Gelin Arabası Süprizleri İle Fark Yaratın

Gelin arabası sizi düğününüze götüren ve ardından da evli bir çift olarak düğününüzden evinize, kalacağınız otele ya da direkt balayınıza götürecek olan arabadır. Bu yüzden de çok ama çok önemlidir. Hayalinizdeki gelin arabasını hazırlamanız için sizler için birkaç tüyomuz var.

Evlilik telaşı, koşuşturmaca ve bitmek bilmeyen ihtiyaçlar… Yuva kurmak zordur. Yeni bir ev düzenlemek, sorumluluklar derken omuzlara büyük yük biner. Yeni evlenecek olanların düğün günü, öncesi ve sonrası için ise bitmek bilmeyen masrafları vardır. Düğün hazırlıkları arasında gelin ve damada, gelini evden alma seremonisinden düğünün yapılacağı yere kadar eşlik edecek olan önemli bir detay bulunuyor: gelin arabası.

Gelin arabasının süslenmesinde yeni evlenecek çiftlerin birçok seçeneği bulunuyor. Tabii ilk olarak arabanın ne olacağına karar vermek gerekiyor. Burada kendi arabanızı mı, yoksa kiralayacağınız bir arabayı mı gelin arabası yapacaksınız sorusu karşınıza çıkıyor.

Kiralamak isteyenler için hazırda birçok firma ve internet sitesi bulunuyor. Lüks düşkünleri için limuzinler, eskiye tutkunlar için eski model arabalar, daha sade ve sevimli seçim yapmak isteyenler için ise kaplumbağa model arabalara kadar uzanan bir katalog oluşuyor.

Arabanızı seçtiniz ve artık süsleme vakti geldi. Tabii ki burada da bitmek bilmeyen kararsızlıklar ve düşünme seansları bitmiyor. Aslında bakıldığında en önemli kısmı da bu aşama oluşturuyor. Seçeceğiniz renkler ve gelin arabasını süsleyecek çiçek veya süslemelerin çeşitleri gibi birçok detay üzerine düşünmek gerekiyor. Kültürümüzde klişeleşen ve artık kabul gören birtakım geleneklerimiz var ve elbette bunları da atlamamak gerekiyor. Plakaya isteğe bağlı yazılar yazılması, gelin ve damadın baş harflerinin arabanın arka camına yapıştırılması bunların başında geliyor. Bu iki detay neredeyse hemen her gelin arabasının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Bunları tercih etmeyen ve artık daha orijinal ve özgün tasarımlara doğru yönelen çiftlerimiz de oldukça fazla. Hem böylelikle gelin arabası süpizleri de farklılık yaratmış oluyor.

Lüks Olsun, Bizim Olsun Diyenlere Limuzin

İlk olarak araba seçeneklerinden bahsederken nelere ulaşabilirsiniz ve seçenekleriniz neler, bunlara göz atmak gerekiyor. Limuzin arabaları günümüzde pek tercih edilmiyor. Eskiden limuzinler gövde gösterisi ve lüks bir hava katabilmek için kullanılsa da, şu anda biraz demode oldular. Artık çiftler daha çok kendi arabalarını süslemeyi tercih ediyor.

“Gösterişli bir giriş şart,” diyorsanız, limuzin yerine geniş ve büyük bir VİP araç tercih edebilirsiniz. Bu tarz arabalar fazla kişi alması ve geniş olması sebebiyle de tercih ediliyor. Kolaylıkla kiralayabileceğiniz VİP araçlar, gelin ve damadın yakınları ile fotoğraf çekimi ekibini de rahatlıkla taşıyabiliyor.

Nostaljiyi Sevenlere Eski Model Arabalar

Gelelim daha nostaljik gelin arabası isteyenlere… Nostaljik arabalar son zamanlarda açık havada daha bohem tarzda düğün yapanların oldukça ilgisini çekiyor. Yaz düğünlerinde üstü açık eski model arabalar ve sade süslemeler, adeta gelin ve damadı bir peri masalı içerisine yerleştiriyor. Sadece güzel havalar içinde sınırlı kalmadan, tabii ki her mevsime uygun nostaljik araba çeşidini bulabilir; bu araçlardan şahane gelin arabaları yaratabilirsiniz.

Sadece Sen Ve Ben Diyenlere: Vosvos – Gelin Arabası Süprizleri

Daha minik, sevimli ve cıvıl cıvıl bir tercih yapmak isteyenler için ise Vosvos model arabalar da gelin arabası olma potansiyeline sahip. Bu arabalar oldukça küçük olduğu için sadece gelin ve damat ve bir kişiyi daha taşıyabiliyor. Üzgünüz, bu tarz bir araba seçen gelin hanım kız kardeşini yanında götüremeyecek.

Vosvos arabalar nostaljiyi seven fakat klasik görünüşten ziyade, daha spor ve sevimli bir seçenek arayanlar için uygun bir tercih olacaktır. Birçok çift esprili ve renkli bir şekilde süslediği bu arabalar ile de oldukça dikkat çekiyor.

Gelinliğinizi süsleyen buketinizin renginde bir Vosvos gelin arabası ile eğlenceli yanınızı gözler önüne serebilirsiniz. Vosvos arabanızı renkli balonlarla süsleyerek, aracınızı daha da şirin ve romantik bir hale sokabilirsiniz.

Yaratıcılığınızı Kullanın – Gelin Arabası Süprizleri

Şimdi biraz daha yaratıcı olma zamanı. Gelin arabası olarak eski bir otomobil kiralamış, bir limuzin tutmuş ya da kendi aracınızı kullanıyor olabilirsiniz ama işin küçük ayrıntılarına sıra şimdi geldi. Gelin arabasında oldukça farklı ve değişik tasarımları tercih edenler de bulunuyor. Bazı gelin arabaları adeta bir sanat eseri gibi tasarlanıyor ve süslemesi ile herkesin dikkatini çekiyor. Örneğin; gelin beyaz, damat ise siyah bir Vosvos araba kullanabiliyor ve yan yana giden bu iki sevimli araç, gelinlik ve damatlığı temsil ediyor.

Bu tarz oldukça yaratıcı tasarımlara da imza atabilirsiniz. Seçtiğiniz düğün süslemeleri çiçekler, gelin-damat figürleri, balonlar veya renkli şeritler olabilir. Süslemeyi yaparken birçok damat adayı çiçekçileri tercih ediyor. Burada yaratıcılık oldukça önemli bir yere sahip. El emeğinizin olduğu veya sizin zevkinizin yansımaları olan küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Hazırlayacağınız küçük bir sürpriz ile müstakbel eşinizi karşılayabilir ve mutluluğunu katlayıp bu özel gün içerisindeki heyecanını biraz olsun dindirebilirsiniz.

Gelin Arabası Müziklerini Unutmamak Gerek – Gelin Arabası Süprizleri

Arabanızı süsletmeniz gerektiğini artık biliyorsunuz. Bunu da hallettikten sonra düğünden önce ve sonra düğün arabasında çalacak müziği düşünmelisiniz. Damat adayının müstakbel eşinin en sevdiği müzikler arasından bir seçim yapması, hatta bir çift olarak “bizim şarkımız” diyerek benimsedikleri bir şarkı varsa, arabada bu şarkının çalması çok hoş olacaktır.

Bunun yanında, arabada tüketilecek yiyecek ve içecekler karşımıza çıkıyor. Gelin arabası içerisinde uygun yer ve ekipman olması durumunda, gelini düğün öncesi ya da sonrasında araçta iki kadeh şampanya ya da sevdiğiniz başka içeceklerle karşılayabilirsiniz. Böyle bir sürpriz karşısında her gelinin mutluktan gözleri dolacaktır. Garanti ediyoruz!

Sevgilinizi gelin arabası yolculuğunda şaşırtmak için çilek ya da çikolata gibi romantik ve afrodizyak yiyecekler de bulundurabilirsiniz. Burada da yine yaratıcılık size kalıyor. Sürprizin boyutunu ve detaylarını bu örnek üzerinden çoğaltabilir ve çeşitlendirebilirsiniz.

Arabanız Hazır, Peki Ya Geri Kalan Detaylar?

Gelin arabanız hazırlandı ve gelini almaya gidiyorsunuz. Dertler bitiyor mu? Elbette bitmiyor. Bu sefer ülkemizin gelenekleri arasında yer alan gelin arabasının önünü kesme olayı karşınızda beliriyor.

Damat Bey yolda arabanın önünü kesecek olan küçük çocuklara maruz kalmaya hazır olmalı. Küçük renkli zarflara cüzi miktarda koyacağınız paraları çocuklara verebilirsiniz. Böylelikle sorunsuz bir şekilde gelininize kavuşabilir ve huzurlu bir şekilde arabanızla düğünün yapılacağı yere geçebilirsiniz.

Gelin arabasının süslemelerinin devamı niteliğinde bir başka küçük detay ise konvoy esnasında arabalara takılan havlu ve süslemeler. Düğün arabanızın renklerine uygun şekilde hazırlanan bu süslemeler bizim kültürümüzde yer alan düğün geleneklerinden biri. Seneler geçtikçe bu gelenekte de daha modern ve sade seçimler kendini göstermeye başlıyor. Gelin ve damadın zevkine veya seçtiği renklere uygun araba ayna süsleri konvoyların renkli parçaları haline geliyor.

Tüm bunlar çok karmaşık ve zorlu görünüyor, değil mi? Ama zaten kim demiş ki evlenmek, yuva kurmak kolay diye? Önemli olan bu zor gibi görünen detayları keyifle ve eğlenerek yerine getirmek.

Düğün arabasının düğün günü bu kadar önemli bir yere sahip olduğunu düşünürsek, zaten sevgili damat adaylarının bu detaylı iş için ince eleyip sık dokuyacaklarına hiç şüphe yok. Yaratıcılığınızı konuşturup ufak sürprizler hazırlamak harika bir düğün günü başlangıcı gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Çiçeksiz Bir Gelin Arabası Düşünülemez – Gelin Arabası Süprizleri

Gelin arabanızı ister sade isterseniz de şatafatlı isteyin, çiçeksiz bir gelin arabası asla düşünülemez. Gelin arabası süsleme konusunda birçok fikir ortaya atılsa da bir arabayı gelin arabasına dönüştüren detay şüphesiz çiçeklerdir. Gelin arabası çiçekleri özenle seçilmeli ve gelin ile damadın ruhunu yansıtmalıdır. Eğer çılgın bir çiftseniz gelin arabanızda rengarenk çiçekler kullanabilirsiniz. Mesela birbirinden güzel ve renkli lalelere ne dersiniz? Hem zarifliği hem de neşeli olma halini yansıtır. Zarif bir gelin arabası isterseniz elbette güzel beyaz güller, kasımpatı ve orkide çiçeklerinden yana tercih kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın gelin arabası süslemesi konusunda fikirlerinizi önceden kararlaştırın. Böylelikle telaşınıza bir yenisi eklenmemiş olsun.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!