Gelin Makyajı Püf Noktaları

Gelin makyajı püf noktaları dikkate alınarak mükemmel görünüm elde edilebiliyor. Yüz, göz ve dudak makyajının inceliklerini göz önüne alarak unutulmaz bir gelin olabilirsiniz.

 

Gelin makyajı püf noktaları makyajın eşsiz olmasına yardımcı oluyor. Makyaj uzmanlarının tavsiyeleri ile derlenen Gelin makyajı püf noktaları arasında yüzün farklı makyaj alanları için farklı öneriler yer alıyor. Düğün gününde en güzel haliyle anılarda yer bulmak isteyen tüm gelinlerin doğru saç ve makyaj seçimi önem arz ediyor. Tüm dikkatleri çekmek, hayranlık ve beğeni kazanmak her gelinin hem hayali hem de hakkı sayılıyor kuşkusuz… Bunun için gelinlik kadar önemli olduğu düşünülen bir husus da gelin makyajı. İster make up uzmanı desteğiyle, istek halinde kendi kendine makyaj yapmak isteyenlerin önerileri dikkate alması tavsiye ediliyor.

Gelin Göz Makyajı

Gelin göz makyajı için öneriler arasında gölge makyajlar öne çıkıyor. Göz makyajına başlanırken önce cilt iyice temizleniyor. Ardından göz çevresi nemlendiricisi sürülüyor. Göz nemlendiriciyi iyice emdikten sonra göz makyajının birikmemesi adına göz kapağına ve göz altına makyaj bazı uygulanıyor. Şeffaf baz göze yedirildikten bir süre sonra, ten renginden bir ton açık kapatıcı uygulanıyor. Sünger yardımıyla sürülen göz altı kapatıcısı göz altı morluklarını kapatarak, göz çevresini aydınlatıyor. Ardından istenen renkte far seçiliyor. Pudralı farlar ve primer sayesinde göz kapağında kapatıcı birikmiyor. Far sürülürken en çık tonun göz pınarına, daha sonra koyulaştırılarak göz ucuna kadar getirilmesi öneriliyor. Kaş altında aydınlık bir alan bırakılması tavsiye edilirken, kaş kemiğinin altından itibaren koyuluk başlıyor. Kaş kaş farı veya kaş kalemi yardımıyla koyulaştırılıyor. Far renklerinde gelinlerin sade tonları tercih etmesi öneriliyor. Bakışları netleştirecek toprak tonları, şeftali tonlarda gölgeler yeterli oluyor. Gözeistek halinde eyeliner çekilebiliyor. Siyah ve koyu saç renklerindeki kişilerin siyah eyeliner kullanması tavsiye edilirken, sarışın ve açık kumralların kahverengi eyeliner sürmesi daha hoş bir görüntü yaratılmasına yardımcı oluyor. Düşük gözlü gelinlerin eyelinera kuyruk eklemesi gözün daha çekik görünmesini sağlıyor. Göz makyajı takma kirpikler ve maskara ile tamamlanıyor. Tek parça kirpikler yerine tekli takma kirpiklerin doğal görünüm sebebiyle tercih edildiği biliniyor. Gelin makyajı son olarak maskara dokunuşu ile bitiriliyor.

Renkli gözlü kişilerin gözleri ile kontrast renklerde seçimler yaparak bakışlarını belirginleştirebileceği belirtiliyor. Mavi gözlüler kızıl kahve renkleri tercih ederken, yeşil gözlüler için mor bir göz kalemi tüm bakışı bir anda değiştirebiliyor. Ela gözlü kişilerin altın sarısı tonlarında seçtiği makyajlar bakışları aydınlatırken büyüleyici etkiyi gözlere taşıyor. Rimeller için de renk tercihleri değişebiliyor. Siyah maskaralar genel tercih olurken lacivert, kahverengi ve mor gibi farklı renklerde de maskaralar bulunabiliyor. Işıkta renk değiştiren ürünler marjinal gelinlerin seçimi oluyor. Yine renkli gözlü kişiler gözlerine kontrast renklerde maskaralar tercih edilebiliyor.

Yüz Makyajı Önerileri

Gelinlerin yüz makyajları yapılırken nemlendirmenin ardından gözde olduğu gibi primer uygulamasına geçiliyor. Fondöten kullanımı sünger veya fırça ile yapılırken, kapanmayan pürüzler için kapatıcı yardımıyla renk eşitleniyor. Transparan pudra yardımıyla makyaj sabitlenirken gelin makyajı çeşitleri bu aşamaya kadar aynı rötuşlarla gerçekleşiyor. Sabitlenen yüz makyajı bronzer uygulamasıyla kontürleniyor. Yüz hatlarının öne çıkarıldığı gölgeleme işlemi burun kenarları, elmacık kemikleri altı, alın çevresi ve çene altına yapılıyor. Bu sayede yüzün büyük ve sevilmeyen parçaları ideal görüntüye yaklaşıyor. Highlighter ve allığın uygulamasının ardından yüze sabitleyici sprey sıkılarak gün boyu kalıcılık garantileniyor. Allığın yanakların ön tarafına uygulanması doğru bulunuyor. Bronzer elmacıkların altından yanağa kadar sürülürken, yanağın ön kısmını allık renklendiriyor.

Yüz makyajında cilt tonuna uygun seçimler önerilirken cildin bu yoğun makyaj altında hava alabilmesi için parfümsüz ve parabensiz ürünlerin seçilmesi tavsiye ediliyor. Çoğu make up artist düğün makyajı için sahne makyajı markalarını tercih ederken organik makyaj malzemeleri kullananlar da bulunuyor.

Dudak Makyajı için Dikkat!

Gelin makyaj çeşitleri dudak makyajındaki seçimlerle özelleştiriebiliyor. Sezon modası ten rengi veya çok açık tonlardaki rujları öneriler arasında alırken, sade göz makyajı kullanımında kırmızı ve pembe gibi rujlar da seçilebiliyor. Vintage gelinlik seçen kadınlar kırmızı ruju eyeliner ile kombinleyebiliyor. Dudak kaleminin rujla aynı renk seçilmesi gerekiyor. Koyu dudak kalemleri makyaja 90’lar görüntüsü vererek, demode bir makyaj yapıldığı yanılgısına düşürüyor. Simlerin çok gerilerde kaldığı gelin makyajlarında, şimdilerde sade dokunuşlar moda yaratıyor. Hem fresh hem de genç görünüm sağlayan hafif makyaj gelinleri abartılı süslerden  kurtarıyor.

Güzel ve dikkat çekici olmak için yüzüne onlarca rengi sığdırmış bir gelin hiç de iç açıcı bir görüntü oluşturmuyor, bunun yerine sade tonlar ve yüze göre seçilen gölgeleme ile mükemmel makyaj uygulanabiliyor. Makyajınız yapılırken tek bir bölgeyi öne çıkarmaya özen göstermeniz tavsiye ediliyor. Örneğin gözleri öne çıkaran bir makyajınız varsa dudaklarınızda kırmızı gibi iddialı bir renk yerine daha natürel tonlar tercih edebileceğinizin altı çiziliyor. Ya da kırmızı bir rujla dudaklarınızı öne çıkarıyorsanız, çok renkli bir göz makyajından kaçınmanız gerektiği belirtiliyor.

Abartılı makyaj kadar, aşırı sade bir gelin makyajı da düğünde soluk kalınmasına neden olabiliyor. Normal hayatınızda makyaj yapmıyor olabilirsiniz ya da çık hafif makyajlar tercih ediyor olabilirsiniz. Ama düğün gününde biraz daha fazla bir makyaj, yüzün fotoğraflarda mat, hatları belirgin ve canlı çıkmasını sağlayarak gelinlere yepyeni bir stil armağan ediyor. Hatta var olan yüz görünümü bile ufak hilelerle farklı görülebiliyor. Ten renginize uyumlu bir fondötenle pürüzsüz bir tene sahip olmanız, göz altı morluklarından birkaç hamle ile kurtulmanız, ince dudaklarınızı daha kalın, burnunuzu ince göstermek makyajla mümkün oluyor.

Doğal Gelin Makyajı

Gelin makyajı doğal yapılarak senenin modasına uyum gösteriyor. Yüz şekillerine göre de makyajlarda rötuşlar gerekebiliyor. Örneğin uzun çeneli kişiler çenenin ucuna bronzer sürerek daha küçük gösterilebiliyor. Elmacık kemikleri kemik altına sürülen bronzer ile öne çıkarılabiliyor. Geniş alın bronzerlar uygulanarak dar gösterilebiliyor.

Yalnız yüze değil vücuda da makyaj yapılabiliyor. Bacak için sprey fondötenler veya vücut için hızlı kuruyan fondöten çeşitleri büyük mağazalarda bulunabiliyor. Kuruyan ve kuruduktan sonra bulaşmayan ürünler çıplak vücuda sürülüyor. Kurumasının ardından rahatlıkla bembeyaz gelinlikler bile endişe yaratmadan giyilebiliyor. Vücut fondötenleri vücuttaki sivilceleri, lekeleri, yanık izlerini, hafif yaraları kapatabiliyor. Omuzlardaki güneş lekeleri, kollardaki yarık veya dikiş izler, büyük bir sivilcenin lekesi veya bacaklarda yer alan geçmeyen yara gölgeleri vücut fondötenlerini gelinler için vazgeçilmez kılıyor. Suyla yıkanarak çıkarılan fondötenlerin suya dayanıklı olanları da bulunuyor. Suya dayanıklı seçimler yapılması düğünde yaşanacak herhangi bir aksiliğe karşı gelinlere tavsiye ediliyor. Bronzerlar vücuda da kullanılabiliyor, boyun altındaki, omuz çevresindeki kemikler belirginleştirilerek saha seksi görünüm elde edilebiliyor. Kalın kollar daha ince gösterilebiliyor. Bronzerın yanı sıra highlighter yani aydınlatıcılar da gölgelemelerde daha başarılı sonuçlar alınmasına yardımcı oluyor. Vücut için gölgeleme yapılırken uzman makyaj sanatçılarından destek alınması tavsiye ediliyor.

Hayatlarının en mutlu gününde gelinlere en güzel görünümü verecek makyajlar uzman eller ve uzman seçimlerle mükemmelleşiyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!