Geleneksel Düğün İçin En Güzel Dans Müzikleri

Tercihinizi geleneksel temaların olduğu bir düğünden yana kullandıysanız, bu özel günü benzersiz ve size özel kılmak istiyorsanız, en güzel dans müziklerinden oluşan listemiz işinizi kolaylaştıracak.

ib_api_p_1867547

Geleneksel anlayışa sahip bir düğün planlamasında, en başından en sonuna kadar her ayrıntının yöresel unsurlarla bezenmesi gerekir. Davetlilerin yerleşim planından ikramlara, pasta kesiminden çalacak müziklere kadar her detayın geleneksel ögelere göre belirlenmesi önem arz eder. Evlenecek kişilerin aynı kültürden olması işi bir nebze kolaylaştırır ancak aileler farklı yörelerden ise hem gelinin, hem de damadın kültürüne uygun motiflerin kullanılması misafirlerin hoşuna gidecektir.

Geleneksel düğün planınızda akıldan çıkmayacak ilk giriş müziği kadar oyun havası ve dans müziği seçimleri de önemlidir. Hayallerinizin gerçekleşeceği o muhteşem günde, müstakbel eşinizle en sevdiğiniz dans müzikleri eşliğinde salınıp bulutların üzerine çıkabilirsiniz. Mutluluğunuzu tüm çiftlerle beraber pistte dans ederek kutlamanızı sağlayacak en güzel dans müzikleri arasından yapacağınız seçimler, davetlilerinizin katılımı ile yaşadığınız romantizm dolu dakikalar anılarınızda hep canlı kalmasını sağlayacak.

En güzel dans müzikleri arasından seçimde bulunurken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli noktayı size hatırlatmak isteriz. Eğer dans müziğiniz Türkçe olsun istiyorsanız yöresel şarkıların yanı sıra klasik ve modası geçmeyen bir parça seçimi de tüm geleneksel motiflere uyacaktır. Eğer yabancı bir müzik tercih edecekseniz, kulağa en tanıdık gelen melodilere yönelmeniz davetlilerin kendilerini piste atmak için can atmaları açısından yerinde olacak.

Gelin en güzel dans müzikleri örneklerinden birkaçını beraberce hatırlayalım:

ib_api_p_725434

İlk Dans Müzikleri (Türkçe)

1- Asla Vazgeçemem ( Tarkan )

90’lı yılların unutulmaz şarkısı ‘Asla Vazgeçemem’ ilk dansınıza duygusal bir derinlik katacaktır. Misafirleriniz bu duygusal şarkı eşliğinde, birbirinize kenetlediğiniz bakışlarınızla yaptığınız dansı izlemekten büyük keyif alacaktır.

2- Samanyolu ( Berkant )

Yıllar geçtikçe daha çok anlam kazanan, neredeyse her aşkı onurlandıran bir şarkıdır ‘Samanyolu’… 1968 yılından beri kim bilir hangi çiftlerin ilk dans müziği olmuştur ve kaç misafirin kulağının pasını silmiştir… Siz de partnerinizle sahneye bu müzik eşliğinde çıkabilirsiniz.

3- Bana Ellerini Ver Hayat Seni Sevince Güzel ( Özdemir Erdoğan )

Ellerinden tutup bırakmayacağınız, yaşamınız boyunca birlikte olacağınız aşkınızı tüm misafirlerinize haykırdığınız şarkıdır. Özdemir Erdoğan’ın müthiş sesinden salonda naif ve duygusal bir atmosfer oluşturacak bu müzikle sahneye çıkışınız eminiz herkesi duygulandıracaktır.

ib_api_p_1669021

4-Baharda Kuşlar Gibi ( Özdemir Erdoğan )

Özdemir Erdoğan’dan bahsetmişken bu şarkısını da es geçersek olmaz. İlk dans müziği olarak yılların romantik şarkısıyla sahneye çıkarken eminiz ki siz de çok duygulanacaksınız. Mutlulukla birleşen elleriniz ve gözleriniz misafirlerinizin dikkatlerinden kaçmayacaktır. Bu şarkı fotoğraf karelerine yansıyacak mutluluğunuza eşlik edecektir.

5- Ta Uzak Yollardan ( Nilüfer )

Güçlü sesiyle Nilüfer’in bu şarkısı ilk dansınıza duygusallığın yanında sapasağlam bir duruş da ekleyecektir. Sanıyoruz, aşkınızın hiçbir şey karşısında yıkılmayacağını tüm misafirlerinize duyurmanın en güzel yolu bu şarkıdır.

6- İsyankâr Yürek ( Esra Çetiner )


Sakin ve duygusal bir ilk dans için zamanın ünlü dizisi olan Elveda Rumeli müziklerinden ‘İsyankâr Yürek’ seçilebilir. 1900’lerde Osmanlı yönetimindeki Makedonya’da geçen yoksul bir baba ile kızlarının öyküsünü konu alan dizide solistliğini Esra Çetiner’in yaptığı şarkı oldukça duygusal bir atmosfer yaratacaktır.

ib_api_p_495271

Video Gösterim Müzikleri (Türkçe)

Video gösterimleri düğünlerde sıklıkla karşılaştığımız güzel bir ayrıntıdır. İlişkinizin başladığı zamanlardan düğününüze kadar olan süreçte çekildiğiniz resimlerle süslenmiş bir düğün videosu salona neşe katacaktır. Sizlere bu videolara alt fonda eşlik edecek birkaç şarkı öneriyoruz:

1- Devlerin Aşkı ( Cahit Berkay )

2- Güle güle oğlum ( Barış Manço )

3- Fikrimin İnce Gülü ( Sema )

4- Hoşgeldin ( Birsen Tezer & Hüsnü Arkan )

Sahne Müzikleri (Türkçe)

Bu aşamada sizden neredeyse tüm misafirlerinize hitap edebilecek çok geniş bir yelpazeden müzikler belirlemeniz beklenir. Sahne müzikleri için önerilerimiz:

1- Ali Ayşe’yi Seviyor ( Ali Kınık )

2- Yurtta Aşk Cihanda Aşk ( Gülşen )

3- Vay Benim Halime ( Candan Erçetin )

4- Hey Onbeşli ( Fatih Erkoç )

5- Dokumacı Kızlar ( Rumeli Ekrem )

6- Oğuz Yılmaz ( Çekirge )

7- Ateş Böceği Misin ( Güzin &Baha )

8- Ringo Ringo Şişeler ( Sinan Yılmaz )

9- Hadi O Zaman ( Nazan Öncel & Tarkan )

10- Ya El Yelil ( Mezdeke )

İlk Dans Müzikleri (Yabancı)

1- Stand By Me ( Ben E. King )

50’li ve 60’lı yılların soul üstadı olan Ben E King’in şarkısı ilk dansınıza eşlik edebilir. Kadife sesli üstadın romantik şarkısı ile sahneye çıkabilirsiniz. Mutluluk esintileri saçan bu şarkı size ve sevdiklerinize unutulmaz dakikalar yaşatacaktır.

2- I Will Always Love You ( Whitney Houston )

‘Seni her zaman seveceğim’ diye haykırmanın en mükemmel yoludur bu şarkı. Sahnenin tozunu attıracak güçlü bir ses eşliğinde ilk dansınızı yapabilirsiniz. Bu şarkı yabancı müzikle hiç ilgilenmeyen misafirlerinize dahi tanıdık gelecektir.

3- Stay With Me ( Goran Karan )

Hint şarkıcı Karan’ın sesinden ‘stay with me’ şarkısı zamanında ülkemizde de adını duyurmuştur. İlk olarak ‘kada zapsu andelli’ ismiyle kendi dilinde yarattığı bu eseri, daha sonra İngilizce olarak yorumlamıştır. Duygusal ve romantik tınısıyla belki de birçoğumuzu ağlatmış olan bu şarkının, ilk dans müziğiniz olması bir hayli anlamlı olacaktır. Tüm derinliği ile misafirlerinizin gönüllerini fethedecek bu şarkıyı seçmeniz, düğününüze eşsiz bir atmosfer kazandıracaktır.

ib_api_p_1179726

4- All My Life ( Karla Bonof )

Sözleri yeni sevgilinize veya ölümsüz aşkı sunduğunuz partnerinize yönelttiğiniz bir serenat gibidir. İçinizi enerji dolduran kıpır kıpır melodisi sayesinde neşeli bir ilk dans deneyiminiz olacaktır. Tabi ki misafirlerinizin de sizinle aynı duyguya kapılacağını söyleyebiliriz.

5- Careless Whisper ( George Michael )

Nostaljik bir şarkı. 80’li yıllarının en çok dinlenen romantik aşk şarkısı ‘Careless Whisper’i günümüzde hala birçok kişi severek dinliyor. Kimilerine göre, bir dönemin gençlerine bundan 50-60 yıl sonra bile dinletildiğinde aynı hisleri yaşatabilecek nadir şarkılardan biridir. Siz de sahneye partnerinizle el ele tutuşarak bu romantik şarkı eşliğinde çıkabilir ve ilk dansınızı yapabilirsiniz.

Video Gösterim Müzikleri (Yabancı)

1- The Piano Guys ( Beethoven’s 5 Secrets – David Guetta )

2- Andalucia ( Pink Martini )

3- Time Of My Life ( Dirty Dancing )

4- Everything I Do ( Bryan Adams )

Sahne Müzikleri (Yabancı)

1- Flamenco Oriental ( Dalida )

2- Livin’ La Vida Loca ( Ricky Martin )

3- Danza Kuduro ( Don Omar )

4- Bounce ( Tarkan )

5- Loca ( Shakira )

6- Te ka lali shpirt ( Silva Gunbardhi )

7- Yalla ( Inna )

8- Bilionera ( Otilia )

9- On The Floor ( Jennifer Lopez )

Listeyi gönlünüzce oluşturabilir, en güzel dans müzikleri arasından muhteşem tercihlerde bulunabilirsiniz. Bu sebeple düğününüzde çalacak dans müziklerinin yüreğinizden koparak duygularınızı yansıtacak parçalardan oluşmasına özen gösterin.

Listeye eklenebilecek başka güzel ve anlamlı şarkılar elbette var… Acaba hangilerini unuttuk? Siz de geleneksel konseptte yapılacak düğününüzde kullanacağınız müzikleri bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!