Gece Düğünü İçin Porselen Makyaj

Hayatın en özel anlarından olan düğün merasimi tercihini gece düğününden yana kullanan kadınlar için porselen makyaj önerilerimize hep birlikte bir göz atalım.

Hayatınızın aşkını buldunuz, evlilik yolunda bütün hazırlıklarınızı tamamladınız ve şimdi sıra detaylara geldi. Düğün mekanı, gelinlik provaları, damatlık seçimi derken günler hızla tükendi ve siz bu mutlu gününüz için gece düğünü konseptini seçtiniz. Tabii ki kır düğünü ya da salon düğünü organizasyonlarında değişen gelinlik modeli, saç ve makyaj için de geçerli. Peki gece düğünü için porselen makyaj nasıl yapılmalı?

Öncelikle porselen makyajın ne olduğundan ve kimlere uygulanabileceğinden biraz bahsetmekte yarar var. Çünkü yanlış biçimde ve yanlış kişilere uygulanan porselen makyaj, oldukça ciddi sorunlara yol açabilir. Daha çok, yüzünde yara ya da yanık izi veya koyu akne lekeleri olan kişilere, gelinlere ve ekran karşısına çıkan insanlara uygulanan bu makyaj türü, normal makyaja göre daha dayanıklı ve yapımı oldukça zaman alıyor. Profesyonel kişiler tarafından, özel ürünlerle yapılan porselen makyaj, her kişiye ayrı ürün ve ayrı teknik kullanmayı gerektiriyor. Gece uygulaması için ideal olan bu makyaj, gündüz uygulandığı takdirde gün ışığı yüzünden bütün ince detayları belli edecektir. Bu yüzden gece düğünleri için tercih edilebilen porselen makyaj, gündüz için oldukça elverişsiz diyebiliriz.

Yaklaşık 42 saat bozulmadan kalabilen porselen makyaj, terleme ve ıslanma gibi durumlarda da dağılmadığı için gece düğünü gelinlerinin oldukça sık tercih ettiği bir makyaj uygulaması. Porselen makyaj uygulanırken öncelikle yüzün iyice temizlenmiş olması gerekiyor. Ardından uygulanacak bir maske ya da peeling, yüzünüzün ölü derilerden arınmasını sağlayacaktır. Hayatınızın en özel anlarından biri olan düğün töreninizde, ışıl ışıl bir cilde sahip olmanız için bu uygulamaları yapmanızı tavsiye ederiz. Daha sonrasında yüzün tamamına uygulanacak makyaj bazı ile ilk aşamayı gerçekleştirip, üzerine cilt tipinize ve cilt renginize uygun fondöten uygulamasını yapabilirsiniz.

Genelde ya dudak ya da göz odaklı uygulanan porselen makyajda, eğer gözleriniz ön planda olsun isterseniz ve göze ağır makyaj tercih ederseniz dudağınızın rengini hafif ve doğal tonlarda seçmelisiniz.

Eğer dudaklarınız ön planda olsun istemişseniz ve koyu renk ruj kullanmışsanız, bu defa göz makyajınızı daha hafif uygulamanız, doğru bir kullanım olacaktır.

Göz ve dudak makyajınızın koyu tonlarda uygulandığı durumlarda, allık renginizi daha hafif ve doğal renklerde seçmenizde yarar var.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!