Geçmişten Günümüze En Güzel Evlenme Teklifleri

Onsuz bir yaşam düşünemediğiniz ruh eşinizi bulduysanız ve üstelik de evlilik için kendinizi hazır hissetmeye başladıysanız; en güzel evlenme teklifleri yazısı tam size göre.

Evlenme teklifleri evliliğin giriş kapısı, olmazsa olmazı, en çok akılda kalanı ve aynı zamanda en çok terleteni. Sevdiğiniz insanın karşı koyamayacağı ve ömür boyu unutamayacağı, ileride çocuklarınıza ve torunlarınıza anlatacağınız bir evlenme teklifi arıyorsanız; tarih boyunca aynı yoldan geçen insanların bugüne dek unutulmayan en güzel evlenme teklifleri size yardımcı olabilir.

Öncelikle sizi rahatlatacak bir bilgi; evlenme teklifi hiç de yeni bir adet değil; yüzyıllardır binlerce insan bu yoldan geçti, bu yolda ter döktü. Osmanlı’da sevdiklerinin yüzlerini görmek için aylarca imkân kollayan, bir mendil peşinde gününü gecesine katan, sevgilerini ve evlenme isteklerini daha çok mektup yoluyla bildiren gençler, şu sade ve bir o kadar da güzel cümleyle dillendirdiler meramlarını: “dest-i izdivacınıza talibim”.

Gün geldi, devran döndü; modern yaşam kadın-erkek ilişkilerini değiştirdi; en güzel evlenme teklifleri yazıdan söze, mektuptan eyleme geçti ve değişti. Örneğin Atatürk, Latife Hanım’ın karşısına geçip, gözlerinin içine bakarak beyaz bir gül eşliğinde birden fazla kere evlenme teklifi etti. Latife Hanım’dan net bir cevap alamayan Paşa, en sonunda geleneksel yönteme, yani yazıya başvurdu. Kendi yatağının üzerine iliştirdiği evlenme teklifini, Latife Hanım’a odasını toplamasını rica ederek şaşırttı onu; sonrası malumunuz…

Türk tiyatrosunun büyük ustası Haldun Dormen’in, ünlü halkla ilişkilerci Betül Mardin’e, kaçacak hiçbir yer bırakmayarak asansörde yaptığı evlenme teklifi de en güzel evlenme teklifleri arasında ilk sıralarda…

Haldun-Alya-

Hazır sanatçılardan konu açılmışken, bir neslin hayallerini süsleyen, zaman zaman gözyaşları içerisinde “evet de” diyerek tempo tutulan, filmlerde ve dizilerdeki evlenme teklifleri de unutulmamalı. Yeni çekilen film ve dizilerde her geçen gün bu tekliflere yenileri eklense de, İkinci Bahar’da Şener Şen’in Türkan Şoray’a muhabbet kuşlarını konuşturarak ettiği teklif uzun yıllar unutulmayacak cinsten.

Biraz daha bugünlere gelecek olursak, ünlü dizi oyuncusu Murat Yıldırım’ın bir dizi setinde tanıştığı kız arkadaşı Burçin Terzioğlu’na ettiği evlenme teklifi beklenmedik bir anda gelen şaşırtıcı teklifin gücünü gösterir nitelikte. Aralarında geçen bir tartışma esnasında Terzioğlu’nun “benden ne istiyorsun” diye sorması üzerine, Murat Yıldırım “evlenmek istiyorum” diye cevaplar ve hikayenin geri kalan kısmı nikah masasında devam eder.

2tg9

Geçmişten günümüze en güzel evlenme teklifleri listesine, son olarak spor camiasından güzel bir teklifle nokta koyuyoruz. Adanaspor’un kalecisi Tolgahan Acar’ın, maçı izlemek için gelen kız arkadaşına, maçın ardından taraftarları selamlarken, binlerce insanın huzurunda eline mikrofonu alarak yaptığı evlenme teklifi de hatırlardan çıkmayacak türden.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!