Geleneksel Çiftlere Özel Düğün Konsepti

geleneksel-kapak

Son yıllarda yenilik peşine düşenler kadar geleneklerine sıkı sıkıya bağlı olan çiftler de her gün artmaya başladı. Hatta düğün törenlerinin bizi her geçen gün bambaşka bir atmosferle karşıladığı şu günlerde, geçmişe olan özlem de fazlasıyla arttı diyebiliriz. Hal böyle olunca geleneksel çiftlere özel geçmişle bugünün çizgilerini buluşturan ve içinde fazlasıyla bizden izler olan bir düğün konsepti hazırladık. Eğer ilk adımlarınızı Osmanlı’nın izinde gösterişli bir düğünle atmak istiyorsanız bize kulak verin.

geleneksel-1

İhtişamlı Sofralar, Enfes Lezzetler

Geleneksel bir düğünle eskilerin ruhunu yaşatmak isteyen çiftlerdenseniz sizi şimdiden zorlu bir hazırlık süreci bekliyor demektir, şimdiden uyaralım. Çünkü misafir ağırlamanın ne kadar mühim olduğunu çok iyi bilen ailelere sahibiz. Sadece bayram için kurulan anane sofralarının kusursuzluğunu örnek alarak gösterişli düğün masaları hazırlamanız oldukça mühim. Hani konuklarınızın “yalnızca kuş sütü eksik” diyeceği eksiksiz sofralardan bahsediyoruz. Düğün menüsünün yaratacağı lezzet şöleninin dışında masa süslemelerinde de olabildiğince cesur olmanız gerekiyor. Bu konuda ise en büyük yardımı Osmanlı motifli dekorlardan ve altın varaklı süslemelerden alabilirsiniz. Yine güller ve saten kurdelalar ile süslenmiş masa ve sandalyeler ise bu düğün için ne kadar özenli olduğunuzu göstermeye yetebilir.

geleneksel-2

Osmanlı Saraylarını Aratmayan Bir Düğün

Geleneksel çiftler için hazırladığımız düğün konseptinde Osmanlı Saltanatı’ndan ilham almasak olmazdı. Mesela saray düğünlerine yakışır bir düğün atmosferi için geleneksel motiflerle çevrilmiş rengarenk bir düğün teması oluşturmaya ne dersiniz. Minderler üstüne kurulmuş şık bir düğün mekanı pekala tüm konuklarınızı etkileyebilir. Hatta dönemin etkilerinden esinlenerek sini düğün yemeğinizi sini sofralarda bile sunabilirsiniz.

geleneksel-3

Osmanlı Düğünlerinin Olmazsa Olmazı: Lokum Sunumları

Geleneksel bir düğün töreni için kültürümüzün sayısız güzelliğinden destek alabilirsiniz. Mesela misafirlerinizi Osmanlı düğünlerinde sunulan güllü, cevizli ve fıstıklı lokumlardan oluşan bir ikram büfesiyle karşılayabilirsiniz. Ya da tıpkı o günlerde olduğu gibi geleneksel bir karşılama ritüelinde lokum ve şerbet dağıtabilirsiniz.

geleneksel-4

Kıvrak Ritimler İçin Tefler ve Ziller Hazırlayın!

Geleneksel bir çift olarak bildiğinize emin olsak da biz yine de hatırlatalım, sizin düğün konseptinizde dansöz mutlaka olmalı. Hatta kıvrak bir dans şölenine eşlik edecek arkadaşlarınız için tefleri ve zilleri de hazırlamanızda fayda var. Üstelik geleneksel bir düğün konseptine yakışır eğlenceli müzikler için hem konuklarınıza hem de sizin için eğlenceli bir anı olacaklar. Hatta bugünü ömür boyu unutulmayacak kılmak istiyorsanız misafirlerinizin ne kadar eğlendiğini anımsatacak bir hediye olarak bir çift zil nikah şekeri bile hediye edebilirsiniz.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!