Gelin Çiçeği Yapımı

Düğününüz hayatınızın en özel günüdür. Kostüm, renk, sahne, müzik yemek… Her şey mükemmel olmalı. Yüzyıllardır gelinlerin vazgeçilmez aksesuarı olan gelin çiçeğiniz de elbette…

Beyaz, gelinler için saflığın ve masumiyetin timsalidir. Hayatınızda belki de ilk defa o gün odak tamamen siz olacaksınız. Tüm gözler sizin üzerinizde dolaşacak. Arkadaşlarınız, aileniz hatta tanımadığınız bir çok insan o gün ve bıraktığınız etkiye göre belki günler boyunca sizi konuşacak. Bunun için düğün günü kendinize özen göstermeli, kusursuz olmaya gayret etmelisiniz.

Gelinliğinizi tamamlayacak, şıklığınızı vurgulayacak ve tarzınızı yansıtacak en önemli aksesuarınız ise gelin çiçeği olacak. Tercih ettiğinz, tarzınıza uygun gelinlik modeline ve düğün konseptinize uygun bir buket seçmelisiniz. Bunun için profesyonel yardım da alabilirsiniz. Çünkü her şey güzel giderken, tüm gün elinizde uyumsuz bir çiçekle dolaşmanız hiç hoş olmayacaktır. Hele bir de bunun düğün fotoğraflarınıza yansıyacağını düşünürseniz…

İşte bu yüzden gelin çiçeği yapımı, düğününüzde özen göstermeniz gereken bir detay. İster çiçekçide yaptırabilir, isterseniz evde kendiniz hazırlayabilirsiniz buketinizi. Yeter ki bazı ayrıntılara dikkat edin. Bunlar küçük, ama özen gösterilmezse zarafetinize gölge düşürebilecek detaylar.

Öncelikle gelinlik modelinize uygun bir çiçek seçmelisiniz. Gösterişli gelinlikler için daha sade buketleri tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde çok dikkat çekici bir buket, dikkati gelinlik üzerinden dağıtır ve birbirlerinden rol çalmaya başlarlar.

Bir diğer detay ise düğünün yapılacağı mekan. Kır düğünlerinde lavantalar, taze kır çiçekleri gibi daha sade ve doğal çiçeklerden yana kullanabilirsiniz tercihinizi. Ayrıca kır düğünü buketinizde kuru kekikler kullanarak bambaşka bir hava yakalamanız mümkün. Salon düğünlerinde ise lizyantüsler ve pembe erengüller gibi daha klasik çiçeklere göz gezdirebilirsiniz.

Gelin çiçeği yapımı için çiçeklerinizi ve aranjman malzemenizi seçtikten sonra ihtiyacınız olanlar, yine tercihe göre biraz rafya, bağlamak için yine tercihinize göre kurdele ve çiçek teybi. Ayrıca gelinliğinizden çıkan tülleri de kullanabilirsiniz. Bunları hazırladıktan sonra makas, silikon ve yan keskiye de ihtiyacınız olacak.

Malzemelerinizi hazırladıktan sonra, çiçeklerinizi sapları çapraz gelecek şekilde elinizde toplayın. Bu toplama tarız, buketinize yuvarlak bir görünümün verecektir. Bunu yapmadan gül gibi dikenli çiçeklerin dikenlerini ve fazla yapraklarını bir eldiven yardımıyla temizlemeniz faydalı olacaktır. Elinizde topladığınız çiçekleri, çiçek teybi ya da kurdeleyle sıkıca bağlayarak sabitleyin.

Buketinizin etrafını ruskus çiçeği ya da taze yeşil yapraklarla sararak sap görünümünü kapatın ve çiçek teybi ya da kurdele kullanarak bu katmanı da sabitleyin. Ardından çapraz sapları düzleştirerek gelinin tek eliyle rahat tutabileceği formu verebilirsiniz. Bu aşamada fazla sapları da yan keski kullanarak kesebilirsiniz.

Son aşamada etrafını tül ile çevreleyip istediğiniz renk kurdeleyi tercih ettiğiniz formda sarıp bağlayabilirsiniz. Son aşamada kurdeleyi mümkün olduğunca sıkı bağlamanız önemli. Mutluluklar…

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!