Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Bir gelin olarak sizin için hayatınızın en özel günü olan bu günde abartıdan uzak, sade ve doğal olmanız çok önemlidir. Gelinliğinizi tamamlayan özenli ellerden çıkmış sade fakat bir o kadar da profesyonel yapılmış bir makyaj tüm gözlerin sizin üstünüzde olmasını sağlayacaktır. Peki, bu özel günde makyajınızda nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Hayatınızda yaşayacağınız en önemli günlerden biridir evlilik. Bu yüzden eşinize, hayat arkadaşınıza güzel görünmek isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken doğru makyaj ve doğru teknikleri kullanmak olacaktır.

Aşırı ve abartılı şekilde yapılmış bir makyaj gelinin masumiyetini kaybettireceği gibi doğallıktan uzaktır. Oysaki sade ve özenli yapılmış bir makyaj gelin adayının doğal görünmesini sağlayacak ve güzelliğine güzellik katacak.

Işığın ve ortamın sıcaklığına uygun yapılmayan bir makyaj sürekli tazelenmek isteyeceğinden gelin adaylarının makyajlarını daha kalıcı ve bu duruma uygun olarak yapılmalıdır. Aksi takdirde gelin sürekli makyajını yenilemek zorunda kalabilir.

makyaj1

Daha iyi ve içinize yatan bir makyaj tercihi için mutlaka birkaç gün önceden makyözünüz ile bir makyaj provası yapmanız gerekmektedir. Ayrıca makyözün kullandığı makyaj malzemelerini mutlaka önceden öğrenmeli ve gerekirse kendi makyaj malzemelerinizi de yanınızda götürmelisiniz.

Makyaj sırasında en baştan ne istediğinizi belirtmezseniz makyaj bitiminde hiç beklemediğiniz ve içinize yatmayan durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden size en uygun makyaj uygulamasını önceden makyözünüze belirtmelisiniz. Unutmayın, makyözün tercihleri değil sizin nasıl görünmek istediğiniz önemli.

Özellikle gelinliğinizin dekolte bölgesi açık ise makyaj sırasında yüzünüze uygulanan fondöten mutlaka göğüs ve dekolte bölgesine de uygulanmalıdır. Aksi takdirde renk farklılığından dolayı ortaya çıkan görüntü hiçte hoş olmayabilir.

2601869-gelin-makyaji (1)

Makyöz ile bir araya gelmeden önce mutlaka birkaç modele göz atmalı ve beğendiğiniz modeli örnek olarak götürmelisiniz. Bu hem sizin hem de makyözün işini kolaylaştıracaktır. Makyajınızı yaptırırken kalıcı, su bazlı ve suya dayanıklı ürünler kullanılmasını rica edin. Bu terlediğiniz zaman makyajınızın akmamasını sağlayacaktır.

Yapılacak gelin makyajında gözaltları mutlaka aydınlatılmalı, allık belirgin olmalıdır. Kaşlar yüz ve göz şekline uygun olarak şekillendirilmelidir. Gerekiyorsa kaşların içi mutlaka doldurulmalıdır. Makyajın yüzde uzun süre kalması sağlamak amacıyla makyaj sabitleyicisi kullanılmalıdır. Ayrıca kullanılacak takma kirpikler bakışlarınıza farklı bir hava katacak.

Kır düğünü ile evlenecekseniz makyajınızın sade olmasına mutlaka özen göstermelisiniz. Gelin adayına yapılan abartılı göz makyajı böyle bir konsept için çokta uygun olmayacaktır.

Yaptıracağınız gelin makyajını seçerken mutlaka gelinliğin modeli, düğünün yapılacağı alan, saç modeli, göz rengi ve yüz yapısı gibi faktörlere çok dikkat edilmedir. Hayatınızın en özel ve en anlamlı gününde bir prenses gibi görünmek istiyorsanız ufak makyaj tüyolarını göz ardı etmeyin.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!