Gelin Ayakkabınızı Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

ayakkabi-kapak

Gelinlik modelinizi belirleyip gelinliğinizi diktireceğiniz ya da satın alacağınız butiğe karar verdiyseniz sırada gelin ayakkabıları var demektir. Sayısını bile bilmediğiniz bir ayakkabı koleksiyonuna sahip olan bir kadın olarak gelinliğinize en uygun ayakkabıyı bulacağınıza eminiz. Peki, her şey bu kadar kolay mı? Tüm günün koşuşturmasında en büyük destekçiniz olacak ayakkabıları seçmek için sadece uyum yeterli olacak mı? Cevabını biz verelim; tabii ki gelin ayakkabısına karar vermek için şık ve uyumlu bir model seçmeniz yeterli değil. Sizin için konunun uzmanlarına, gelin ayakkabısı alışverişinde dikkat edilmesi gereken tüyoları sorduk ve doğru ayakkabıya ulaşmanız için özel bir yazı hazırladık.

ayakkabi-1

Deri mi, Kumaş mı? – Gelin Ayakkabısı Seçimi

Gelin ayakkabısı seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şey, mevsim şartları! Tabii ki kış ortasına denk gelen bir düğün de pekala kapalı bir mekanda yapılabilir. Ancak kuaför randevuları ve fotoğraf çekimleri derken ayakta geçen büyük bir gün sizi bekliyor. Bu nedenle yaz ortasında yapılacak bir açık hava düğün için kalın deri ayakkabıların zahmetini, kışın yağmurlu sokaklarında geçecek bir günün ise küçük kazalarını yaşamak istemiyorsanız mevsime göre ayakkabı seçmeniz son derece mühim. İşte tam da bu noktada uzmanlar araya giriyor ve kış düğünleri için deri ve süet ayakkabıları, yaz düğünleri içinse kumaş ya da keten gelin ayakkabıları öneriyorlar.

ayakkabi-2

Hem Şıklığı Hem de Konforu Arayın! – Gelin Ayakkabısı Seçimi

Her gelinin bunu bildiğine eminiz. Ancak güzellikleriyle baş döndüren ayakkabıların cazibesine kaç kadın karşı gelebilir ki! Biz şimdiden uyaralım. Sayısız gelin ayakkabısı arasında başınızı döndürecek birbirinden şık ayakkabılarla karşılaşacak ve ne yazık ki pek çok gelin gibi rahatsız bir çift ayakkabıyla baş başa kalacaksınız. Ancak eğer isterseniz hayalinizdeki kadar şık, bir o kadar da konforlu ayakkabılar bulabilirsiniz. Hatta o çok beğendiğiniz, rahatsız gelin ayakkabılarının birebir aynısını ancak çok daha konforlu hallerini el yapımı ayakkabı yapan tasarım mağazalarına yaptırabilirsiniz.

Gelinlik Provaları ve Yedek Ayakkabı – Gelin Ayakkabısı Seçimi

İlk provanızda olmasa bile ikinci gelinlik denemenize mutlaka ayakkabılarınızla gitmelisiniz. Bu yüzden gelinlik modelinizin seçiminden hemen sonra ayakkabılarınızı almanız gerekiyor. Gelinliğinizin etek boyunda aksilik yaşamak istemiyorsanız asla ayakkabı işin son dakikaya bırakmayın. Ve son olarak her ihtimale karşı düz tabanlı, rahat bir spor ayakkabı edinmeyi de unutmayın. Her ne kadar rahat bir gelin ayakkabısı seçseniz de gece boyu özgürce dans etmek çok kolay olmayacaktır. Bu nedenle ihtiyaç çantanıza bir çift ayakkabı eklemenizde fayda var.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!