Gelin Ayakkabısı Seçimi

Gelinin en önemli aksesuarları arasındadır gelin ayakkabısı. Ayakkabıyı tamamlayan ayrıntı altına yazılan isimlerdir aslında. O isimler silindiği zaman bekar baylar ve bayanlar tez zamanda evlenecek demektir.

gelinlik-ayakkabi-dans

Gelinliğinize karar verdiniz sıra geldi gelin ayakkabısı seçimine. Ayakkabınız özel tasarım mı yoksa hazır mı olmalı? Düğünden önce fotoğraf çekimine gideceğinizi ve düğün salonunda saatlerce ayakta kalacağınızı düşünürsek gelin ayakkabınızı rahat edeceğiniz bir model seçmenizde fayda var.

Gelin ayakkabınızın gelinliğinize uygun olmasına dikkat ettiğiniz kadar düğün mekanına uygun ayakkabı seçmenizde çok önemlidir. Şayet kır düğünü ile evlenecekseniz fazla topuklu ve açık ayakkabı giymek pekte uygun olmayacaktır. Bu yüzden kapalı modelleri tercih etmelisiniz. Alacağınız ayakkabı içerisinde ayaklarınızın rahat olması ayakkabının dış görünümü kadar önemlidir. Uzun saatlerden sonra ayaklarınızın şişeceğini var sayarsak akşam saatlerinde ayakkabı denemenizde fayda var. Çünkü insan ayakları genellikle akşam saatlerinde daha şiş olmaktadır.

purple-wedding-shoes

Gelin ayakkabınızın seçiminde rahatlığa çok önem vermelisiniz. Fazla topuklu, burnu çok sıkı bir ayakkabı gün boyunca sizi rahatsız edecektir. Ayakkabınızda yapacağınız ufak detaylar ile de fark yaratabilirsiniz. Günümüzde çok sık kullanılan özel tasarım gelin ayakkabıları sayesinde eşinizin ve sizin adınızı ayakkabınıza yazdırarak gelinliğinize eğlenceli detaylar eklemiş olursunuz.

Seçtiğiniz ayakkabı kadar rengi de çok önemli. Mesela bel kuşağınız ile ayakkabınız aynı renk olabilir. Bu yıl pudra rengi ayakkabı ve kuşaklarda çok moda. Mint yeşili, turkuaz, mavi renklerde yine tercih edilen renkler arasında.

gelin_ayakkabisi_secimi_h49582

Gelin ayakkabısı alırken dikkat etmeniz gerekenleri maddeler halinde toplamamız gerekirse;

– Ayakkabı modeliniz gelinlik modelinize uygun olmalıdır. Dilerseniz bel kuşağınız veya gelin buketiniz ile aynı renklerde bir ayakkabı da tercih edebilirsiniz.

– Gelinliğim çok uzun! Ayakkabım nede olsa görünmeyecek diye düşünmek yanlış. Ayakkabınız mutlaka görünecektir. Bu yüzden içinize sinen ve en güzel modeli seçmeye çalışın.

– Sezona ve hava şartlarına uygun bir model seçmelisiniz.

– Ayakkabılarınıza alışmak ve deneme yapmak için bir süre evde giymek sizin için yararlı olacaktır.

– Ayakkabınızı çorapsız giyecekseniz pudralamanız önerilir. Ancak ince bir çorapla ayakkabınızı giymek gün boyu rahat etmek demektir.

– Ayakkabınız ne çok kısa ne de çok uzun olmalıdır.

– Ayakkabınızın topuğunun çok kısa olması kadınsı olmadığından, çok uzun topuklu olması da rahatsızlık açısından önerilmez.

– Topuk seçimi yaparken eşinizle boy uyumunuzu da göz önüne almanız gerektiğini unutmayın.

Tüm bu önerileri göz önüne aldığınız sürece gelin ayakkabısı seçiminde hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Birkaç saatliğine de olsa topuklu ayakkabı giymeye tahammül edemiyorsanız düğün salonuna giderken yanınızda götüreceğiniz şık bir babet sizi ızdıraptan kurtaracaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!