Çiçek Deyip Geçmeyin: Gelin Çiçeği Seçimi

Hayatınızın en özel ve en mutlu günü olan düğün gününüzde her şeyin mükemmel olmasını ister ve aylar öncesinde hazırlıklara başlarsınız. Bu süreçte genelde büyük parçalara ve işlere yoğunlaşırken, küçük detayları ise önemsemez veya arka plana itebilirsiniz. Gelin çiçeği seçimi konusu da genelde ikinci plana atılan konulardan birisidir fakat her şeyiyle dört-dörtlük bir gelin görüntüsünün en önemli detayıdır. İşte gelin çiçeği seçimi konusunda size yardımcı olacak harika bir yazı!

 

Bir kadın için günlük hayatta aksesuarları ne kadar mühimse; gelin adayları için düğün günü kullanacakları gelin çiçeği de o kadar mühimdir. Gelin çiçeği seçimi, basit gibi gözükse de aslında düğün konseptini tamamlayan ve hayalinizdeki gelin olma yolunda sizi bir adım öne taşıyan önemli bir detaydır. Bu yüzden tüm gelinler işin en zor kısımlarından birisi olan gelinlik seçimini tamamlayıp hayallerindeki gelinliği bulduktan sonra gelin çiçeği araştırmaları yapmaya başlar.

Gelin çiçeği seçimi konusu başlı başlına bir derya-denizdir. Gelin adayları hayatlarının en özel günü olan düğün gününde kullanacakları çiçeği seçerken birçok soru ile karşı karşıya kalırlar. ‘Gelin çiçeği nasıl olmalı?‘Gelin çiçeği hangi renk olmalı?’ gibi sorular bir süre sonra kafanızın karışmasına neden olabilir. Hatta bu sorular zaman gelir sizi bunaltır zaman gelir bilgisayarın başında saatlerce araştırma yapmanıza neden olur. İşin içine bir de güller, kır çiçekleri, papatyalar ve sıra dışı modeller girdiğinde işler iyice karışır. Peki, hepsi birbirinden şık gelin çiçekleri arasında seçiminizi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Muhtemelen kafanızda uçuşan binlerce soru sonrasında cevabınız ‘Hayır’ olacaktır, fakat üzülmeyin tüm bu soruların cevabını biz biliyoruz! Hem gelinliğinizle hem de düğün mekânıyla uyumlu bir gelin çiçeğine sahip olmak istiyorsanız bizim tavsiyelerimizi okumanız ve uygulamanız yeterli olacaktır. Çünkü işte tam da bu noktada; gelin çiçeği seçimi hakkında bilmek istediğiniz ve aklınıza takılan tüm bu sorular hakkında hem doğru ve hem de tatmin edici bilgilere ulaşmanızı sağlamak için hazırlanan bu kategori sizin kurtarıcınız, bizden söylemesi…

Âşık olduğunuz adam ile evlenme kararı aldınız, hayatınızın en anlamlı ‘evet’ini söylediniz, çok ama çok mutlusunuz. Fakat o da ne? Evlilik hazırlığı süreci hızlandırılmış bir film gibi geldi ve kapınıza dayandı! Düğün mekânı seçimi, gelinlik modelleri, düğün konsepti, hazırlıklar, davetli listesi, davetiye detayları derken kafanız iyice karıştı. İşin içine bir de detaylar girmeye başladı ve siz artık ‘yeter’ diye isyan etme moduna geldiniz. Hiç stres yapmayın lütfen, hayatınızın en güzel ve en anlamlı gününe hazırlanmak için en ufak detayları bile sizin için düşünüp kategoriler şeklinde size sunacağız. İşte o kategorilerden birisi: gelin çiçeği seçimi.

Gelin çiçeği modelleri arasından hem düğün konseptinize hem de gelinliğinize en uygun olan modelin hangisi olduğunu bir türlü bulamadıysanız, aşağıdaki püf noktalarına bakmanızda fayda var:

Gelinliğinizle Uyumlu Bir Gelin Çiçeği Seçin

Gelin adaylarının en çok dikkat ettikleri konulardan birisi, hayallerindeki gelinlik ile elinde taşıyacakları gelin çiçeğinin uyumudur. Pek çok gelin adayının gelin çiçeğini seçerken bu kurala uyduğunu biliyoruz. Ancak gözden kaçıranlar ya da bunu gereksiz bir detay gibi düşünenler için bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Gelin çiçeğinin seçimi yaparken, gelinlik modeliniz kesinlikle gözünüzün önünde olmalıdır çünkü gelin çiçeğiniz gelinliğinizi tamamlayan en güzel aksesuardır. Örneğin; romantik bir gelinlik seçimi yaptınız, hayalinizde de kır düğünü yapmak var. Bu atmosferde gelin çiçeği bitkisi de doğanın ve baharın size sunduğu en güzel çiçekler olmalıdır. Papatyalı, laleli hatta gerçek çiçeklerden oluşan şık bir gelin çiçeği en güzel seçimlerden birisidir.

İlham Periniz Mevsim Renkleri Olsun!

Gelin çiçeğinizi seçerken size yol gösterecek olan en önemli şeylerden biri de mevsimin atmosferi olacak. İlkbaharın ılık esen rüzgârlarında hayal ettiğiniz bir düğünde; pırıl pırıl bir ilkbahar sabahında nefis kokularıyla etrafa enerjisini saçan kır çiçeklerini görmezden gelemezsiniz. Yaz günlerinde ise ortancalarla dolu bir renk topu, oldukça şık ve doğal bir gelin çiçeği seçimi olacaktır. Bütün düğünler ilkbahar ya da yaz mevsiminde olacak diye bir kural yok elbet! Eğer bir sonbahar düğünü yapacaksınız minik güllerden bir demet seçebilir, eğer kış gelini olmaya hazırlanıyorsanız ise orkideler ve lilyumlardan oluşan harika bir gelin çiçeği tasarlatabilirsiniz. Unutmayın hangi mevsiminde evlenirseniz evlenin, mevsim çiçeklerinin tazeliği ise en büyük yardımcınız olacaktır.

 

Düğün Konseptine, Mekâna Hatta Düğün Pastasına Uygun Buketler

Gelin çiçeği seçimi hayalinizdeki düğünü tamamlayacak en güzel detaylardan birisidir. Gelin çiçeği modeline karar verirken, gelinlik modeline dikkat etmek gerektiğini ve ilham perinizin mevsim çiçekleri olması gerektiğini belirttik. Gelin çiçeği seçiminde bir diğer önemli husus da düğün organizasyonunda başından sonuna kadar rol alan tüm detaylarda uyumu yakalamaktır. Düğün organizasyonunda her bir detayın bir diğeri ile olan uyumu konuklarınıza sizin ne kadar zevk sahibi olduğunuzu gösterecektir. Örneğin düğün konsepti için belirlenen temayı gelin çiçeğinizde de devam ettirebilirsiniz. Düğün temasının içeriği ile birebir uyumlu bir gelin çiçeği, sizin zevk sahibi ve detaylara dikkat eden bir gelin olduğunuzu gösterecek ve hoş bir fark yaratacaktır. Düğün mekânı, düğün konseptini belirleyen en temel unsurlardan birisi olduğu gibi gelin çiçeği seçiminde size yardımcı olacak yardımcı oyuncularından birisi de olacaktır. Güzel bir kır düğünü ya da yaz gecesinde sahil kenarında yapılacak bir düğün organizasyonu için gelin çiçeği seçiminde canlı çiçekler, turkuaz renkleri, ortancalar ve doğanın yeşil yapraklarını kullanabilirsiniz. Hatta işin rengini biraz değiştirelim. Farklı bir şeyler denemek istiyorsanız; düğün pastanızla uyumlu gelin buketleri bile bulabilir, farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Unutmayın, gelin çiçeği konusunda seçeneğiniz o kadar çok ki, yeter ki zevkinize ve yaratıcılığınıza güvenin. Ne istediğinizi bilin ve hayalinizdeki düğün temasına ve konseptine uygun seçimler yapmaya özen gösterin.

Zarifsiniz, Çünkü Gelin Sizsiniz!

Hayatınızın en güzel ve en özel gününde bembeyaz gelinliğinizin içinde adeta bir kuğu gibi süzülürken tüm davetliler sizin ne kadar zarif ve güzel göründüğünüzü konuşacaktır, bundan emin olun. Özellikle seçtiğiniz gelinlik tasarımında kullanılan boncuk, değerli taşlar ya da kuşak gibi ufak detaylar, davetlilerin gözünden kaçmayacaktır. Peki, bu küçük ama önemli detayları gelin çiçeğine aktarmaya ne dersiniz? Eğer siz de ince detaylardan hoşlanıyor ve dikkatli konukların gözüne girmek istiyorsanız gelin çiçeği seçimi yaparken gelinliğinizin bir fotoğrafını yanınızda bulundurun. Gelinliğinizdeki ufak detayları çiçekçinize gösterin ve gerisini çiçekçinin yaratıcılığına bırakın.

Cesur Olmaktan Çekinmeyin!

Evet, davetlilerin ne düşündükleri ya da sizi nasıl değerlendirecekleri tabi ki önemlidir ama her şeyden önce bu sizin düğününüz! Bırakın davetlilerin düşüncelerini, insanların ne diyeceklerini… Hayallerinize, isteklerinize ve gönlünüzden geçenlere kulak verin. Gelin çiçeği seçimi yaparken de herkesin beğeneceği klasik modellere yönelmektense kendi içinizdeki sese kulak vererek cesur fikirler ve kararlar vermekten çekinmeyin! Mesela beyaz gelinliğiniz üzerinizde ve siz elinizde ne renk bir buket düşlüyorsunuz? Aklınıza gelen ilk tercih beyaz ve tonlarının ağırlıklı olduğu bir gelin buketi ise çok garanticisiniz. Oysaki bu yıl düğünlerde rengârenk tasarlanmış, mevsim ve düğün konseptine göre renklerine karar verilmiş oldukça cesur el buketleri moda! Elbet ki cesur olun derken elinize gösterişli bir gelin çiçeği alın ya da hiç alakasız renkleri birbiri ile kullanın demiyoruz. Sadece insanların beğenilerinden önce kendi beğenilerinizi, klasik kabullerin yerine sizin ne düşündüğünüzü ön plana alın. Gerisi zaten bir çorap söküğü gibi gelecektir.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!