Gece Düğünü İçin Kapalı Gelinlik Modelleri

En özel gününüz için en özel parçanızı seçmeniz gerekiyor. Oldukça zor bir karar olduğunun farkındayız. Geçmişe dönüşün başladığı günümüzde kapalı gelinlik modelleri yeniden en gözde tercihlerden biri haline gelmiş durumda.

Gelinlik, düğünlerin en önemli parçasıdır. Gelinliğiniz ile herkesi büyüleyebileceğiniz gibi pek çok yoruma da maruz kalabilirsiniz. Bu özel gününüz için yüzlerce gelinlik denediğinizi biliyoruz. Ruhunuzu yansıtacak ve düğününüzün tüm tasarımı ile bütünleşecek o parçayı arıyorsunuz. Biz de sizin için gece düğünü için kapalı gelinlik modelleri hakkında yardımcı olacağını düşündüğümüz bir yazı hazırladık.

Geçmişten Günümüze Uzanan Modeller

50’li yıllarda oldukça popüler olan kapalı gelinlik modelleri son yıllarda tozlu sandığından tekrar çıktı. Özellikle Prens William ve Cambridge Düşesi Kate Middleton’un evliliği ile popülaritesi artan kapalı gelinlik modelleri şimdilerde gelinlerin bir numaralı tercihleri arasında bulunmakta. Kate Middleton, Sarah Burton’ın Alexander McQueen için tasarladığı muhteşem gelinlik sayesinde sadece İngiltere değil tüm dünyada adını duyurmayı başardı ve bu sayede ülkemizde de ünlüler tarafından tercih edilmeye başladı. Gülben Ergen, Merve Boluğur ve Ece Erken kapalı gelinlik modası akımına katılmış ünlülerden sadece birkaçı.

Siz de bu akıma katılmak mı istiyorsunuz? Ancak seçtiğiniz düğün konseptine uygun kapalı gelinlik modeline bir türlü karar veremediniz mi? İşinizi kolaylaştırmak adına buradayız. Hayatın en heyecan verici ancak bir o kadar da en zor aşamalarından olan gelinlik seçimi, stres ve kafa karışıklığının fazlasıyla yaşandığı düğün hazırlığı aşamasında bir numara olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz. Bu durum kabusunuz haline gelebilir. Bunu engellemek ve alternatifleri daha iyi değerlendirmeniz için gece düğünü konseptine uygun olacak kapalı gelinlik modellerine bir göz gezdirelim.

Gece düğünleri, diğer düğün organizasyonlarına nazaran daha gösterişli saç ve makyajı, bunun yanında daha gösterişli de bir gelinliği kaldırabilir bir konsepttir. Yani kısaca, istediğiniz abartıyı uygulayabileceğiniz bir düğün konseptidir diyebiliriz. Eğer siz de gece düğününü tercih eden gelin adaylarından biri iseniz, bu organizasyona uygun kapalı gelinlik modeli de gösterişli ve bir o kadar da sizi yansıtan bir model olmalı.

Hangi Kapalı Gelinlik Modeli Size Daha Uygun?

Dantel Kumaşlar

Dantel geçmişten bugüne gelinlik modellerinin tartışmasız en gözde kumaşlarından biridir. Tabi konu uzun kollu gelinlik modelleri ise dantel kumaşından bahsetmeden geçmek olmaz. Gelinliğin tamamı dantel olabileceği gibi sadece kol ve üst kısmı dantel işlemeli olabilir. Nakışlı Fransız danteli adı verilen brode kumaş, hiçbir zaman modası geçmeyen kumaşlardan biridir.

Tamamen dantel işlemelerden oluşan, uzun kollu, belden oturtmalı ve etekleri fazla kabarık olmayan bir gelinlik modeli tercihleriniz arasında yer almalı. Bu model hem asil, hem şık, hem de aradığınız kapalı gelinlik modeline en uygun ürünlerden biri olacaktır.

Güpür Kumaşlar

Vintage bir görünüm vermek isteyen gelinler, güpür ve ipek kumaşları birleştirerek cool bir görünüm yakalayabilir. Ancak ufak bir öneri, kol boyunuzun bilek hizasında olması daha modern bir görünüm sağlayacaktır.

Prenses Tarzı

Prenses tarzı gelinlik modellerinin en büyük özelliklerinden birisi de vücudunuzdaki kusurları kapatmak konusunda başarılı olmasıdır. Özellikle bel ve omuz dengenizi mükemmel ayarlar. Bu nedenle tercihleriniz arasında bulunması gereken bir diğer model, prenses tarzı gelinliğin uzun kollu yorumlanmış hali olmalı.

V Yakalar

Kim demiş dekolte isteyenler uzun kollu gelinlik giymez diye? Uzun kollu kapalı gelinliklerle de gayet seksi bir görünüm yakalayabilirsiniz. V yakalı gelinlik modelleri ile dekoltenizi ne kadar açmak isterseniz o kadar açabilirsiniz. Bu bölüme yerleştirilen işlemeli dantel parça hem çekiciliğinizi koruyabilir hem de daha asil bir duruş kazanabilirsiniz.

Kabarık Etekler

Çoğu gelin o özel düğün gününde prensesler gibi olmak ister. Her kadının küçükken izleyip yerinde olmayı hayal ettiği bir prenses vardır. Bu yüzden de kadınlara kabarık etekler hep cazip gelmiştir. Kısa boylular için çok kullanışlı olmasa da kabarık eteklere sahip, belden oturtmalı, uzun kollu, dantel işlemeli bu kapalı gelinlik modeli, gece düğünü organizasyonu için vazgeçilmez bir parça olacaktır.

Kalp Yakalar

Kalp yakalı uzun kollu gelinlik modellerinin bir numaralı şartı ince kollara ve küçük göğüslere sahip olunmasıdır. Kalp yaka kesime sahip, kolları Fransız danteli işlemeli ve etekleri gelinliğin üst modeline göre daha sade olarak tasarlanmış kapalı gelinlik modelleri de gece düğününe yakışır cinsten. Asilliği ve zarafetiyle dikkat çeken bu model, en güzel kapalı gelinlik modelleri arasında yerini almış durumda.

Balık Kesimler

Balık kesimi gelinlik modellerini tercih etmek istiyorsanız, bu kesimdeki gelinliklerin de kapalı ve uzun kollu tarzı mevcut. Tül detayları ile göğüs kısmı kapatılan balık kesimi gelinlik modelleri, tercihleriniz arasında kesinlikle yer almalı. Bu şekilde kum saati vücut tipini de yakalamış olacaksınız.

Hakim Yakalar

Hakim yakalı gelinlik modellerinin eşleştiği en önemli isim Grace Kelly’dir. Hakim yakalı gelinlik modelleri ile ağır ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ancak gelinliğinizi tamamlayacağınız parçalar konusunda biraz zaman harcamanız gerekebilir.

Bisiklet Yakalar
Bisiklet yakalı uzun kollu gelinlik modelleri her ne kadar basit gibi görünse de saç modelinizle eşsiz bir görünüm sağlayabilirsiniz. Üstelik bisiklet yakalı gelinlik modelleri sayesinde boynunuz daha uzun ve ince görünecektir.

Manşetli Kollar

Her gelin sade olmak istemeyebilir. Eğer hareketli ve iddialı bir gelinlik modeli istiyorsanız. Manşetli kollar tam size göre. Ancak kollardaki hareketi dengelemesi açısından gelinliğinizin geri kalanını sade bırakmanız daha uygun olacaktır.

Gece düğünü için uygun olacak kapalı gelinlik modellerini seçmekte zorlanıyorsanız, sizlerle paylaştığımız bilgiler doğrultusunda hareket etmenizde yarar var. Bu sayede hem hazırlık aşamasındaki iş yükünüz azalacak, hem de daha doğru seçimler yapabileceksiniz. Ancak unutmamalısınız ki gelinlik modelinizin tek başına güzel olması yetmez. Saçlarınız, makyajınız ve mücevherleriniz de gelinliğinizi en uygun şekilde tamamlamalı ve yüceltmeli.

 

Gelinlik ve Saç Modeli Uyumu Önemli

ib_api_p_2089548

Uzun kollu ve kapalı gelinlik modellerinde saçlarınız gelinliğinizin modeline göre çeşitlilik gösterebilir. Ama kısaca söylemek gerekirse vücudunuzun kapalı gelinlik modellerini kaldırabilmesi açısından toplu saç en uygunudur. Açık saçlar kapalı olan gelinliğinizi bir o kadar daha kapatıp boğabilir. Bu nedenle, hakim yakalı gelinlik modellerinde sade enseden topuz en uygunudur. Ancak dekoltenize göre saçlarınızı gevşetebilir ve dağınık topuz tarzı modelleri uygulayabilirsiniz. Üstelik vücut hatlarınızı belli eden uzun kollu kapalı gelinlik modellerinde gergin saç topuzları size oldukça feminen bir hava katacaktır.

Saçınız ve gelinliğinizin yanında makyajınız da bir o kadar önemli. Kayık yakalı kapalı gelinlik modellerinde romantik bir görünüme bürüneceğiniz için yumuşak pastel tonları kullanmanızı öneririz. Ancak sıkı ve gergin topuzlu saç modelini seçtiyseniz kırmızı ve bordo tonlarında rujlar ile düğününüzde, sizin dışınızdaki herkese gölge düşüreceksiniz.

Kapalı gelinlik modellerinde mücevher seçiminin oldukça zor olduğunu söyleyebiliriz. Ancak sahip olduğunuz gelinlik ve üzerindeki işlemeler size bir mücevherden daha şık bir görünüm sunabilir.

Peki siz en çok hangi modeli beğendiniz? Seksi bir görünüm yakalayan V yakalıları mı? Prenses tarzını mı? Yoksa Dantel kayık yakalıları mı?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!