Gelin Arabası Seçimi

Külkedisi hikayesinde bal kabağının büyülü bir arabaya dönüşmesini büyük bir heyecanla bekleyen çocuklar olarak gelin arabalarına olan hayranlığımıza şaşırmamak gerek. İşte bu yüzden de ne zaman yanımızdan bir gelin arabası geçse çocukluk hayallerimiz canlanıyor yeniden.

gelin-arabasi-kapak

Biz gelin arabalarına bu kadar meraklıyken şu sıralar düğün arifesinde olan çiftler için o arabaların her zamankinden çok daha anlamlı olduğunu biliyoruz. Sonuçta hayatlarının en önemli günlerinde ayaklarını yerden kesen büyülü bir arabaya ihtiyaçları var! Eğer siz de düğün hazırlıklarına başladıysanız ve sıra gelin arabası seçimine geldiyse doğru yerdesiniz. Gelin arabası seçmeden önce nelere dikkat edilmesi gerekiyor diye küçük bir araştırma yazısı hazırladık çünkü!

gelin-arabasi-1

Mevsim Koşullarını Dikkate Alın!

Pek çok çiftin gelin arabası hayallerini cabrio bir modelin süslediğiniz biliyoruz. Ancak sonbahar ya da kış aylarında evlenmeyi planlıyorsanız olası sağanaklar nedeniyle bu fikirden hızla uzaklaşmanız gerekiyor. Üstünü kapatıp bu soruna çözüm bulacağınızı  düşünüyorsanız ne yazık ki bazı cabrioların yoğun sağanaklarda su sızdırma gibi bir tehlikesi olduğunu hatırlatalım. Eğer gün boyu aynı arabayı kullanmayı planlıyorsanız yine hayalinizdeki kadar iddialı farklı gelin arabası seçeneklerine göz atmanızda fayda var. Mesela spor ve lüks bir model en az cabrio modeller kadar harika bir alternatif olabilir. Hatta hayalinizden vazgeçmek istemiyorsanız açılır cam tavanlı bir gelin arabası da tercih edebilirsiniz.

gelin-arabasi-2

Konsepte Uygun Gelin Arabaları

Gelin arabanızı seçerken en çok dikkat etmeniz gereken husus, konsepte uygun bir model kiralamak diyebiliriz. Örneğin romantik bir düğün için spor bir gelin arabası çok da uygun bir seçim olmayacaktır. Ya da vintage temalı bir düğün için yola modern bir gelin arabasıyla çıkarsanız konuklarınızın kafasını biraz karıştırabilirsiniz. Bu tip durumlar yaşamak istemiyorsanız konseptinizin ruhuna uygun bir gelin arabası bulmanızda fayda var.

gelin-arabasi-3

Kiralama Şirketinin Referanslarına Bakın

Gelin arabası kiralamada yaşanan en sık problemden biridir istenilen aracın düğün günü hazır olmaması. Ve ne yazık ki istediğiniz gelin arabası yerine bambaşka bir araç bile önerebilir kiralama şirketleri. Küçük bir ayrıntı olsa da son dakikada stresinize stres katar bu değişiklik. Eğer böyle bir problemle karşılaşmak istemiyorsanız gelin arabasını kiralayacağınız şirketin referanslarını iyi incelemeyi ihmal etmeyin. Bu konuda en büyük desteği ise şikayet sitelerinden alabilirsiniz. Ya da yakın zamanda evlenen yakınlarınızın bir listesini çıkarıp onların deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!