Gelin Çiçeği Seçimi

Her kadın bir çiçektir değil mi? Belki de bu yüzden her düğünde her gelinin elinde bir buket çiçek vardır. Aslında bir aksesuardan daha da ötedir gelin çiçeği. Gelini, gelinliği tamamlayan en önemli ayrıntıdır. Duygularınızın dışa yansımasıdır aslında. İşte bu yüzden gelinliğinizi tamamladığını düşündüğünüz gelin çiçeği ve rengi çok önemlidir. Elinizde tuttuğunuz buket seçimini yaparken birçok ayrıntıya dikkat etmeniz gerekmektedir. Düşündüğünüz kadar da kolay olmayabilir seçim yapmak.

Gelin buketinizi seçerken; gelinlik modeli, kumaşı, rengi kadar saç modeliniz de önem taşımaktadır. Uzun boyluysanız; sarkık buketleri, kısa boyluysanız; top buketleri seçmeniz yerinde bir seçim olacaktır. Saç aksesuarı olarak çiçek tercih ediyorsanız, gelin buketiniz de aksesuarlarınız ile uyumlu olmalıdır.

Canlı çiçek buketleri kullanmayı tercih ediyorsanız beyaz gülleri kullanmanızı öneririz. Çünkü beyaz güller diğer çiçeklere oranla daha dayanıklıdır. Orkide gibi hassas çiçekler bozulabilirler. Beyaz gül buketinizin arasına serpiştireceğiniz rengarenk lilyumlar ile buketinize renk katabilirsiniz. Eğer canlı çiçek kullanmakta kesin kararlıysanız bir hafta önceden mutlaka çiçekçiniz ile irtibata geçmeli ve kullanmak istediğiniz çiçek türlerini belirtmelisiniz.

Gelin çiçeğinizin gelinliğiniz ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Seçeceğiniz gelin buketi göze batmayacak fakat şıklığı ile de göz dolduracak şekilde olmalıdır. Düğün mekanı da seçim yaparken göz önüne alınması gereken detaylardan. Örneğin; bir kır düğünü yapacaksanız taze çiçeklerden, deniz temalı bir düğün yapacaksanız deniz kabuklarından oluşturulmuş sıra dışı bir gelin çiçeği bile seçebilirsiniz.

Eğer kışın evlenecekseniz kış çiçeklerini kullanmaktan çekinmeyin. Gül, orkide, lale, zambak ve kardelen gibi birçok çiçek kış gelinleri için ideal.

Peki, hangi renk gelin buketlerini tercih etmelisiniz? Sizin için renklerin anlamlarını tek tek yazıyoruz. Sizi anlatan ve size en uygun olan modeli böylece daha rahat seçebileceksiniz.

Beyaz; saflığı, masumiyeti, istikrarı ve güzeli temsil eder. Kusursuzluğun ve evliliğin rengidir. Beyaz çiçeklerin her zaman pozitif anlamı ve etkisi vardır. Bu yüzden çekinmeden beyazı kullanabilirsiniz. Yeşil; doğanın, ilkbaharın, umudun, huzurun, yenilenmenin ve gençliğin simgesidir. Beyazların arasına ekleyeceğiniz birkaç adet yeşil çiçek sizin ilkbahar gelini olduğunuzun simgesidir.

Pembe; mutluluğu ve çekiciliği simgeler.

gelin-cicekleri-8

Sarı; altının, zenginliğin, sevincin ve zaferin simgesidir. Sarı renk ayrıca insanları gülümsetir. Kırmızılar; ateşi, güneşin batışını, yazı, tutkuyu, şehveti ve gücü simgeler. Seni seviyorum demektir. Maviler; havayı, doğallığı, saflığı, duygusallığı ve gizemi simgeler. Turuncular; heyecan ve coşkuyu simgeler, turuncularla harmanlanmış bir buket heyecanınızı, tutkunuzu ve memnuniyetinizi ifade edecektir. Son yıllarda çok moda olan mor buketler ise; başarıyı, hassasiyeti ve coşkuyu temsil etmektedir. Asillik ve farklılıktan yanaysanız mor renk bir buket tam size göre.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!