Gelin Aksesuarları

Bir telaştır gidiyor. Her şey mükemmel olsun istiyorsunuz. Haklısınız, her şey kusursuz olacak, tabii küçük detayları unutmazsanız. Gelin aksesuarları bir yap-bozun parçaları, gelinliğe uygun bir çiçeğiniz yoksa şıklığınızdan da bir parça eksik demek. Ayakkabı ve çiçek gelinlikle uyumlu, taç ve duvakların boyu topuzunuzun şekline göre ayarlanmış olmalı. Düğün öncesi bir liste yapın ve eksiklerinizi en kısa sürede tamamlayın.Ya da zahmet etmeyin, sizin için hazırladığımız gelin aksesuarları listesini kontrol edin!

1- Duvak – Gelin Aksesuarları

Uçuş uçuş bir tül, upuzun bir kuyruk… Gelinliğinizi tamamlamak için kesinlikle uygun bir duvak seçmelisiniz. Örneğin gelinliğinizin modeli yoğun işlemeli ve boncuk detaylıysa duvağınızın sade ve şık olması gerekli. Üstelik uzun ve sade duvaklar fotoğraf karelerinin de en güzel dekoru. Uzun duvak tercih edecek olan gelinlerin, gecenin uzun olduğunu da düşünmesi gerekir. Gecenin ilerleyen saatlerinde değiştirmek için kısa bir duvak da alternatif olacaktır.

2- Gelin Ayakkabısı- Gelin Aksesuarları

Kadınların zayıf noktası ayakkabılar. Ayakkabı bir de gelinlik için alınıyorsa, kabus dolu anlar başlıyor demektir. Kaç çift ayakkabı denenmiştir acaba seçim yapmadan önce. Ayakkabı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken şey rahat olması, malum bütün gece yerinize oturamayacaksınız! Gelin aksesuarlarının baş tacı ayakkabı seçiminizi yaparken renginin de gelinliğinize uygun olması gerekiyor. Gelinliklerin altında ayakkabılar çok görünmese de kız arkadaşlarınız ayakkabı altındaki ismi silinmiş mi diye mutlaka bakmak isteyecektir!

 3- Gelin Tacı – Gelin Aksesuarları

Düğünün prensesi sizsiniz, haliyle bir taca ihtiyacınız var. Gelin aksesuarı olarak taç kullanmayı düşünüyorsanız gelinliğe uyumu kadar düğünün yapıldığı mekanı da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Eğer bir kır düğünü geliniyseniz, çiçeklerden yapılmış doğal bir taç kullanabilirsiniz.

Ya da konsept bir düğün yapmayı planlıyorsanız konsepte uygun bir taç da uygun olacaktır. Örneğin düğününüzün konsepti ‘mitolojik aşıklar’ olabilir. Böyle bir düğün için fotoğraftaki taç tam da size göre!

4- Gelin Çiçeği – Gelin Aksesuarları

Kır çiçekleri, rengarenk güller ya da beyaz lilyumlar… Gelin aksesuarlarının olmazsa olmazı çiçekler de mekan ve gelinlikle uyum içerisinde olmalı. Canlı çiçekler ise son yılların gözdesi. Usta elden çıkan bir aranjman rüya gibi bir bütünlüğe kavuşmanızı sağlayabilir.Tabii gelin olma sırasının kimde olduğunu anlamak için de yedek bir çiçeğinizin mutlaka olması gerekiyor!

 5- Takılar – Gelin Aksesuarları

Gelin aksesuarı seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken detay takılar. Takı seçiminizi yaparken kesinlikle gelinliğinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Zaten yoğun detayların bulunduğu bir gelinlik için büyük takılar tercih etmemelisiniz. Fakat eğer sade bir gelinlik tercih ettiyseniz şık bir gerdanlık gelinliğinizi tamamlayan güzel bir detay olabilir. Küçük ve zarif pırlanta küpeler ise güzelliğinize güzellik katacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!