmi sağlayan bir rimeli sürdükten sonra, üzerine su geçirmez rimel uygulaması yapabilirsiniz. Böylece gece boyunca rimeliniz, yorgunluk, gözyaşı gibi tüm olumsuzluklardan etkilenmeyecektir. Kaşlar da kusursuz bir gelin makyajında önemli bir ayrıntıdır. Kaşlarınızı, saç renginize uyumlu bir kaş kalemi ile ya da kaş farı ile şekillendirebilirsiniz. Böylece kaşlarınız, yüzünüzle kusursuz bir bütünlük sağlayacaktır. Dudaklara ruj sürülmeden önce, temiz bir fırça yardımıyla peeling yapılması ve nemlendirici sürülmesi, pul pul dökülmeyi önleyeceğinden, rujun kusursuz görünmesini sağlar. Peeling ve nemlendirme sonrası, rujun renginden bir ton koyu renkte bir dudak kalemiyle dudak çevresinin belirginleştirilmesi, rujun kalıcılığını arttıracaktır.

Gelin makyajında dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de, uygulama alanlarının birbirinden ayrılmasıdır. Göz altları aydınlatılmalı, yüzün genişliğine göre gölgelendirilmeler  yapılarak, yüzdeki burun, alın, yanak kısımları daraltılmalıdır. Allık, makyajın genel konseptine uygun renklerde olmalı ve elmacık kemikleri aydınlatılmalıdır. Gelin makyajının önemli bir kısmı da dekoltedir. Dekolte ve yüz arasındaki renk, uyumlu olmalı ve birbirinden farklı olmamalıdır. Bunun için dekolte makyajı da yüz makyajı ile bütünlük oluşturmalıdır. Yüz için kullanılan makyaj malzemelerinin de su geçirmez olması, mükemmel bir sonuç için vazgeçilmezdir. Uzun süre kalıcılığını koruyan bir fondöten, bütün gece kusursuz görünmenizi sağlayacaktır.

Kusursuz Bir  Gelin Makyajı Provası

Hayalini kurduğunuz o muhteşem gecede kusursuz bir gelin olmak için, bir hafta öncesinde gelin makyajı provası yapmanız, olabilecek kötü sonuçları ortadan kaldıracaktır. Gelin makyajınızı yapacak olan makyaj uzmanından, bir hafta öncesinde size uygulayacağı makyajın provasını isteyin. Böylece, yüzünüze, gelin saçı ve gelinliğinize en uygun makyaj stilini ve renklerini görmüş olursunuz. Hatta, eğer her iki provayı bir arada yapabilecek durumda iseniz, saç ve makyajınızın provasını bir arada yapmanız, bütünlüğü sağlamanız açısından daha başarılı bir sonuç verebilir.

O büyülü gecede, kusursuz bir makyajla unutulmaz bir gelin olacaksınız. Yıllar sonra, düğün fotoğraflarınıza baktığınızda, gururla ve ilk günkü mutlulukla gülümsüyor olacaksınız. Doğru seçimlerle, profesyonel bir dokunuşla unutulmaz bir gelin olacaksınız. Yazımız sizin için faydalı olduysa, yorumlarınızı diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!